Létre lehet hozni olyan életformát, mint amit az Arany ember végében láthattunk?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy valami őserdős területen vennék egy kisebb birtokot (csak akkorát, amivel elbírok), és a birtokot arra használnám, hogy magamnak termeljek. Nem annyira gabonára, mint inkább fűszernövényekre, gyümölcsökre gondolok. A házamat kialakítanám úgy, hogy napelemmel, szélenergiával és geotermikus energiával "független ház" legyen, vagyis ne függjön a vonalas szolgáltatásoktól, ne kelljen gázat, áramot stb. bekötni. Vagy be lehet, de csak vész esetén (ha a napelemek nem használhatóak) használni.


Meg lehet ezt így valósítani? Hogy önmagának termeljen az ember, mint régen? Hogy ne kelljen multiktól vásárolni, meg a hülye EU-s szabályok miatt spanyol paprikát venni? A húst pl. beszerezném hazai kistermelőktől. Úgy tudom, hogy Kassai Lajos, a lovasíjász is hasonló életmódot folytat Kaposmérőn, 15 hektáros birtokán.


És lenne még egy (talán kissé gyermekded) kérdésem: van valahol Magyarországon a Dunán, Tiszán vagy valamelyik nagyobb folyón olyan szigetecske, amit meg lehet venni? Hisz ha földet lehet venni, akkor ilyet miért ne lehetne? (hacsak nem természetvédelmi terület).



Köszönöm!



2011. nov. 2. 09:57
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
Szigetet azért nem javaslok, inni már nem lehet olyan bátran a Dunából, mint Jókai idejében, vezetékes vizet meg ott nem kapsz. Nem beszélve arról, hogy mi van ha jön egy árvíz. Háztájid persze lehet, akár üres tanyát is találsz ha nem akarsz faluban venni, hogy ott aztán mennyire szakadsz el a civilizációtól (mert gondolom cipőt, ruhát, alkatrészt a generátorodhoz, internetet azért szeretnél), az már a saját döntésed.
2011. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az én szüleim egy 2,5 hektáros tanyán élnek a Balaton közelében, ahol a fűtést fával oldják meg (a területükről származóval), az áramot napelemek adják, a víz pedig remélem, tavaszra bent is lesz a házban a kútból. Tegnap még ástam a gödröt a hidrofor tartálynak. :)


Elég drága volt a kútfúrás is, a napelemekről nem is beszélve, de egyszer majd visszahozza az árát. Nekik is az az álmuk, hogy önellátóak legyenek.

Egyébként jól elvannak, jó úton járnak. Építik az üvegházat, hogy minél kevesebb dolgot kelljen megvenni a boltból. Sok haszonállatot tartanak, vannak méhek, malacok, tyúkok stb.

Annyi biztos, hogy jó nagy meló, úgyhogy próbálj majd nagy családdal költözni a szigetedre. :)

2011. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Es a napelemeket is a sufniban rakod ossze? Mit csinalsz, ha elromlik? Hogy fizeted ki a javitast? Mibol lesz penzed? Mit tudnal eladni es kinek? Miert vennek meg? Mi az amit te meg tudsz termelni, de mas nem? Hogyan talalod meg a vevoket? Hogy viszed el az arut oda?


A nagy kerdes, honnan lesz penzed?

2011. nov. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
Először én is ilyesmi választ akartam írni, de a kérdésből kiderül, hogy nem akar kivonulni a civilizációból, csak függetleníteni magát kicsit az energia- és élelmiszeripartól.
2011. nov. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha lehetne, az ipar már megvalósította volna.
2011. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ha lehetne, az ipar már megvalósította volna."


Ezt most nem értem. Amit én leírok, az egy ember önellátása az államtól függetlenül. Az ipar egy elvont fogalom. Hogy jön ez ide?

2011. nov. 5. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!