Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Heterófóbia, homofóbia,...

Heterófóbia, homofóbia, egyebek. Manapság ez már egy brutál érzékeny téma, mert mindenkinek minden véleménye megvan róla. Csak szerintem létezik heterófóbia, és a fél heterófób emberek százaléka féltékeny?

Figyelt kérdés

Tehát, megpróbálom kifejteni a kérdésemet kicsit részletesebben. Egyátalán miért is kérdezek ilyet?


Mint tudjuk, manapság már elfogadottabb lett lgbtq tagnak lenni. (végre) Egyátalán nem értem, hogy valakit mégis miért kell megverni a szexualitása miatt, és pokollá tenni az életét csak azért mert az azonos neműket szereti?

Sem a homófóbia, sem a heterófóbia helyes. Na és ilyenkor van általában olyan, hogy valaki mondja, "nem is létezik a heterófóbia"


Milliószor megtörtént velem az, hogy emberek azt hitték, homófób vagyok, csak azért mert heteroszexuális és keresztény vagyok. Vagy pl: unalmas basic az öltözködésem.

Már ugye a liberális társaság azt tanítja, hogy öltözködésed nem befolyásolja szexualitásodat, nemedet. Valamiért ha nem feltűnő, vagy "különleges' az öltözködésed, el vagy könyvelve "undorító homófób heteró pick me"-nek.

Gondolom nézed, hogy mi a francot írok is én le, de ha már nyitottál meg közösségi médiát (legfőképp a tiktokot) akkor 100% hogy legalább egy ilyennel találkoztál.


Igen, azoknak is igaza van, hogy a homofóbia durvább jóval a heterófóbiánál, mint mondtam a melegeket régen verték, szivatták, bullyingolták (és igen, vannak emberek, akik ezt a mai napig csinálják! De már egyátalán nem annyira sok) Azért ha olvastál történelmet a középkorról, ókorról, akkor szerintem tudhatod a nagy különbséget. Igen, homófóbnak undorító lenni. Még ha zavar is téged, kérlek ne keserítsd meg a másik életét. Attól még tiszteletet mutass ki.


"lgbtq tagnak lenni manapság trend lenni"-emlegetett mondat, ami félig igaz valakikre, nagyrészt pedig nem.

Szerencsétlen emberek most nyílhattak meg a szexualitásukkal, mert végre elfogadóbbá tették. Másik oldalról pedig IGEN VANNAK akik figyelem miatt csinálják, de ezekből a fele max első vagy második osztályos lehet, akik valósszínűleg a "különlegesség" miatt csinálják, és ezzel a valóban komoly meleg ember életét is megalázóvá teszik.


Én azt mondom, nem érdekel, ha sátánista, keresztény, muszlim, hindu, meleg, heteró, transz, bi, (csak ne pedofil legyél, mert az az igazi probléma) ne legyél bunkó az emberekkel



2023. jan. 22. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Na most jól megmondtad mindenkinek, a melegverő börtöntöltelékek már össze is szarták magukat tőled…


Én soha életemben nem bántottam senkit semmiért, se a külseje, szexualitása vagy egyebek miatt, pont nem érdekel, hogy ki kihez vonzódik. Mindenki élje békében a saját életét.


Pont ezért ne akard már kötelezővé tenni ezt a liberalista mocsadékot. Fogadd el, hogy nem mindenki a te nézeteidet vallja, mert ezzel a propagandával te sem vagy jobb egy homofóbnál. Akiket normális értékrendre neveltek a szülei, azok sosem fogják elfogadhatónak érezni az utcán bőrszerkóban vonulást, meg a 4 éves kisfiúk lányruhába öltöztetését. Bocsi.

2023. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebben az egészben pont a legviccesebb az hogy én tisztában vagyok azzal hogy senkinek sem lesz ugyanolyan a véleménye, szimplán nem értem miért kell valakit bántani. Az hogy egy gyerek mit vesz fel az utcában az még egy teljesen más dolog. Ne forgasd ki a szavaimat, inkább értsd meg a szöveg lényegét
2023. jan. 22. 09:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a melegeket éri bántás. Engem a nagy orrom miatt bántottak sokat, mielőtt plasztikáztattam. És? Ilyen a világ, rossz emberek mindig lesznek, attól, hogy picsogsz, nem fog megjönni az eszük.
2023. jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
bocsi 3-as, valóban igazad van. De hátha esetleg pont az egyik ezt olvassa, változna...
2023. jan. 22. 20:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekel ki mit hova dug... Egyedül egy dolgot nem tűrők el. Amikor előttem akar valaki gyereket gyártani. Sem hetero sem homoszexuális pártól. Mindennek megvan a maga helye és szerintem a szeretet kinyilvánitására nem egy metró kocsi vagy egy busz a legmegfelelőbb hely.


(szerintem) az LMBTQ egy nagyon káros közösség mert bár a szabadságot és elfogadást hirdetik közben folyamatosan csak falakat húznak és ellentétet szítanak. Szupimester (régi youtuber) mondta egyszer, hogy ő utálja a pride-ot mert szerinte ezzel pont klikkesednek a melegek. És ezzel egyet értek én is. Aszexuális, homoszexuális, biszexuális és heteroszexuális. Ugyan olyan emberek vagyok. Tudnánk egymás mellett élni kulturáltan, de ameddig "egyenlő jogokat" cimszó alatt feszültséget keltenek nem lesz előrelépés. Ha a közösségük összefogna, és bürokratikus módon fű alatt felterjesztené a kéréseket, idővel eredményt érnének el. Ehelyett a sok pattogással, pride-al és társaival egy elő céltáblát csináltak magukból aminek következtében nem hogy javult volna, hanem romlott a megítélésük. Mert aki eddig nem foglalkozott velük most zavarja őket. A melegekkel úgy kell bánni mint velem, veled és bárkivel. LE KELL SZARNI. Barátaim is csak 1 dologra vágynak. Szürke senkik legyenek. Nem akarnak bazári majmok lenni az utcán csak mert kézen fog van mennek. És itt kanyarodnék rá a kérdésedre, hogy igen is van heterofobia (de ez nem jó szó mert a fobia a félelem és nem utálat) mivel ezek az emberek a heteroktól rosszat tapasztalnak nap mint nap nem csodálom, hogy ellenszenvet vált ki belölük... És valljuk be a médiának és a politikának ebben igen csak nagy szerepe van.

2023. febr. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!