Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lakosság hány százaléka meleg?

Lakosság hány százaléka meleg?

Figyelt kérdés

Néztem a Last of us-t és bekerült egy meleg jelenet. Azon kezdtem el filozni, hogy vajon mennyire életszerű az egész jelenet? Tekintettel, hogy ma már majdnem minden sorozatban, filmben ilyen olyan módon bele kell pakolni a melegeket elgondolkoztam, hogy tényleg ilyen sokan vannak? Életszerű az, hogy van egy random ember akihez odamegy egy másik random ember majd kiderül, hogy mind a ketten melegek és boldogan élnek míg megnem halnak?


(nincs bajom a melegekkel, van több ilyen ismerősöm is. Engem inkább csak az zavar, hogy minden filmbe kötelező a melegség, a színbőrű és a női függetlenség bemutatása. Függetlenül attól, hogy a storyhoz semmijen fontos módon nem kapcsolódik. ott van pl a American Horror Storys. Az eredetiben még hetero pár ment be a házba, a felújítottba már meleg. Kellett ez? És az ilyen direkbe az arcomba tolástól nem mondom kicsit feszült leszek. Modern családban pl nagyon jól beépítették és a storyhoz nekem sokat adott hozzá.



2023. febr. 5. 06:34
A kérdező szavazást indított:
0-5%
5-10%
10-25%
25-50%
50%<
35 szavazat
1 2
 1/19 A nagy Levin ***** válasza:
98%

Itt találsz erre vonatkozó (főleg USA-beli) statisztikákat:


[link]


Persze ezek sem pontosak, egyrészt nem mindenkit kérdeztek meg, másrészt nem mindenki vállalja fel a másságát.

2023. febr. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
66%
A lakosság körülbelül 10%-a meleg, leszbikus. Egyéb szexualitással együtt több is lehet. Két ok miatt jelenítik meg őket a filmekben, hogy elfogadják őket és, hogy reális képet adjanak a világunkról. Az is lehet, hogy te Magyarországon nem láttál még ilyet, mert egy ocsmány, nem elfogadó ország vagyunk. Itt a legkisebb dolog miatt is megítélik az embert. Vagyonuk alapján, bőrszínük alapján, már lényegében azzal is baj van, ha nincs párod vagy ha van akkor ki. Na pont ezért nem vagy "hozzászokva", nem normalizálódott ennek a látványa. Más országokban viszont jóval elfogadottabb és jóval esélyesebb, hogy a melegek normális körülmények között élnek. Amire nem igazán figyeltél az az, hogy most is vannak kisgyerekek, gyerekek. Ők a világról még nem alakítottak ki betonbiztos utálatot valami iránt. Talán a film pont megérteti velük, hogy ezzel nincs semmi baj. Pont ugyanígy mint a bőrszínnel sem, és a női függetlenséggel sem. Ez mind mind, az emberek egyenlőségéért és elfogadásért megy, nem azért, hogy meleggé varázsoljanak egy heterot, vagy domináljon a feminizmus és porba tiporják a férfiakat.
2023. febr. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Most van egy trend, hogy direkt több meleg szereplőt tesznek a sztorikba, de ha feszült leszel tőle, nézz hagyományosabb tartalmat.

Aki rosszul bírja a dekadens, divatos hollywoodi filmeket, sorozatokat, az minek nézi? Az Aranybullában biztos nincs ilyen.

2023. febr. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 NTBS ***** válasza:
30%
1-2%. A többi biszex.
2023. febr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
Legfeljebb 1-2%. A propaganda hazudik ennél egy nagyságrenddel többet, illetve sokan (főleg tinik) divatból próbálják ki a saját nemükkel, de aztán kinövik, őket én nem sorolnám a melegek közé.
2023. febr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

Magyarországon 1% körüli. Angliában pont most mérték, 3%-ra jött ki.


Volt egy felmérés az USA-ban, hogy az emberek a filmek alapján hogy képzelik el a fekete lakosság és az LMBTQ lakosság arányát. Az jött ki, hogy a filmek alapján azt gondolják az emberek, hogy az USA lakosságának a 43%-a fekete, 33%-a LMBTQ. A valóság 13% fekete, 3% LMBTQ. Ennyit arról, micsoda agymosás folyik a médiában.

2023. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk amerikai filmben feketét mutatni nem olyan hű, de szokatlan dolog

Azért viszonylag sokan vannak ott.


Ha mondjuk Mátyás király történelmi filmben a lakosság fele lenne fekete az már más kérdés lenne

2023. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Nehéz kérdés megállapítani hány % meleg. Mert ez alapból sem egy bináris dolog.

Van akinek hajlama van rá, de még "ki sem próbálta".

Olyanról is hallottam, aki meleg, de úgy elfojtotta magában, hogy évtizedekig látszólagosan boldog (heteró) házasságban élt, gyermekei is vannak.

Van aki gyermekkora óta tisztában van a másságával, míg mások csak próbálgatják a szexualitásukat gyermekkorukban (pl. hajlamuk van, amire ráerősít a propaganda, de annyira nem erős a vágy, hogy maguktól is meleg párként éljenek valakivel (rájuk szokták néha mondani, hogy "divatból" csinálják, szerintem azért ez erős kijelentés, de szerintem is van ilyen hatás))

Nagyon nagyon összetett, szerintem picit összetettebb kérdés, mint hogy a lakosság hány százaléka magasabb 180 cm-nél.

Nem lehet ennyire leegyszerűsíteni.


Ami a filmekkel van, az viszont engem is zavar. Nem a melegek jelenléte, hanem pl. az hogy már gyermekkori példakép karakterből is meleget csinálnak egy filmben, olyan esetben is, amikor az eredeti könyvben ilyenről szó sincs, csak most már kötelező a filmiparban...


Vagy amikor egyenesen történelmet hamisítanak és teljesen máshogyan állítják be egy adott korban a melegek helyzetét, csak hogy eleget tegyenek a mai propagandáknak.


Ezekre szerintem sincs semmi szükség, inkább kontraproduktív, mintsem ezzel lehetne elérni azt, hogy jobban elfogadják a másságot az emberek.

2023. febr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Persze, de nem annyian vannak, mint amennyi a filmekben szerepel. Jó példa erre az egészre a Grace Klinika c. sorozat. Ott az orvosok nagy része színesbőrű és/vagy meleg. Az a kórház, amiről mintázták a filmsorozatbelit, a valóságban a 100fős orvosi gárdából 4-5 színesbőrű van, a többi mind fehér.


Egyébként nem azzal van a baj, hogy melegek vannak a filmekben. Az a baj, hogy erőltetve teszik mindezt, és olyankor is beleteszik, amikor nem viszi előrébb a történetet. A The Walking Dead utolsó évadjaiban is már tele volt meleggel. Ráadásul az a tendencia, hogy a meleg szereplők mindig jók, az antagonista mindig fehér hetero férfi. Lehetőleg kék szemű. :)


Történelmi filmekben is tele van már feketékkel a filmes világ. Boleyn Anna az új feldolgozásban fekete lesz. A Vikingek Ragnarökben a norvég király fekete királynő lesz. Az Achilleus sorozatban Achilleus és Poszeidón fekete. :D Szánalmas.

2023. febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

#9


Jó mondjuk. Szerintem ez egy bugyuta indok hogy az a baj hogy nem viszi előre a történetet. Mert egy heteró kapcsolat sem visz előre egy Zombis sorozatot mondjuk.

Legyen szerelmi szál nyugodtan akár meleg akár heteró.

A baj azzal van amikor ezek a jelenetek baromi unalmasak vagy egyenesen idegesítőek és csak az időhúzásra vannak. Vagy pedig kínósak és csak azért van mert valaki úgy gondolta hogy kötelezően szükség van rá.

Ilyenkor mindkét esetben kivágnám az egész romantikát úgy ahogy van

2023. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!