Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szükséges vagy sem a halálbünt...

Szükséges vagy sem a halálbüntetés?

Figyelt kérdés

És miért?


Mi szól mellette és mi ellene?



márc. 10. 15:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően nem szükséges, mert egy végrehajtott büntetés után nehézkes a jóvátétel.

Az USA statisztikák azonban azt mutatják, hogy egy-egy kivégzés után az adott államban csökken az erőszakos bűncselekmények száma, "tehát ha társadalmi szempontból nézzük" (húú adott témában lehet egyáltalán ilyet mondani?) akár hasznos is lehet, a kivégzettet meg lehet a közbiztonság oltárán emberáldozatnak tekinteni (ezt a gondolatot mástól vettem, de a forrást nem találom, ha valaki tudja, kérem ne tartsa magában). Ennek ellenére nagyon rosszul érezném magam, ha én lennék az a bizonyos emberáldozat.

Sajnos a témát akárhonnan nézzük, ellentmondásos.

Az USA ad ki információkat, ennek alapján:

*A halálbüntetés sokkal drágább, mint a valós életfogytiglan, mert sokkal több nyomozati anyagot és ügyvédi munkát követelnek meg, az ítélet és a végrehajtás előtt

*Egyes felmérések szerint egy-egy kivégzés csökkenti az erőszakos bűncselekmények számát az adott államban, de felmerült, hogy a bűnözők átmennek a szomszéd államba, erről azonban nem találtam statisztikát

*A szigorú előírások ellenére születnek téves ítéletek, és kivégzések.

*Ha valakiről a halálsoron derül ki, hogy ártatlan jóval nagyobb lelki nyomás után szabadul (nehezebb visszailleszkedés), mintha életfogytiglani büntetést kapott volna

*A halálraítéltek nagy része tudja addig húzni a kivégzést, hogy a korba hal bele, nem kerül sor a kivégzésre. (ez nem tudom, hogy ellene, vagy mellette szól-e)


Egy olyan rendszert (Az USA-hoz nagyon hasonlót) el tudnék képzelni, hogy a halálos ítélet - szigorú szabályok szerint - megszülethet, azonban a kivégzést a végtelenségig lehet húzni. Ebben az esetben a halálos ítélet alapvetően egy szigorúbb tényleges életfogytiglani büntetés lenne.

márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy Európában nincs halálbüntetés, elsősorban annak köszönhető, hogy a politikusok nem akarnak Nagy Imre, Batthyany Lajos,XVI. Lajos sorsára jutni. A többit leírtam a 12-es hozzászólásomban.

Az, hogy nincs formális halálbüntetés, még nem zárja ki, hogy egyeseket "baleset", "váratlan betegség" vagy bármi más vigyen el.

márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Ott a pont! A kimondatlan igazság az, hogy bizonyos szintű érdekek sérülése esetén törvényszerűen (nem törvényesen) így járnak el:


"egyeseket "baleset", "váratlan betegség" vagy bármi más..." - tehát a végrehajtás biztosított!

márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
90%
Szükséges! Ebből majd tanulnak! 😀
ápr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
87%
Amíg van az a pár komisz bitang odakünn, ez az egyetlen megoldás. No, persze csak a komisz bitangokat kell felkötni, de a komisz bitangokat fel is kell ám kötni!
máj. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
77%
Abban mi a büntetés?? Csinálsz e még ilyet Pistike?! A hullája felett 😀
máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!