Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Görögország a legfiatalabb...

Görögország a legfiatalabb országok között van Európában? 1830-ban lett csak független.

Figyelt kérdés

Az óriási görög propaganda ellenére, Görögország nem Európa legöregebb országa, hiszen 1830 előtt nem létezett.


Föld (LAND) vagy valamilyen többséget alkotó etnikai csoport "földje" csak egy néprajzi , és nem politikai fogalom mint az ország. Egy országnak saját szervezésű állama kormánya van, ami az adott területen fennhatóságot gyakorol.


Görögország már az ókorban is ritkán volt egységes állam, tehát nem voltország az ókori történelmének túlnyomó idejében. Nincs kontinuitása a görög államnak, hiszen az oszmánokhoz tartozott jóidejig.



febr. 22. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/143 A kérdező kommentje:
Osztrák-Magyar állam nem létezett, hiszen még közös törvényhozó testülete sem volt.
febr. 24. 15:05
 32/143 A kérdező kommentje:

"meglehetősen sok görög államiság" De nem létezett közös görög állam, azaz görögország. Kivéve 1-2 rövid kérész életű nagyhatalmú uralkodó idejét leszámítva, aki meghódította a többi görög államot , de csak ideiglenesen.


Jogelődi volthoz kellene jogfolytonosság, törvények és hatóságok, és intézmények folytonossága, de ez nem létezik.

febr. 24. 15:08
 33/143 kürasszír ***** válasza:
100%

# 31


Osztrák-Magyar állam nemzetközi jogilag nagyon is létezett, hiszen mint Osztrák-Magyar Monarchia kötött nemzetközi szerződéseket.


Sem Magyarország, sem Ausztria nem köthetett önállóan nemzetközi szerződést, csak mint Osztrák-Magyar Monarchia.


Vagyis Magyarország nemzetközi jogilag egyértelműen nem volt önálló állam 1867-1918 között, hiszen az önálló államiság egyik legfontosabb nemzetközi jogi feltételével, az önálló diplomáciával, vagyis hogy nemzetközi szerződést köthessen, nem rendelkezett.


Mellesleg a Monarchia rendelkezett az államiság olyan alapfeltételeivel, mint a saját hadsereg, külpolitikai, diplomáciai testület, valuta, vámterület.

febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/143 kürasszír ***** válasza:
100%

# 32


Kedves kérdező!


IDÉZLEK: "Jogelődi volthoz kellene jogfolytonosság, törvények és hatóságok, és intézmények folytonossága, de ez nem létezik."


A történészek szerint, az ókori Hellász poliszai és államai, a Bizánci Birodalom, valamint a modern Görögország a görög nép államiságának egyes állomásai. Mivel ezek között kulturális, etnikai és nyelvi kontinuitás van.


A történettudományt nem a "jogfolytonosság" érdekli, hanem a kulturális, etnikai és nyelvi kontinuitás.


A mai görögök ősei között ott vannak az ókori görögök (meg mások is).


Az etnikai kontinuitás nem azt jelenti, hogy a mai görögök 100%-ban az ókori hellének leszármazottai, mert ugye a mai modern magyarok őseinek többsége sem a honfoglaló magyarok közül származik, hanem azt, hogy a modern görögök részben az ókori hellének leszármazottai.

febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/143 A kérdező kommentje:

"Mivel ezek között kulturális, etnikai és nyelvi kontinuitás van"

Legalábbis a Görög nacionalista propaganda szerint.

Olvasásra ajánlom ezt a könyvet:

The Making of Modern Greece Nationalism, Romanticism, and the Uses of the Past (1797–1896)


"hanem a kulturális, etnikai és nyelvi kontinuitás"

Márha volt ilyen. És a történelemtudomány ahogy te látod inkább fringe theory. A valódi történelemtudomány írott forrásokra, jogszabályokra stb...támaszkodik, nem fantáziavilágra.

febr. 26. 10:33
 36/143 A kérdező kommentje:

"Osztrák-Magyar állam nemzetközi jogilag nagyon is létezett, hiszen mint Osztrák-Magyar Monarchia kötött nemzetközi szerződéseket."


Nem létezett, ilyen állam nem volt. Diplomáciai katonai szövetség volt, némely ritka kérdésben (PL: katonai szövetségek kötése vagy diplomáciai szövetésgek kötése) közös platformot alkotott, de ez is csak az uralkodó közös személye miatt volt így. A diplomácia legtöbb államban az uralkodó játszótere volt, a segítőin (apparátus) keresztül. Szinte minden államfő, (legyen az uralkodó vagy köztársasági elnök ) a legfőbb katonai parancsnok, tőle kapják kinevezésüket a katonaság vezetői, és ő is menti fel őket).

febr. 26. 10:37
 37/143 A kérdező kommentje:
Egy valódi közös államnak saját törvényhozása van, közös állampolgársága, és közös alkotmánya (írott vagy íratlan).
febr. 26. 10:38
 38/143 TappancsMancs ***** válasza:
A birodalmakat lazán fogalmazva valóban szokták "állam"-nak vagy "ország"-nak is nevezni, de egy birodalom sosem állam és nem ország. Ez tárgytalan a kérdésben és fölösleges az államiság kérdésébe behozni. Erre szoktam mondogatni, hogy a történelem oktatás súlyosan hiányos és téves és félreértelmezhető dolgokat tartalmaz (nem csak ebben persze). Amúgy nem tekintik államnak se Nagy Sándor birodalmát, se a Brit Birodalmat, se a Habsburg Birodalmat, se a spanyol Birodalmat sem. Sima megszállásból és uralásból álltak.
febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/143 kürasszír ***** válasza:

# 38


Nagyon nagy gond, hogy nyilvánvalóan nem vagy tisztában vele, mit jelent az "állam" fogalma.


Mert ha tudnád, akkor azzal is tisztában lennél, hogy minden birodalom állam is egyszerre.


Az egyetemen külön tanítják a Római Birodalom államszervezetének felèpítését. Ez is bizonyítja, hogy állam volt, mert csak az államnak van államszervezete.

febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/143 kürasszír ***** válasza:

# 35


IDÉZLEK: "Márha volt ilyen. És a történelemtudomány ahogy te látod inkább fringe theory. A valódi történelemtudomány írott forrásokra, jogszabályokra stb...támaszkodik, nem fantáziavilágra."


Hogyhogy "márha volt ilyen"? Amikor bizonyított a történettudományban, hogy volt.


Az ógörög, a koine görög, a középkori görög és a modern görög ugyanazon nyelv fejlődésének különböző szakaszai. Ez tudományos tény.


Görög államok léteztek az ókorban, ezért létezett görög államiság is. Ez megint történelmi tény, ez szerepel a tudományos szakirodalomban is.


A görög kulturális kontinuitás megint csak tény.

febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!