Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Írjatok i nekem jó történelmi...

Írjatok i nekem jó történelmi témájú könyvet, ami Magyarország igazi történelméről szól, nem a meséről, ami a könyvekben van! Egy valamire való kérdőjel meg így néz ki:?

Figyelt kérdés

Például:

[link]


Köszönöm!


2010. dec. 16. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Attila tortenelme, Ujrairt tortenelem.
2010. dec. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bumbi02 ***** válasza:
hát amit belinkeltél az mindenről szól csak nem az objektiv történelemről... persze jó olvasgatni h mi magyarok itt voltunk már 400ban is, meg hogy tölünk ered még a görög kultura is.. de ha egyszer nem igy történt akkor meg minek áltassuk magunkat....
2010. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És ezt mire alapozod?


Az tény, hogy a magyar nép régebb óta létezik, mint írják a törikönyvek.


Az is tény, hogy István égette a könyveket (mert pogány írások voltak benne).


ÉS az is tény, hogy több helyen van ősi magyar leszármazott nép (Magar, Hun, stb)

2010. dec. 31. 12:34
 4/4 bumbi02 ***** válasza:
igen, István szerepe vitatható a magyar történelemben hogy pozitiv vagy negativ. lényegében "rendszerváltó" volt ő is. viszont hogy ez pozitiv vagy negativ szerepe, ezt el kell döntenünk, és szerintem pozitiv, mivel felmérte jól hogy ahhoz hogy a magyar nép "nyugalomban" államot - erőset - alapithasson, kicsit idomulni kell európához... azért én mrá olvastam eléggé elképesztő elméleteket, a honvisszafoglalásról (itt voltunk kr.előtt aztán elmentünk az Urálig meg vissza...) hogy azt hittem csak viccelnek. valószinüleg ha 100 történészből 99 állitja, és alátámasztja a tényt hogy az Urálból jöttünk és nem pedig a Sziriuszról, akkor az valószinüleg ugy is van. persze, sokáig azt hitték hogy lapos a föld.. de ez nem az a téma. mert a tankönyvekben tanitott elmélet alá van támasztva.. mig ezek az elméletek, csak elméletek.. ha "használható" elmélet lene valószinüleg a nagyobb történészek is felfigyelnének rá.
2011. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!