Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Görögország a legfiatalabb...

Görögország a legfiatalabb országok között van Európában? 1830-ban lett csak független.

Figyelt kérdés

Az óriási görög propaganda ellenére, Görögország nem Európa legöregebb országa, hiszen 1830 előtt nem létezett.


Föld (LAND) vagy valamilyen többséget alkotó etnikai csoport "földje" csak egy néprajzi , és nem politikai fogalom mint az ország. Egy országnak saját szervezésű állama kormánya van, ami az adott területen fennhatóságot gyakorol.


Görögország már az ókorban is ritkán volt egységes állam, tehát nem voltország az ókori történelmének túlnyomó idejében. Nincs kontinuitása a görög államnak, hiszen az oszmánokhoz tartozott jóidejig.



febr. 22. 15:02
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/143 kürasszír ***** válasza:
85%

# 67


Kedves kérdező!


IDÉZLEK: "Az állam és az ország meghatározása nem a történelemtudomány princípuma, inkább a jogtudomány témaköre."


A modern államelmélet megalkotója, Georg Jellinek (1851-1911), a 19. század egyik legkiemelkedőbb jogtudósa, Allgemeine Staatslehre (Általános államtan, 1900) című korszakos műve a modern államelmélet kiindulópontja.


Georg Jellinek szerint két tudomány foglalkozhat tudományos alapon államelmélettel:


1.) A történettudomány: "Die historische Forschungsweise in der Staatslehre".


2.) A jog: "Die juristische Methode in der Staatslehre".


Georg Jellinek szerint továbbá létezett görög államiság az ókorban.

LÁSD: Allgemeine Staatslehre: 58-70. o.

[link]


Rendkívül viccesnek tartom, hogy az államjog és államelmélet talán legnagyobb tudósával, Georg Jellinek-kel cáfoltalak újfent szénné.


TOVÁBBÁ: Földi András - Hamza Gábor: A római jog története és institúciói című jogtörténeti egyetemi tankönyv szerint szintén létezett görög államiság az ÓKORBAN.

márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/143 A kérdező kommentje:

Ember, ha nem vetted volna észre a 21.században élünk.

Georg Jellinek 19.századi emberke volt, akkoriban még nem voltak szétválasztva precíz diszciplinák alapján a tudományágat.

A 19.század elején pl: politológia és szociológia még a filozófiához tartozott.



Államtudományokat jogi egyetemeken oktatnak (azért állam és jogtudományi karnak nevezik őket, vagy jog és államtudományi karnak.), nem pedig a történész képzőcskéden.


"Földi András - Hamza Gábor: A római jog története és institúciói című jogtörténeti egyetemi tankönyv szerint szintén létezett görög államiság az ÓKORBAN."


Ezt a könyvet te csak a Google kereső segítségével ismered, én viszont vizsgáztam belőle.


Az hog az ókorban léteztek görög nyelvű államok, nem azonos hogy mai értelemben Görögország létezett volna. Nincs jogelőd jogutód kapcsolat.

Ókorban un. Hellasz azaz Görögföld (land) olyasmi létezett, de az nem Görögország volt.


[link]

márc. 10. 13:07
 73/143 A kérdező kommentje:
Kürasszír felhasználót még másnaposan buli után is könnyű helyretenni, mert szegényke fogalomzavarokkal küzd.
márc. 10. 13:08
 74/143 kürasszír ***** válasza:

# 72


Georg Jellinek kötelező tananyag a jogi doktori iskolákban, azaz a tudományos szintű jogi képzésen Magyarországon és nemzetközi szinten is.


Georg Jellinek munkássága máig a téma alapja.


Tehát megint, sokadszorra alaposan leégetted magad.

márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/143 kürasszír ***** válasza:
100%

# 73


IDÉZLEK: "Kürasszír felhasználót még másnaposan buli után is könnyű helyretenni, mert szegényke fogalomzavarokkal küzd."


NÉZZÜK MIT KAMUZTÁL ÖSSZE EDDIG:


1.) Szerinted Magyarország 1867 és 1918 között önállóan kötött nemzetközi szerződéseket.


A VALÓSÁG: Magyarország egyetlen nemzetközi szerződést sem kötött 1867 és 1918 között, csak az Osztrák-Magyar Monarchia kötött ilyeneket 1867-1918 között.


2.) Szerinted Lengyelország 1918-ban jött létre.


A VALÓSÁG: a történettudomány egybehangzó álláspontja szerint Lengyelországot I. Mieszkó (960-992) alapította. Ezt tanítják az összes egyetemen, a világ minden országában.


3.) Szerinted Görögország 1830 óta létezik.


A VALÓSÁG: A történészek szerint a görög államiság az ókori görög

városállamokkal és államokkal megjelent. Továbbá a Bizánci Birodalom is egy görög nyelvű, görög kultúrájú, azaz görög állam volt.


4.) Szerinted Georg Jellinek munkássága érdektelen.


A VALÓSÁGBAN: Georg Jellinek a modern államelmélet kiindulópontja, munkássága máig kötelező tananyag és alapvető hivatkozási pont a tudományos jogi képzésben, a doktori iskolákban.

márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/143 kürasszír ***** válasza:
100%

# 72 # 73


A KETTŐNK KÖZÖTTI SZÍNVONALBELI KÜLÖNBSÉGRŐL:


A Te hivatkozási alapod például a magyar Wikpedia: [link]


Az enyém pedig idegennyelvű, máig alapvető fontosságú, máig általánosan használt, sőt tudományos képzésben kötelező szakirodalom: Georg Jellinek: Allgemeine Staatslehre

[link]

márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/143 A kérdező kommentje:

"Georg Jellinek kötelező tananyag a jogi doktori iskolákban, azaz a tudományos szintű jogi képzésen Magyarországon és nemzetközi szinten is."


Persze, ugyanúgy, ahogy Hammurapi törvényoszlopai is, vagy más túlhaladott 18. vagy a maguk korában még fontos 19.századi jogtudósok művei is, melyek mára kissé avultnak számítanak.


"Szerinted Magyarország 1867 és 1918 között önállóan kötött nemzetközi szerződéseket."



Érzed ismét a veszted, megint hazudozol, most is szokás szerint szalmabáb érvelési hibával próbálsz előjönni.

[link]


"Eltúloztad, megváltoztattad vagy teljesen egy ÁLTALAD KITALÁLTTAL helyettesítetted a másik álláspontját azért, hogy könnyebben megtámadhasd, az övét helytelenebbnek, a sajátodat pedig helyesebbnek állíthasd be. "


Mindenki láthatja hogy én ilyet nem állítottam. Pontosan azt állítottam, hogy NEMZETKÖZI KERESKEDELMI és GAZDASÁGI szerződéseket a Magyar Királyság Ausztriától függetlenül kötötte, ennek előkészítése pedig a Magyarország kereskedelemügyi minisztereinek volt a feladata.


Ausztri-aMagyarország nem egy ország volt, mivel nem volt közös törvényhozása, sem pedig közös állampolgárai, sem pedig közös útleveleket nem bocsájtott ki az Osztrák Császárság és a Magyar Királyság.


"Szerinted Lengyelország 1918-ban jött létre"

Igen, mivel semmiféle jogfolytonosság nincsen az 1918-ban alapított lengyelország állama és a három felé darabolt hajdani Lengyelország között.


Egy nagyjábóli területi földrajzi hasonlóság, és beszélt nyelv azonossága még nem teszi jogutóddá az 1918-ban létrejött Lengyel köztársaságot.



Igen Görögország 1830 óta létezik. Görögföld (Hellas) az nem volt görögország, attól függetlenül hogy történészek gyakran pongyolán vagy túl rugalmasan fogalmaznak, a jogtörténészek viszont sokkal precízebbek.


Itt olvashatsz róla: [link]


1830 előtt a görög nép történelméről ugyan beszélhetünk vissza akár az ókorig, de Görögország történelméről csak 1830 óta.

márc. 10. 22:25
 78/143 A kérdező kommentje:

Kuraszír. Az ilyen bugyuta alacsony IQ-s műveletlen tanulatlan proli gyerekeket, vagy proli családban felnőtt első generációs diplomásokat még meg tudod vezetni olcsó logikai érvelési hibáid felhasználásával, de értelmes olvasók csak röhögnek rajtad.


Ez a te színvonalad, előadhatnál falusi művelődési házakban mint a Szántai Lajos.

márc. 10. 22:31
 79/143 kürasszír ***** válasza:

# 77 # 78


Ismét csak nevetségessé teszed magad.


Hiába állítod Te, hogy Lengyelország 1918-ban jött létre, ha a történészek egybehangzó álláspontja szerint I. Mieszkó (960-992) alapította meg, a 10. században.


Nyilván az összes történész hülye, csak Te vagy helikopter. :DDDDDD


Túl sok az önbizalmad, csak az intellektus halovány.

márc. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/143 Mojjo ***** válasza:

Igazán nem akarok belefolyni érdemben egy kamukérdés alatti vitába, de valamit egyszerűen nem értek.

"Szerinted Magyarország 1867 és 1918 között önállóan kötött nemzetközi szerződéseket."

vs.

"Mindenki láthatja hogy én ilyet nem állítottam. Pontosan azt állítottam, hogy NEMZETKÖZI KERESKEDELMI és GAZDASÁGI szerződéseket a Magyar Királyság Ausztriától függetlenül kötötte"


Akárhogy olvasom, mindig határozottan úgy tűnik, ez a két állítás ugyanaz. Pontosabban a második az első részhalmazába tartozik. A nemzetközi kereskedelmi és gazdasági szerződések is nemzetközi szerződések, és ha Mo. Ausztriától függetlenül kötötte őket, akkor az azt jelenti, hogy önállóan kötötte őket. Szóval kedves kamukérdező, mi ennek a feloldása, miért és miben más a két állítás?

márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!