Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 23 éves vagyok, és 12 éves...

23 éves vagyok, és 12 éves korom óta súlyos gondjaim vannak a matematikával, véleményetekre vagyok kíváncsi?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy 4 éve fejeztem be-szerbiában-az egészségügyi középiskolát,és undorodom a szakmámtól.Mivel egyedül azon a szakon volt csak 2 évig matek,oda íratkoztam,mert így érettségit is tudtam szerezni.Humán beállítottságú vagyok,szívesen tanulnék nyelveket,történelmet,de tökéletesen tisztában vagyok vele,hogy ezekkel a végzettségekkel lehetetlen munkát találni.Mivel 8 éve közöm nem volt matematikához,egy ötödikesnek nagyobb tudása van e téren,mint nekem.Szerintetek intenziv "felzárkóztatással" lehetséges hogy idővel alkalmas legyek egy matekot megkövetelő egyetemi alapképzés elvégzésére,vagy irreálisan sokat akarok?Hajlandó vagyok tanulni,4 év üres járat és általam utált munkák végzése jó kis ébresztő volt.Szóval a lényeg:Fogjak bele,vagy ne álltassam magam?


Válaszotokat előre is köszönöm:)


2011. aug. 13. 02:19
 1/6 Tetszik a ***** válasza:
Ha valóban akarod, akkor képes vagy rá. 1 év alatt fel lehet zárkózni. (Egy 8-kos leteszi Magyarországon a matek érettségit 2-esre.) Az hazugság, hogy nem lehet nyelvekkel és történelemmel munkát találni. Legrosszabb esetben is tanárként végzed. Tolmács is lehetsz, nyelvész és had ne soroljam a nyelvvel kapcsolatos munkákat. Történelem, mint humán tárgy, feltétele mondjuk közgazdasághoz (igaz a matek mellett), meg most az éjszaka közepén hirtelen nem jut több az eszembe. És amúgy sose rossz, ha történelemből túlképzed magad - át fogsz látni a hazugságokon.
2011. aug. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tuti nem lesz könnyű, de ha kitartó vagy, akkor menni fog. az alapoktól kell kezdeni, pár jó könyv és matektanár sokat segíthet.
2011. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy hasonló kérdésre az egyik válaszoló nemrég megjegyezte, hogy ő az internet segítségével tanulta meg a középiskolai matekot, mert a matektanár magyarázata semmire se volt jó. Ha ügyes vagy, akkor még tanárra se lesz szükséged, esetleg itt-ott tanácsokra, amit még itt is megkaphatsz. Persze ez a nehezebbik út.
2011. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

50 éves elmúltam, amikor megszereztem a munkavédelmi technikusi végzettségemet. A cégem olyan nagy lett, hogy szükség volt ilyen szakképzettségű személy foglalkoztatására, így saját magam lettem a munkavédelmis.

Őszintén szólva huszonévesen könnyebb volt két diplomát szerezni, mint ilyen idős korban egy középszintű végzettséget...

Úgy gondolom, huszonévesen simán menni fog, ha az alapokkal kezdve, és logikus tematika szerint végigtanulod a középiskolai tananyagot!

2011. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 William Szexpeare ***** válasza:
Ha nagyon szeretnéd akkor menni fog.
2011. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Többek között ilyen esetekre dolgoztuk ki az interaktív oktatóvideókat a netre. Mindent be tudsz pótolni, mindent megérthetsz! :) Keress rá: érthető matek a neten interaktív oktatóvideókkal


Baloghné Békési Beáta (matek oázis)

2012. márc. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!