Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia ha kifejlesztésre kerül mit fog hozni az életünkben?

Figyelt kérdés
Ez egy olyan ugrás lesz mint az internet vagy még nagyobb ?
2023. jan. 29. 18:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
1%
Az új világrendről hallottál már?
2023. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
36%

Nagyobb.

Ha majd ténylegesen felgyorsul a fejlődése, akkor túllépi az embert, és onnan kezdve minőségi ugrás lesz.

Valahogy úgy, mint az ember a majmokhoz képest, csak ez sokkal gyorsabban megy majd.

Kérdés, hogy az emberrel mi lesz... végül is ember van már 2 millió éve, és még élnek majmok is, és még fejlődtek is azóta. Lassan már ők is belépnek az őskorba, néhányan.

A MI ráadásul valószínűleg nem lesz úgy konkurrencia, ahogy mi lettünk a majmoknak, és sokáig segíteni fogjuk egymást.

2023. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
31%
Például segíthet a helyesírásban, a helyes fogalmazásmód elsajátításában.
2023. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
24%

Na igen.

Én is örülnék egy olyan rendszernek, ami automatikusan javítja az írásod.

A kérdező például biztos lány, mivel életében nem látott még vesszőt.

2023. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%
Már most is van mesterséges intelligencia. Kérdés, hogy te mit értesz alatta.
2023. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
10%
A pletykák szerint a mostani orosz háborut is, az mi indította el, hogy végeredményképpen kiirtsa az emberiséget.(a magyar kormány meg aszisztál hozzá)
2023. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
84%

Na, ezt a konteót még nem hallottam.

Igazából amíg az embernek van fantáziája, addig előtte a jövő.

Csak ne ilyen hülye dolgokra használná...

2023. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
63%

Még nagyon sokáig megmarad termelési eszköznek. Nagyon sokba kerülne egy általános MI-t készíteni, és nehéz lenne rá elegendő befektetőt találni. Az sem biztos, hogy a hardverek a /szingularitásig/ fognak skálázódni.


[link]

Érdemes az IRDS Roadmap doksikat nézegetni. Eddig még csak az összefoglalót pörgettem át, de van részletes elemzés a hardver gyártás több aspektusáról is.


A hardver része szerintem érdekesebb, mert ugyan az algoritmusokat, modell architektúrákat lehet fejleszteni, de végső soron töménytelen mennyiségű hardver kell a tanításhoz.

2023. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom milyen lesz a világunk mikor egy mi szintünkön lévő AI-t sikerül alkotni, de ha a mostaniak szerint maradna minden, akkor lassan kerülne bevezetésre az életünkbe és csak a tudósok használnák mindenre is.


Most valóban lehet tartani attól, hogy egy adott területen a jelenlegi AI elveszi a munkádat, de ha megalkotnánk egy mi szintünkön lévőt, akkor egészen más lenne a helyzet.

Nem rúghatnak ki mindenkit, mert összeomlik a gazdaságunk ami nagyon nem jó a multiknak (azaz inkább a nevetségesen gazdag tulajoknak). Na meg az országoknak sem jó, ha hirtelen összeomlanak gazdaságilag:D tehát szinte biztosan beszabályozzák ezt rendesen majd, hogy jobban tudják menedzselni a szituációt.

Mondjuk politikailag igen érdekes helyzet lenne, szinte biztosan megjelenne mindenhol egy keresztény párt, akik szerint ez nem valódi élet és ilyet nem lehet csinálni stb stb hülyeségek amivel ugye sok szavazót nyerhetnek.


Egy nálunk jóval okosabb AI esetén pedig csak találgatni lehet, még tippelni se mernék.

2023. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
2%
#1 vagyok. Hát, úgylátom, ez az oldal tényleg lezüllött... Az új világrendről beszélnek a parlamentek, tv, rádió is, lassan tényleg a csapból is ez folyik, de van akinek még fogalma sincs róla?! Mi a franc? 🤨 Pedig jócskán köze van a mesterséges intelligencia témához is..
2023. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!