Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondolhatott Jézus az...

Mit gondolhatott Jézus az univerzum tágulásáról a reformkor kezdetén?

Figyelt kérdés
komoly válaszokat lécci
2010. dec. 24. 01:39
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán értem a kérdést... Jézus a reformkor kezdetén? Egyltalán milyen reformkor?

,,gondolhatott"? Akkor most az a kérdés, hogy tényleg mit mondott Jézus az univerzum tágulásáról vagy bocsátkozzunk találgatásba erről?

2010. dec. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jézus nem lepődött meg, mert a középkor elején az apukája már felvilágosította!

Ekkor tudta meg pl. azt is, hogy azontúl majd a születésnapján nem kap ajándékot, hanem őneki kell adnia azoknak, akik hisznek a létezésében! (Az áruházak is innen vették a szokást, hogy az ünnepelt ad ajándékot!)

Az univerzum tágulása tulajdonképpen a menyország tágulása, mert már akkorra nem fértek el kényelmesen a lelkek, ezért ki kellett tágítani, és kellett a hely egy jacuzzinak is!

2010. dec. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy kib...ott nagy jacuzzinak. Ami szintén tágul.
2010. dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Semmit.

1. Abban a korban, amikor Jézus élet, az embereknek arrol sem volt tudomása, hogy a világ nem Föld központú, nemhogy arról, hogy az univerzum tágul.

2. Jézus Krisztus nem élt a reformkorban.

3. Halott ember nom gondolkodik.

2010. dec. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 titak ***** válasza:
Nézd meg az "Agora" című filmet. Hűen tükrözi a kereszténység kezdetét.
2010. dec. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerinted ki tudja, hogy mit gondolt jézus bármikor élete folyamán?
2010. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az Isten a Világ teremtő Jézust kiokosithatta,hogy hogyan tervezte a világ elpusztitását,mikor az univerzum tágulására gondolt.
2010. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi van?

Nem értem a kérdést

A világ akkoriban úgy képtelte el a Földet, mint egy papírt, és a másik oldalán van a "Pokol", ami messze eltért a keresztény pokoltól.

Aztán hogy ide hogy jön a reformkor?

A reformkor alatt sem értem, hogy mit értesz, mert én reformkornak 1848 és idejét értem (szabadságharc előttől akár 1867-ig). Na hogy ilyenkor mit gondolt az 1800 éve halott Jézus, azt nem tudom.

Ráadásul visszatérve Jézus korára, akkor még azt sem tudták, hogy van világegyetem. Nekik volt ég, és kész. Azt, hogy tágul, azt nem tudom. Eleve a 16. században mondta Galileo Galilei azt, hogy mozog a föld, amiért (inkább más tanaiért) az inkvizíció elé került. Aztán vakon halt meg, és visszavonta összes tanát, tételét.

De most hogy Jézus idején miért érdekel a reformkor, azt végképp nem értem, ráadásul pont egy olyan kérdés, amit igazán ma sem értünk. A kérdésed amúgy körülbelül ilyen:


Mit gondolt Benito Mussolini a Rákosi-korszakban a Challanger-katasztrófa megelőzéséről?

2011. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!