Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A megmaradt európai népek...

A megmaradt európai népek kultúrái közül az albán kultúra hasonlít a legjobban a proto-indo-európai kultúrára?

Figyelt kérdés

Mindenféle törzsi hagyományok, vérbosszú, nők számára ókorias társadalmi szerep, a XX. század nagy részében izolálva voltak a világtól Hodzsa bácsinak köszönhetően stb...


Mindenféle olyan jellemzőik vannak, amik főleg az afrikai népeknél tűnnek fel és egyik más európai népre sem jellemzőek kb. a kora-középkortól kezdve. Lehetséges, hogy nekik sikerült legjobban megőrizni az őskori protoindoeurópai kultúrát?


2011. jún. 2. 22:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja meg a nyelvük is egy külön, izolált indo-európai nyelvcsoportot alkot, talán nagyon távoli rokonsággal a görög és a dák nyelvhez.
2011. jún. 2. 22:59
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Az albánok indoeurópaiak, ezért elég valószínűtlen, hogy bármiféle proto-indoeurópai kultúrát megőrizhettek volna.

Proto-indoeurópaiak az iberidek (rassz, nem pedig nép), a baszkok például, de nem az albánok.

2011. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgyértem a proto-indo-európait, hogy az a kultúra, nép, amiből kialakult az összes mai indoeurópai, nempedig úgy, hogy Európa nem-indoeurópai származású őslakosai (pl. baszkok)
2011. jún. 3. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Aha, hát így már világosabb. De ez esetben miért pont az albánok? Mert az indoeurópaiak egy elég széles csoport, amibe a perszák, afgánok is beletartoznak. Ha az ősi indoeurópai életmódot akarod tanulmányozni szerintem az afgánok között a legérdemesebb. Persze az albánok is kétségkívül sokmindent megőriztek, bár bevallom az albánoknak nem olvastam még annyira utána, de lehet h most pótlom...
2011. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"De ez esetben miért pont az albánok? Mert az indoeurópaiak egy elég széles csoport, amibe a perszák, afgánok is beletartoznak. Ha az ősi indoeurópai életmódot akarod tanulmányozni szerintem az afgánok között a legérdemesebb."


Azért az albánokat tanulmányoztam, mert a többi ilyen "ősibb" hangulatú indo-európai néppel (pl. perzsák, indiaiak) az a baj, hogy túlságosan sokat hatott rájuk az arab és a távol-keleti kultúra, ezért rengeteg olyan "ősemberes" nagyon réginek tűnő vonás van a kultúrájukban, ami nem az ősi indoeurópai kultúrából származik, hanem az araboktól, dravidáktól, mongoloktól, finnugoroktól vették át őket.


Mivel Európában már a kora-középkortól kezdve kipurgálta a keresztény egyház a legtöbb európai nép kultúrájából az ilyen ősi, írás előtti korból származó hagyományokat, vonásokat, szokásokat, ezért eléggé biztosan állíthatjuk, hogy az albán kultúrában fellelhető "ősemberi" vonásokat nem egy akkor még törzsibb szinten lévő kultúrától vették át (mint pl. az indo-irániak a finnugoroktól) hanem ezek még az ősi indo-európai kultúrából származó vonások, amiket nem sikerült a keresztény egyháznak kiölnie az emberekből.

2011. jún. 3. 21:22
 6/8 anonim ***** válasza:

"vérbosszú"


A "vendetta" szó mond valamit? A Balkánon, Olaszországban, Korzikán stb. a legutóbbi időkig megvolt a vérbosszú.


"nők számára ókorias társadalmi szerep"


Értelmetlen szó az, hogy "ókorias". Az egyiptomiak is ókoriak voltak, a görögök is stb. Miért sajátos az albán nők helyzete? Sajátos egyáltalán?


"a XX. század nagy részében izolálva voltak a világtól Hodzsa bácsinak köszönhetően"


Hoxha többek között egyenjogúvá tette a nőket.


"Mindenféle olyan jellemzőik vannak, amik főleg az afrikai népeknél tűnnek fel"


Mint pl.?


"Azért az albánokat tanulmányoztam, mert a többi ilyen "ősibb" hangulatú indo-európai néppel"


Az a baj, hogy a történelem, antropológia, etnológia szociológia stb. nem operál ilyen fogalmakkal, mint "ősi hangulat". Ez egy laikus megközelítés, nem tudományos érvelés.



"(pl. perzsák, indiaiak) az a baj, hogy túlságosan sokat hatott rájuk az arab és a távol-keleti kultúra"


Az albánokra miért ne hatott volna többek között a római, bizánci és ottomán kultúra? Az albánok 2/3-a pl. muszlim, ami egyértelmű török hatás, 1/3-a keresztény, ami bizánci hatás.


""ősemberes" nagyon réginek tűnő vonás"


Mi ez?


"Mivel Európában már a kora-középkortól kezdve kipurgálta a keresztény egyház"


Az albánok keresztények voltak a kora középkorban. Őket miért nem "purgálta ki" az egyház, ha másokat igen?


"még törzsibb"


Törzsi, törzsibb, legtörzsibb? Mit jelent ez pontosan?

2011. jún. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

un jam shqiptar! alban vagyok!

kerdezetek!

2011. júl. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
mirol beszeltek alban vagyak is töbet tutok mint en hahahaha
2011. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!