Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mekkora volt a nagyhatalmak...

Mekkora volt a nagyhatalmak légiereje 1936-ban és 1939-ben?

Figyelt kérdés
Kifejezetten nem a légierőben szolgálók száma hanem a repülőgépek mennyisége és tipusa érdekel, beleszámítva a raktáron lévő aktív állományba nem tartozó, esetleg be sem vethető (karbantartás miatt) repülőgépeket, a 7 nagyhatalom, és kina, esetleg lengyelország és csehszlovákia (nyilván csehszlovákia esetében a 36-os adatok) gépparkja érdekel, illetve esetleg erről cikket vagy könyvet ami pontosan dokumentálja ezeket. a szovjetekről mondjuk nagyjából találtam 36-ra információt, mely szerint 6500 gépük volt nem számolva a kb 4000 po-2-est. illetve franciaországrol azt találtam hogy 5000 géppel rendelkeztek 39-ben de ebböl csak cirka 1000 volt használható, és tipusokra pontosan nem volt információ. de azért remélem hogy valakinek ennél több indója van.

#légierő #Luftwaffe #US Air Force #Nagyhatalmi erőviszonyok #2 világháború között #Royal Air Force
2023. febr. 1. 22:36
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Niall Ferguson The war of the world című könyvében ezzel kapcolatban is található táblázat, de hogy mi volt benne, arra nem nagyon emlékszem, elég régen olvastam már.
2023. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!