Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Charles Darwin tehet a Hitleri...

Charles Darwin tehet a Hitleri fajelméletről? Egy érdekes videóval bizonyítható.

Figyelt kérdés

[link]


Aki nem látta a videót, az valószínűleg nem is értheti a kérdést a maga teljességében.



nov. 19. 09:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
3%

Az eugenikát Galton alkotta meg, unokatestvére Charles Darwin munkásságából inspirálódva.

Egyértelmű volt, hogy amikor olyasvalamit mondasz ami az embert annyira lealacsonyítja mint amit a Charles Darwin által megalkotott szenny, akkor csak idő kérdése és el fog szabadulni a pokol.

nov. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Értem anélkül, hogy megnézném. Ugyanis neoprotestáns voltam, így ismerem ezt a kritikát.


És mit az ha Hitler a darwini evolúciós elméletből dolgozta ki a maga fajelméletét?

Ez nem változtat azon a tényen, hogy a fosszíliák szóródása a földtani rétegekben, a laboratóriumi megfigyelések, genetikai vizsgálatok, anatómiai és embrionális hasonlóságok az evolúciót támasztják alá.

Evolúció van, volt, lesz.


A szikét is lehet gyógyításra, és gyilkosságra is használni, de ez utóbbi miatt nem lesz a szike rossz. Engem például műtöttek (gyógyítottak) vele.

nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
*és mit számít az
nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

2


Epigenetika van, evolúció nincs. Túl lassú alkalmazkodás nyilván halálhoz vezet.

Az epigenetika meg tudományosan nem is magyarázható.

nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

#4


Olvasd újra a #2-es kommentemet. Hoztam az evolúció mellett érveket.

Van evolúció.

nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell abba Charles Darwint belekeverni, ha tanulatlan hülyék vagy bigott vallásosok félremagyarázzák a kutatási eredményeit.
nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért, ha nincs Darwin, akkor nem létezne evolúció? Ha Newton nincs akkor meg mind a föld felett lebegnénk, mi?
nov. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy az ember megannyi fajjal élt közös környezetben mégis az evolúció csupán az embert állította két lábra, holott ha ez akkora evolúciós előnyt jelentene akkor sok más faj esetében is azt látnánk, hogy efelé halad az evolúciójuk, de pont az ellentettje megfigyelhető.

Ha a környezetben nem megy végbe jelentős változás akkor az evolúciót nem lehet értelmezni. Jelenlegi tudásunk szerint a környezeti változások hirtelen, nagyon gyorsan következtek be, az evolúciónak nem lett volna ideje alkalmazkodni hozzájuk, mert a faj kihalt volna még azelőtt.

nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#8

Egyrészt nem léteznek univerzális tulajdonságok. Hogy valami egyszer egy adott pipulációnak előnyt jelentett, abból nem következik hogy bármely más fajnak bármely más helyzetben is ugyanolyan változás ugyanolyan előnyt hozna.

Másrészt az evolúció nem tervez, nincs célja. Ha egy tulajdonság megjelenése adott esetben előnyös is lehetne, ebből nem következik hogy valaha is bekövetkeznek olyan mutációk, amik elősegítenék a szóban forgó tulajdonság kialakulását.

nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 sadam87 ***** válasza:
100%

"mégis az evolúció csupán az embert állította két lábra"

Gondoltam még nem hallottál olyan egzotikus lényekről, mint a madarak. 🤣

Az viszont lenyűgöző teljesítmény, hogy már a harmadik olyan választ írod le, aminek minden egyes mondata teljes hülyeség.

nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!