Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A középkori egyházi lovagrende...

A középkori egyházi lovagrendek pl. templomosok tagjai tényleg szüzek voltak, mennyire szigorúan vették a fogadalmakat?

Figyelt kérdés
A három általános egyházi rendi fogadalom volt a szegénység, engedelmesség és szüzesség, valamint a lovagrendeknél ezekhez jött a fegyveres védelem fogadalma.
jan. 19. 14:10
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:
93%
Ezt akkoriban a többség viszonylag komolyan vette, amennyire tudhatjuk, de nyilván volt olyan aki nem, vagy csak megjátszotta magát.
jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Hát a komolyan vette az talán a lovagkor elején még igaz lehetett, de ezek a rendek elég hamar züllésnek indultak. A keresztes hadjáratok alatt már nem a Max von Sydow által megformált dicső és szenthitű ember képe rajzolódik ki a legtöbb lovagról, hanem inkább törtető, agresszív, kapzsi alakokként írják le őket. Maradjunk annyiban, hogy ezeket az extrém szabályokat pont azért hozhatták a rendek, mert épp az volt a baj az európai nemességgel, hogy ezeknek a fogadalmaknak épp a szöges ellentétét képviselték: dőzsöltek, saját szakállukra dolgoztak és bujálkodtak.
jan. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A "szüzesség" fogalma akkoriban azt jelentette a lovagoknál, hogy nem koitálhattak feleségnek alkalmas rangú nőszeméllyel. Viszont az alacsonyabb rendű nőkkel (és férfiakkal) suttyomban annyit szexelhettek amennyit csak nem szégyelltek.
jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
Nem olyan nehéz amúgy a szexmentes életet betartani, főleg ha amúgy sem szexeltél sokat. Én sem voltam már 5 éve senkivel, nem is hiányzik és 30 vagyok.
jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Maszturbálni se szoktál?
jan. 21. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!