Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudományos szempontból létezik...

Tudományos szempontból létezik megérzés?

Figyelt kérdés

Többször megesett velem, hogy gondoltam valakire, és pár percen belül szembe jött velem az utcán, vagy felhívott telefonon az a személy. Ma reggel is eszembe jutott egy ismerősöm,és szembe jött velem kocsival nem sokkal utána.

Létezik erre tudományos magyarázat? (ilyen ezoterikus hülyeségekben nem hiszek)


2011. ápr. 28. 09:02
 1/10 anonim válasza:
Szerintem letezik.
2011. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A lottószámokkal sajnos nem működik :(
2011. ápr. 28. 09:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A te jelenségedre az a tudományos magyarázat, hogy a tudat az egybeeséseket könnyebben veszi észre, mindenhol mintázatot keres, ezért hiába jutott eszedbe harminc személy aznap reggel, mivel konkrétan egy jött veled szembe, arra emlékszel, hogy jé igen, őrá gondoltam. Ilyen egyszerű.


A megérzés pedig létező dolog, a részinformációk alapján döntéshozás folyamata. Az ember kiváló ebben, ezért nem tudják sok helyütt gépek legyőzni (egyelőre).

2011. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olvass utána a pszi jelenségnek, velem is többször megesik.
2011. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A mintázatkeresésben a második válaszolóval 100%-ban egyetértek.


A megérzés másik formája pedig, amikor megérezzük hogy valami nincs rendben az nem más, mint a tudatalatti üzenete az agynak. A tudatalatti a tudattal nem tud közvetlenül kommunikálni, csak ilyen homályos "rossz érzés" vagy "jó érzés" formájában. Ilyen például ha a szemed sarkából észreveszed, hogy mondjuk valaki égve felejtette a gáztűzhelyt, de ez nem elegendő információ ahhoz, hogy tudatosan észleld. Viszont ilyenkor egy erős, megérzésként megélt késztetés alakul ki, hogy leellenőrizd. A tudatalattid csak ilyen késztetésekkel tud rávenni arra, hogy tégy valamit. Én például rendszeresen keresem, hogy mit felejtettem el, amikor ilyen "megérzésem" van, mivel rendszerint valamit tényleg kihagytam. De nem gondolom azt, hogy mágus vagyok, csak hogy igen jólnevelt a tudatalattim. ;)


Végülis ezt nevezhetjük részinformációk alapján való döntésnek, én inkább nem tudatosult információk alapján való döntésnek nevezném.

2011. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekes dolgok ezek! :)
2011. ápr. 28. 10:44
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

az is lehet természettudományos magyarázat erre, hogy valójában minden mindennel kapcsolatban van, és könnyen megeshet, hogy egy jól fejlett anyagcsoport(agy) képes érzékelni más jeleit, aminek te ugye tudomásába kerülsz. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Jah, lehetne természettudományos magyarázat, ha BÁRMI utalna rá, hogy ilyesféle kapcsolat létezik és azt az agy bármiféle módon képes fogadni. De mivel nincs, ezért ez megmarad a te és még néhány holdkóros fantazmagóriájának. De tényleg, nem akarsz befészkelődni inkább az Ezotériába? Folyamatosan szórod a hülyeségeidet mindenfele, néhány sikamlósabb témában még akár meggyőzőnek is tűnhetsz néhány tudatlannak...
2011. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%

Előző:


Last One Left-et simán ignorálni kell. Komoly valláskárosult, akinek valami olyan lehet a hitvallása, hogy a természettudomány által "megfertőzött" "tévelygőket" kivezesse az "igaz világba". Vagy ahogy én látom, a hagymázas hallucinációit akarja másokra rátukmálni. Egyedül elismerésre méltó tulajdonsága, hogy mindezt iszonyatos állhatatossággal teszi. Komolyan mondom, ha ő inkább autópálya épító lenne ugyanezzel az elszántsággal, akkor már az M99-et építené egy szál lapáttal a kezében. Sajnos nem az.

2011. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

16:29. :)


Most akkor a természettudomány nem az anyagcsoportok közti kapcsolatot vizsgálja, még ha nem is komoly szinten, mert mondjuk nem állunk ott még fejlettségben? Azt gondolod, hogy az érzékeidnek megjelenő létezők külön vannak, bárminemű kapcsolat nélkül? Szerintem azért ezt érdemes lenne átgondolni, mert ha így lenne, akkor az összes természettudományos mérést el lehetne vetni...:)


17:12. :)


Neked köszönöm a dicséretet, de bízom benn elárulod, hogy mi az, amiben nem értek egyet a természettudománnyal...és hangsúlyozom természettudomány, nem filozófia...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!