Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy a sikeres...

Miért van az, hogy a sikeres emberek többsége pszichopata?

Figyelt kérdés

Elengedhetetlen feltétele a sikerességnek ez?

Lelkiismeretességgel lehet valaki sikeres, magas státuszú?


2023. aug. 8. 11:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Nincs korreláció a kettő között. Sőt, a legtöbb pszichopata börtönben végzi, az intelligensek csak megúszták.
2023. aug. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Kései Sirató ***** válasza:

#11


Dehogy nincs. Olvass kicsit utána!


[link]


[link]


[link]


[link]

2023. aug. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert bátrak, nincs lelkiismeretük, mernek óriási kockázatokat vállalni.


[link]

2023. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Rengarzzz válasza:
58%

Másodlagos pszichopata vagyok ASPD (szociopátia)


A sikeres emberek kb 2-3%-a pszichopata, tehát 97-98% nem az.


Az viszont igaz hogy néhány területen többen vagyunk (cégvezetők, sebészek, magas beosztású rendőrök stb...)


A magyarázat nagyon egyszerű


Tegyük fel hogy 120 IQ-d van, illetve nekem is.


-Viszonylag intelligensek vagyunk mindketten


-Én pszichopata vagyok te nem


-Neked vannak érzelmeit nekem nem túl sok.


Hiába rendelkezünk hasonló képességekkel a te érzelmeid néha beleszólnak a döntéseibe


Konklúzió:


Mindketten hozunk 100 - 100 döntést egy év alatt


Én a 100-bol 80x jól döntök

Te pedig csak 75x


Én nyerek. Te veszìtesz.

2023. aug. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Sosem értettem, hogy miért terjedt el a közbeszédben az a tévhit, hogy a sebészek között sok a pszichopata?! 1-2 nyilván biztosan akad, de egy olyan munkáról beszélünk, ami nagyon sok erőfeszítést és áldozatot igényel, a pszichopaták pedig nem a fegyelmükkel híresek, épp ellenkezőleg, a többség lusta disznó, a dopaminhiánytól túlpörög az agyuk, impulzívak, gátlástalanok és nagyon kényelmesek. Egy pszichopatának extra megterhelést jelentene elvégezni az orvosit.
2023. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Rengarzzz válasza:
100%

14. vagyok


"Sosem értettem, hogy miért terjedt el a közbeszédben az a tévhit, hogy a sebészek között sok a pszichopata?!"


Először is ezek igazolt és bizonyított tények, kozbeszedtol függetlenül.


Oka: egyszerűen az életben vannak empátia álltal dominált szakmák (pszichologus, ápoló, tanár, stb)


Ahol a pszichopatak/szociopatak érthetően alulteljesitenek.


Evvel együtt vannak olyan szakmák ahol az empátia hiánya segít (rendőrség, bíróság, sebészet) egyszerűen így alakul ki a világ.


"pszichopaták pedig nem a fegyelmükkel híresek, épp ellenkezőleg, a többség lusta disznó, a dopaminhiánytól túlpörög az agyuk, impulzívak, gátlástalanok és nagyon kényelmesek"


- szeretnem pontosítani ha megengeded.


Lusta disznó dopainhiany.: Nincs igazad. Az alapvető dopamin ami a pszichopatak agyában található lényegesen kevesebb, mint egy "normális" emberben ez igaz, viszont! Viszont! A cselekedeteikert kb 4x annyi dopamin szabadul fel az agyukban. Ennek is köszönhető a felelőtlen viselkedés, hiszen több jutalmat kapnak, mint egy "átlagos" ember.


"többség lusta disznó, a dopaminhiánytól túlpörög az agyuk, impulzívak, gátlástalanok és nagyon kényelmesek"


Most akkor lusta vagy tulporog?!


Impulzív vagy kényelmes?!


Érted hova akarok kilyukadni?


Bár én csak másodlagos pszichopata (szociopata) vagyok, viszont van egy elsődleges pszichopata ("igazi pszichopata") ismerősöm, általános jellemzése hogy megnyomoritoan unatkozik a nap legtöbb részében a dopainhiany miatt, tehat pont hogy nem lusta, mert 5 perc semmit téves után elképesztő agresszió gyűlik fel benne, hogy értsd fizikailag meg kell mozdulni a és csinálnia valamit hogy elüzze az unalmat. Ha ébren van csinál valamit, dolgozik, sportol, jön, megy, csajozik, mászkál a városban egész nap meg sem áll NEM is képes rá.

2023. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!