Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért divat manapság butának...

Miért divat manapság butának lenni?

Figyelt kérdés
MIért nézik le azt, aki valamit "tud". Elsősorban 14-20 éves korosztályra gondolok. Manapság az a menő, ha fikázod a tantárgyakat, meg nem tudsz semmit. Aki tud, meg se mer szólalni, nehogy lenézzék emiatt. Milyen okai vannak?(Tudom, média, meg stb, de bővebben?)
2011. nov. 10. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ez nagyon megosztó, én gimibe jártam és voltak elég nagy partiarcok, de nekik is fontos volt a tanulás, sőt egészséges verseny is folyt, szóval nemis tudom talán iskola, társaság válogatja, igazából ez már nem is annyira jellemző, ált-ban aki tanul az nem fog egy olyan bandához bevágódni akik fikázzák, nemis foglalkozik velük mert eleve okosabb és tudja, hogy a viselkedésük szánalmas, tehát vannak az értelmesek meg a "menők", elkerülik egymást 8. után, a nem merek megszólalni dilemma szerintem nyolcadikig tart, mivel utána különválnak az utak, és egy komolyabb szakasz következik!
2011. nov. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy félreértem a dolgot, de szerintem ez egy ilyen szociális helyzet. Nyilván rossz érzés az, ha te nem tudsz valamit, más meg igen. Emiatt, ha valaki azt mondja egy ismerősének, hogy bazz, én nem tudok semmit! Akkor az a másikat örömmel tölti el, hogy nem csak ő ilyen hülye akkor. Egyben ez szimpátiát is ébreszt, hiszen jó érzést okozott nekem a másik.

Ha valaki tud valamit, az önmagában egy értelmes embernek (és az emberek nagy részének) még nem unszimpatikus, viszont fontos az, hogy aki tud valamit, az hogyan viselkedik. Ha sznoboskodik, vagy érezhető, hogy ő többnek tartja magát azért, mert neki 5ös lett a fizika dolgozata, az nyilván negatív pont. Ráadásul ebben az esetben a sikertelenség rossz érzése is növeli a sznob jó-tanulóval szemben érzett haragot. (Ami egyébként nem növelné, ha az illető nem lenne sznob)


Két dolgot tehet egy jó tanuló, ha empatikus: segíthet a többieknek elmagyarázni a dolgokat ("Á ez nem is nehéz, csak a tanár hülyén magyarázta!"), vagy belemegy a játékba, hogy ő milyen szemét, neki minden sikerül, és elfogadja, hogy ő az osztály "jó-tanulója", és hogy emiatt a többiek "nem szeretik". De ez a második lehetőség csak egy játék, szóval igazából nem utálják meg, nem rekesztik ki emiatt őt a többiek, nem kerül lejjebb a népszerűségi ranglétrán, de mégis egy kis örömet szerez a többieknek azzal, hogy eljátssza az "abnormális zseni" szerepét, és nem érezteti a többiekkel, hogy ő jobb náluk.

2011. nov. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert az felnőve is buta lesz, kb. idomított majom szintje, és a politikusok és a többiek még jobban megetetik őket a hülyeséggel. Gondolkodni tilos és veszélyes!
2011. nov. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem olyan durva ez a jelenség, mint ahogy azt leírtad. Az eddigi iskoláimba meg úgy általában a fiatal társaságokba sokkal inkább számít az, hogy emberileg mennyit érsz, minthogy mennyire vagy tájékozott vagy milyenek a jegyeid. Ez nem téma. Csomó olyan formát ismerek, akiket sokan jóarcnak tartanak, van amelyik harmadszorra járja a gimi elsőosztályt, van amelyiket most vették fel a Corvinusra. Az általad felvázolt szitu is előfordul, de inkább csak azokra ragad a csicska vagy méginkább a pedáns jelző, akik tövig benyalnak a tanárnak (mert bizony a tanárok nagyrésze igencsak kivételezik a kedvenckéikkel); akik habár teljesen tisztában vannak vele, hogy az osztály nagy része nemkészült egy dolgozatra (mert pl mindenből tele vannak pakolva házival), mégis óra elején kiesnek a padból a szokásos "Kioszthatom a feladatlapokat?" szöveggel, nehogy a tanár elfelejtse; aki egész délután vagy este tanul (nincs olyan dolog amit 1-2 óra alatt nemlehet 4es-5ösre megtanulni), 8 szakkörre jár minden nap, és a társasági élete egy nagy 0, ezek azok a tipikus elvont egyének, akikkel amúgy soha nem barátkoznak még csak beszélni sem érdemes velük, mert az ilyenekkel kb lehetetlen közös beszédtémát találni, és persze ezekből lesznek később a diplomás vállalati rabszolgák. Remélem érted amiről rizsázok, szerintem az az ideális, ha megtalálod az összhangot a züllöttség és a agyonpedálozás között, persze fontos a tanulás, de szerintem simán kihozható 4 fölötti átlag úgy, hogy egyáltalán nem megy a magánélet rovására. (persze vannak erősebb-gyengébb képességűek - most ne menjünk bele). És még a kérdésedhez kapcsolódóan nem menő az ha valaki nem tanul, de ha humoros, jófej és társasági ember valaki, akkor úgyis mindenki tesz rá, hogy milyenek a jegyei, de ha valaki egész nap a tanulásba fordul annak nem igazán van jövője baráti kapcsolatok terén. 18/F
2011. nov. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Minden évben hülyül valamit a társadalom. Ez van.

Most még az amcsi filmek diktálják a divatot, de ha te jó helyen végzel, ők meg mennek csicskának, akkor majd a szemedbe se mernek nézni az engedélyed nélkül.

2011. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint aki órán mindig okoskodik, állandóan fel van rakva a keze, mindig minden kérdésre tudja a választ és tudja, hogy a pentahexán-oxid hány szénatomos molekulákat képez, azokat nem bírják - részben megértem.

Viszont ha valaki értelmes, el lehet vele beszélgetni, van esze, talpraesett, azt sokkal jobban kedvelik, mégha kevésbé jó is a tantárgyakból.


Tehát ha nem jött volna át, aki "csak" a száraz "sulis" dolgokat magolja be, óriási lexikális tudással rendelkezik, de az élethez hülye, azzal sokat nem lehet kezdeni. És egyébként is - az iskolai jegyek nem tükrözik az adott személy intelligenciáját, hogy mennyire értelmes stb. Ez teljesen más dolog.

2011. nov. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fentebb leírt okok miatt - egyfajta kompenzációként - a buta emberek sokkal nagyhangúbbak. Ezáltal sokszor tűnik úgy, mintha ők lennének többen. A nem buta emberek ilyen vetélkedőkbe ritkán mennek bele, ez tovább növeli a hamis érzést.
2011. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!