Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Író szeretnék (majd) lenni....

Író szeretnék (majd) lenni. Mi szükséges lenne ehhez? : )

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, szeretnék majd íróként dolgozni. Tudom hogy nagyon kevesen tudnak belőle megélni, ezért nyilván kitanulnék közben egy /másik/ szakmát is, viszont már nagyon régóta érdekel engem az írás. Nem vagyok cseppet sem elszállva magamtól, egyszerűen csak ez foglalkoztat, van fantáziám, írói-vénám, és ezt voltak akik megerősítették. Oké, tudom hogy vannak még így páran a világon, ettől függetlenül akkor is írni szeretnék. :)


Igazság szerint engem már csak az érdekelne hogy; ha írnék egy könyvet, akkor azt hol, és mennyiért adnák ki, és milyen kiadót kell ahhoz keresni? Bevallom, nem igazán értem.


A másik meg; Lehet olyat hogy elküldök egy kiadónak - vagy én nem is igazán tudom kiknek kell elküldeni - egy novelláskötetre valót, és nem regényt adok ki, hanem novelláskötetet?



Elnézést ha kicsit zavarosra sikeredett, csak valójában ebben a 'témában' már minden foglalkoztat. Szeretném ha tényleg segítenétek, és nem 'oltogatnátok' valami oknál kifolyólag. Ha Paulo Coelhonak összejött, nekem miért ne jöhetne? : D


Előre is köszönöm szépen! : )


2011. máj. 26. 19:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ha esetleg tudsz angolul:


Anne Faundez, Wes Magee, Celia Warren:


How to Write Stories, Poems, Reports, Letters and Email


Még megjegyzem, Gárdonyi a Titkosnaplójában az írással kapcsolatos tapasztalatait, intelmeit írja le.

2011. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Menj el irdoalmi önképzőkörbe, tanulj írni. [link]


Magyarországon van jó író, aki egyébként pl műfordításból él, és közben regényeket ír, ez egy járható út.

2011. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
mi szükséges ahhoz hogy író legyél? egyetlen egy dolog: TEHETSÉG
2011. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Tényleg; mindenkinek, mert nagyon sokat segítettek! : )


Kedves 'A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 05-26 22:06' írtam privát üzentet. : )

2011. máj. 30. 20:06
 15/22 anonim ***** válasza:
Üdv. Hasonló ambícióim voltak nekem is korábban, ám prá hónap alatt rájöttem, hogy Mo-n nincs lehetőségem befutni. Sajnos ez nem csak ezzel van így, majd később talán te is megtapasztalod. Nem akartalak elkedvetleníteni, de sajnos ez van. Azért sok sikert.
2011. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

ma 11:04


Ha tehetséges vagy, befuthatsz. Ez nem pár hónap, hanem 20-30 év alatt dől el. Olyan is van, aki a halála után fut be.

2011. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem a saját tehetségemmel kapcsolatosan gondoltam a néhány hónapot, hanem, hogy ennyi idő alatt "fullra kiveséztem" a témát és erre jutottam. Számomra ugyanakkor nem túl vonzó, hogy majd TALÁN "posztumusz híres leszek", ha amíg éltem nem vittem vele szinte semmire és úgy látom, hogy halálom után sem feltétlenül fogom... bár ki, hogy van vele.
2011. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"a néhány hónapot, hanem, hogy ennyi idő alatt "fullra kiveséztem" a témát"


Nincs a világon téma, amit hónapok alatt "fullra" ki lehet vesézni.


"és erre jutottam. Számomra ugyanakkor nem túl vonzó, hogy majd TALÁN "posztumusz híres leszek""


Aki azért ír, mert "be akar futni", az tényleg ne írjon, mert valószínűleg nem tehetséges.

2011. jún. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ezekszerint azt állítod, hogy aki valamire is vitte, pl. a témában, soha nem gondolta úgy,h ogy valamire is viszi azon belül? :D
2011. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

"Író szeretnék (majd) lenni. Mi szükséges lenne ehhez? : )"

toll meg papír :D

2011. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!