Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Változtathatom a nevem nem...

Változtathatom a nevem nem magyarra?

Figyelt kérdés
Esetleg valamely külföldi nemesi család nevét is felvehetem pl:Windsor.
2011. máj. 10. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nemesi nevet pedig még magyart sem vehetsz fel.
2011. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha beházasodsz a családba akkor minden bizonnyal
2011. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz, hogy beadsz egy névváltoztatási kérelmet a Belügyminisztériumba a kérdésben szereplő igénnyel, akkor jobb, ha bele sem fogsz. A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét - különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével - az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter nem engedélyezi.
2011. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
amikor nagyapám leszerelt katonaságnál a új személyit kapott és azon elírták a nevét. apámnak is elírták a nevét, így az én nevem is az. én biztos vissza változtatom valamelyikre :D
2011. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont külföldi állampolgárságot veszel fel, majd kimész, akkor ott megváltoztathatod a neved "nem magyarra", de nemesi nevet ott sem vehetsz fel.
2011. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kisebbségi vagy, akkor az adott kisebbség nyelvén vehetsz fel nevet az adott nyelv helyesírása szerint. De nemesi nevet nem vehetsz fel, kivéve, ha van valami közöd az adott családhoz.
2011. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor, ha bizonyítani tudod az adott etnikumhoz való tartozásodat, onnan való elszármazásodat.

Pl. Vuity Trutko is így vette fel a nevét. (18 éves koráig "tisztes" magyar neve volt.)

2011. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Rotschield akarsz lenni?
2011. máj. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát ha az ükanyám PL:Schwarzmüller de én nem akkor bizonyitom,hogy ő német akkor én felvehetem az ő nevét?
2011. máj. 13. 10:33
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt kell mondanod, hogy német vagy, és ennek bizonyítására beszélned is kell németül.
2011. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!