Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Észrevetted, hogy a pszichológ...

Észrevetted, hogy a pszichológiai, ezoterikus könyvek tartalmát le lehetne írni normálisan egy oldalra is?

Figyelt kérdés
úgy értem sokan írnak könyvet, van egy alap elmélet, azt ismételgetik, bontogatják, de nem igazán mondanak sok új információt. Nagyjából észrevettem, hogy a tartalmuk normálisan megfogalmazva 1 oldal lenne :) ti olvastatok ilyen könyvet már?
2011. júl. 26. 11:56
1 2
 11/11 anonim válasza:
Minden könyv tartalma szerintem a filozófiához köthető. Amit le lehet írni egy oldalra, az kevésbé kötődik a filozófiához. Ugye amit egyszerű olvasni, azt elolvassák. Tehát ha egymás után leírod ugyanazt többször, akkor az olvasó örül, hogy milyen jól érti amit olvas. Meg nem mindegy, hogy mi a könyv célja. Mert akik olyan céllal írnak, hogy sokat eladjanak, azoknak a könyveknek a tartalmából ez a cél kiderül. De van, aki a szórakoztatásért, mg pénzért is ír. Itt már lehet értékes tartalom, vagy annak mondható, amiért az igényesebb közönség megveszi a könyvet. De aki igazán érti a világot, az már nagyon válogat, mert csak olyan érdekli, amihez csak a művészi kifejezés magas szintje, meg az élet nagy kérdéseinek megválaszolásának a vágya vezeti. Szóval azok a könyvek tartalmatlanok, csak papír pazarlására alkalmasak azt leszámítva, hogy valakinek a családját, ha nem is valami szép módon, de eltartja.
2011. aug. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!