Miért lett az érzelmesség ennyire b*zisnak titulálva a modern társadalomban férfiaknál? Mi változott az ókor, középkor és a korai újkor óta?
Az ókorban, középkorban és a korai újkorban is teljesen szokványos volt az erős és szoros férfibarátságok érzelmes ábrázolása. Akkor is, ha semmi köze nem volt a homoszexualitáshoz. Sőt, kimondottan férfias dolog volt. Mindennapos volt a puszi, az ölelés, a "szeretlek", "örökre veled maradnék" stb. Kb. minden, ami miatt ma két lányt nem néznek ki, de két fiút igen. Ma viszont már kb. amiatt is b*zis egy férfi, ha sír. Akkor meg különösen, ha megöleli a barátait, ragaszkodóbb, nem csak "kvázi haver".
Mikor változott meg ez ennyire?
És lehet, hogy fura, de az ókorban a zsidóknál, perzsáknál is sokkal elfogadottabb volt az ilyen jellegű ábrázolás, pedig ők alapvetően vallási okokból elvetették a megélt homoszexualitást. A középkorban mind a keresztény, mind a muszlim világban tök szokványos volt férfiakat egymás karjaiban, sőt, egymást puszilva ábrázolni, mindenféle szexuális felhang nélkül. Különös, de a legprűdebb korszak nem is a középkor, hanem a reformáció és a felvilágosodás korszaka volt. Az igazi prűdek a puritánok, meg a deista és/vagy felvilágosult keresztények voltak. De akkor is léteztek elég mély, érzelmesebb levelezések férfiak között, mindenféle szerelmi vagy szexuális szál nélkül. Ellenben ma már ilyen elképzelhetetlen lenne.
Mikor változott meg a férfiaknál ennek a megítélése? Nőknél miért nem lett leszbis? Mióta kommunikálja ez a férfiaknál ennyire le azt, hogy a két fél feltétlenül szerelmes egymásba vagy a saját neméhez vonzódik?





Hogy biztosan meg tudjanak különböztetni a nőktől. A sírás és és vég nélküli picsogás az érzésekről a kislányok privilégiuma, mert magasabb az érzelmi intelligenciájuk. Amúgy is ez az egyetlen terület amiben jobbak a férfiaknál, legyen nekik is sikerélményük az életben. Ezért nem sírnak a férfiak és ezért fojtják magukba az érzéseiket. különben, hogy vinne el minket a szívroham, vagy stroke 50 évesen?
A hosszú haj nem praktikus, az ölelkezés és puszilkodás férfiak között azért b*zis, mert az.





"De kb. ugyanígy változott a hosszú haj megítélése is férfiaknál. Elég hosszú ideig tök elfogadott, majd a 18-19. századra már egyre ritkább, végül a 20. században már konkrétan b*zis."
Mindeközben a 20. szazadban:
Led Zeppelin: [link]
Rolling stones: [link]
Pink Floyd: [link]
The Eagles: [link]
Metallica: [link]
Iron Maiden: [link]
stb stb stb










#3 Mutass 1968 előtti példát.
Na ugye.





@5: Miért, akkor ért véget a 20. század?
Na ugye.
#3.
A hippiknél és tőlük átvéve egy csomó zenei irányzatban épp a társadalmi berögződések elleni lázadás miatt jelent meg a hosszú haj férfiaknál.
#6.
Cseppet sem volt elfogadott a hosszú haj akkoriban. Sőt, az idősebbek pont, hogy lenézték a hosszú hajú fiúkat, meg hedonistának, meg b*zisnak tartották. Ez pont a lázadás jelképe volt.
Azok az emberek, akik dicső történelmi múltnak tartották a hosszú hajú férfiak korát...










Sőt, Illésék szerint az ész a fontos, nem a haj.
Kérdező! A "modern társadalom" lényeges jegye az ész szerinti rendkívül széles spektrum. Ezért nem nevezném ezt a jelenséget ma "társadalminak". Maximum egy bizonyos réteg véleményének. Ha pedig Magyarországról beszélünk, akkor hozzá kell tenni, ez a nézet a megvezetett emberek jellemzője. A megvezetés oka pedig az, hogy az emberek egymással foglalkozzanak, ne padig a nyomoruk okozóival.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!