Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Felfedezhetők-e olyan elemek...

Felfedezhetők-e olyan elemek Adolf Hitler munkaügyi politikájában, mely az (általa is ismert) marxi tanokra alapul?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést feltettem már egy a szocializmusokkal foglalkozó kurzuson, a tanár kijelentette, hogy nem tud ilyenről; de valahogy ez a kérdés azóta is piszkál...
2011. szept. 6. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A hiteles forrás: Goebbels: Napló. Talán Hitler egyetlen igazi barátja volt, minden gondolatát elmondta neki, ő meg egy részét leírta. Igaz, főleg azt írta le, ami az ő szempontjából fontosnak tűnt, de hátha.

Én már régen olvastam...

2011. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, nyilvánvalóan hiteles forrás a propagandaminiszter naplója (még nem olvastam). Azonban nekem inkább munkaügyi programra lenne szükségem; valamint a NSDAP munkáspárti sajátosságaival foglalkozó szakirodalomra. Sajnos eddig ilyenre nem leltem.
2011. szept. 7. 12:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a két dolognak nem sok köze van egymáshoz. Marx egy álmodozó közgazdász volt, aki a közelgő világforradalom lehetőségét látta a munkásosztály növekvő nyomorában. A munkásmozgalomból ki is utálta azokat a valódi munkásvezéreket, akik ésszerű reformokkal akarták a dolgozók helyzetét javítani.

Hitler detto: őt is csak a hatalom megszerzése és a világuralom érdekelte, saját mozgalmán belül elnyomta vagy ki is végeztette (1934-ban) azokat a vezetőket, akik komolyan akarták venni az NSDAP szociális programját. Legismertebb ezek közül Strasser volt. Tény, hogy Hitler számos jóléti intézkedést vezetett be, a Népautótól a munkásüdülők építéséig és az olcsó vagy ingyenes hajóutazásokig, de a marxizmust gyökerestül elpusztítandónak tartotta.

2011. szept. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mustafa33 ***** válasza:
Feltehetően sok volt, de tuti hogy ezt nem ismerte be. A hasonlóság nagyon nagy. Apám német gyárban dolgozott 1941-1945 közöt, középkáderként volt plusz üdülési szabadsága (nem lágerben), plusz húsvéti fizetése, üdülési fizetése, karácsonyi fizetése és év végi fizetése, vagyis +4 fizetés, ingyenes üzemi orvos, fizetett betegszabadság....
2011. szept. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!