Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Író szeretnék (majd) lenni....

Író szeretnék (majd) lenni. Mi szükséges lenne ehhez? : )

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, szeretnék majd íróként dolgozni. Tudom hogy nagyon kevesen tudnak belőle megélni, ezért nyilván kitanulnék közben egy /másik/ szakmát is, viszont már nagyon régóta érdekel engem az írás. Nem vagyok cseppet sem elszállva magamtól, egyszerűen csak ez foglalkoztat, van fantáziám, írói-vénám, és ezt voltak akik megerősítették. Oké, tudom hogy vannak még így páran a világon, ettől függetlenül akkor is írni szeretnék. :)


Igazság szerint engem már csak az érdekelne hogy; ha írnék egy könyvet, akkor azt hol, és mennyiért adnák ki, és milyen kiadót kell ahhoz keresni? Bevallom, nem igazán értem.


A másik meg; Lehet olyat hogy elküldök egy kiadónak - vagy én nem is igazán tudom kiknek kell elküldeni - egy novelláskötetre valót, és nem regényt adok ki, hanem novelláskötetet?



Elnézést ha kicsit zavarosra sikeredett, csak valójában ebben a 'témában' már minden foglalkoztat. Szeretném ha tényleg segítenétek, és nem 'oltogatnátok' valami oknál kifolyólag. Ha Paulo Coelhonak összejött, nekem miért ne jöhetne? : D


Előre is köszönöm szépen! : )


2011. máj. 26. 19:35
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, bízok benned.
2011. jún. 21. 16:40
 22/22 anonim ***** válasza:

Akkor ez se maradjon ki:


Gesing Fritz: Kreatív írás – Mesterfogások íróknak


[link]


Alexander Steele: Kezdő írók kézikönyve


[link]

2011. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!