Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A munkáltatók többsége úgy...

A munkáltatók többsége úgy gondolja, hogy az alkalmazottak kvázi az ő tulajdonuk?

Figyelt kérdés
márc. 27. 13:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
A Jabil Circuit Kft biztosan. :D Volt aki helyett a fegyelmit is aláírták.
márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Előfordulhat ilyen is, de a többség biztosan nem.
márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Kizárt dolog, ezt csak nagyon ostoba lények gondolják.
márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Igen
márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MDaniel98 ***** válasza:
77%
A rossz munkáltatók igen, a jó munkáltatók nem feltétlen, de az ő szempontjukból nézve is legfeljebb egy hasznos erőforrás vagyunk.
márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nagyon a tárgy-hasonlatnál akarunk maradni, akkor inkább fogják fel úgy, hogy bérelnek. Aztán mindenki tudja, hogy a leggyorsabb autó a bérautó, szóval sokan úgy is bánnak a munkásokkal:)


De szerintem elég kevesen olyan téveszmések, hogy a tulajdonukként látnák a munkásokat.

márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

Hát hivatalosan is van olyan,hogy "Emberi Erőforrások Minisztériuma"...

Úgyhogy az állam is lényegében úgy tekint az emberre mint egy erőforrásra...

A munkáltatónak meg a munkavállaló önként adja bérbe magát szolgának.És ekként is bánnak vele.Rendelkeznek az idejével és kifacsarják mint egy citromot.Aztán ha "kimerült" eldobják akár a használt elemet.

márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Persze hogy úgy tekint, hiszen az ember erőforrás. Emelj meg egy követ, az nem magától került magasabbra, hanem a te emberi erődtől.


Csak hát az embernek lehet tulajdona. Egy tárgy az a tulajdon. A másik ember nem a tulajdona akkor se, ha úgy bánik vele. Ha még valaki nem hallott róla, erről szól az emberi jogok chartája. Ha egy ember egy másikat "birtokolja", akkor istennek képzeli magát.


Ugyanakkor vegyük észre: az ember a természet része, tehát rá is vonatkoznak a természettörvények. A különbség abban van, hogy az embernek tudata van. Ha a kő a lábadra esik és eltöri, az egy természeti erőtörvény okán történt. Ha egy ember a lábadra csap és eltöri, akkor nem erőtörvény, hanem emberi akarat érvényesült.

Az emberi ember nem fog a lábadra csapni, ha neki dolgozol, annyit fizet, amennyi értéket tereltettél neki. A hitvány ember viszont ha fizikailag erősebbnek gondolja magát, a lábadra csap, ha dolgozol neki, kevesebbet fizet, mint ami értéket teremtettél. ezt azért teszi, mert hitvány és erősebbnek érzi magát nálad. Ha gyengébbnek érzi, elfut. Én alkalmazottként szabad és önálló ember vagyok, a munkáltató nem kezel tulajdonaként. Mert én vagyok az erősebb. Vegyük észre, a természetben csak fizikai erő létezik, az embernél szellemi si. És ez képes sokkal nagyobb is lenni a fizikai erőnél. Gondoljunk csak az átverésre. Semmi fizikai erő, a nyápic hülyét csinálhat egy izompacsirtából. Persze ehhez sok mindent meg kell tanulni. És ez néha nehéz.

márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Abdullah_ ***** válasza:
61%
Szerintem nem. Sokkal inkább egy olyan erőforrásra, akit igyekszik használni addig amíg lehet. Sajnos.
márc. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És az az erőforrás nem akarattal rendelkező ember, hanem tárgy?

Nem sajnos! Mert ha igen, tegyen ellene!

márc. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!