Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ajánlanátok nekem matematikáva...

Ajánlanátok nekem matematikával foglalkozó könyvet, mely az elméletet is levezeti valamint leírja a szabályokat?

Figyelt kérdés

8. osztályig úgymond "jó agyam" volt a matematikához, versenyekre jártam, s kitűnő voltam végig. Bejött a középiskola és egészen 2esig csúszott az átlagom 4 év alatt. Szeretném átismételni az anyagot feladatlapok segítségével, elmélettel, tehát igen átfogóan. Sajnos ez egy elég nagy és nehéz feladat, de hajlandó vagyok rá, mert a matematikát tartom az egyik legjobb, leghasznosabb tudománynak. Bármilyen segítség jól jönne! Könyvek, feladatlapok, megoldások, MSN-es segítség, akármi!

Köszönöm előre is!


Üdvözlettel:

18/f


2010. nov. 21. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézheted egyrészt a Wikipédiát (ne csak a magyart), másrészt van a matekérettségi, és van még Sulinet és Négyzetrács is.
2010. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Wikit inkább ne.

Egyrészt megbízhatatlan (pontatlanságok, félreértésre lehetőséget adó hanyag meghatározások), másrészt pedig azt olvasva sok olyan dolgot talál az ember, ami megértéséhez nem elégségesek az ismeretei, bármilyen szinten is van.

Egy könyv úgy van felépítve, hogy az egyes anyagok egymásra épülnek, a wikin viszont ennek a fokozatosságnak nyoma sincs.

2010. nov. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Peruccsia válasza:

Blázsovics Jószef: Ennyit kell(ene) tudnod MATEMATIKÁBÓL

(Akkord/Panem, B5, citromsárga)


Jól összefoglal mindent. Én már rég elhagytam mindenféle tanintézményt, de átlag kétévente elolvasom, hogy képben legyek.

2012. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!