Miért nõ a fü, hogyha majd leszárad?

Figyelt kérdés

2011. dec. 2. 12:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Baromira megható. Csak tudod ez itt a GYIK, nem egy "osszunk meg verseket egymással és élvezkedjünk rajtuk".

Ha van kérdésed, tedd fel érthetően. Vagy húzz a...

2011. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy a kulturált megnyilvánulásoddal emeled a honlap színvonalát.

Szerinted mi a GyK?

2011. dec. 2. 20:21
 13/22 anonim ***** válasza:

Sokszor rakják a kérdezők rossz kategóriába a kérdésüket, a moderátorok figyelnek erre, én nem, csak a kérdésre koncentrálok. Velem is előfordul már, hogy véletlenül az "állatok" kategóriába tettem egy egészségügyi kérdést. :) És értékeltem, hogy nem teszik szóvá, csak a kérdésre válaszoltak, aztán átkerült a megfelelő helyre.


"Vagy talán olyan titkolt szándéka..."

"Lehet hogy csak a segítőkész válaszolókat szerette volna bosszantani, akik amúgyképp kellően műveltek hozzá,..."


Sem titkolózni, sem bosszantani nem kell!!! A kultúra terjesztésének nem ez a megfelelő módja. Akinek valóban ilyen szándéka van, az nem így áll hozzá. (Mellesleg ezt is jobb szakavatottakra bízni.)


Tudod, a jellem még a műveltségnél is sokkal fontosabb! (Úgyhogy helyesen tetted, hogy megköszönted a segítőkészséget.)


Amúgy nem vetlek meg, valószínüleg fiatal vagy még és el kell telnie pár évnek, mire az ember alázatot tanul (ez a kulcsszó!), rájön arra, mennyi mindent nem tud még, így inkább abba fekteti az energiáját, hogy pótolja a hiányosságokat, nem pedig abba, hogy a másikéit nézi, és azokat próbálja foldozni!


Semmi baj, most ebből is tanultál. :)

2011. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

nöl a fű és kész!


szívatoda népet itt össze vissza.


egyáltalán hogymá lehet a téma ilyesmi, hogy babits mihály???

he? ide érdelmes kérdések valóak!


húzzá innét

2011. dec. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek az építő választ!


A GyK nem azért van témákra bontva, hogy a moderátoroknak legyen dolguk. A kérdés jellegét határozzák meg a külön


kategóriák. Ezen túlmenően még célirányos kulcsszavakkal is lehet utalni a kérdés hovatartozására.

Néha érdemes erre is odafigyelned, nem csak úgy vaktában válaszolni.

(Semmi baj, most ebből is tanultál.)


Titkolózni és bosszantani valóban nem kell.

Mondd csak! Hallottál már valaha a szarkazmus és az irónia nevezetű retorikai fogásról?

Amúgy nem vetlek meg, valószínűleg fiatal vagy még. (Igen: a valószínűleg hosszú ű-vel van.)

Egy "nagy bölcs tanító" egyszer olyasmiket írt nekem, hogy ne a másik hibáit nézzem, hanem erőm a saját


hiányosságaim pótlásába fektessem.

Így alázattal kérem tőled: Bocsásd meg gyarlóságom, hogy azt néztem, miféle hibákat is találtál nálam!


Mondd kérlek!? Te szakavatott vagy a kultúra terjesztésében? Hiszen megmondtad, hogy amit teszek az helytelen módja annak.


A jellem valóban fontosabb a műveltségnél!

De milyen jellemre vall, indulattal felszólítani bárkit is egy széles közönség előtt nyitott honlap elhagyására?


A kérdés viszont továbbra is ugyanaz: Minden amit Babits összefoglal az _Esti Kérdés_ című verse zárósoraival.

Amire néhányan adtak is roppant segítőkész, de együgyű választ.

(Az elszívós beszólást viccnek vettem. Derültem is rajta.)


Ismét kérem, ne haragudjatok, hogy a Művészetek közé, Babits Mihály címszóval kitettem egy idézetet Babits


Mihálytól?. Hogy keressem a választ a "nagy miért"-re. Hogy olyasmit feltételeztem, hogy akad itt ember, aki érti az ilyen kérdést is.

De amint látom leginkább csak az oly' színvonalas kérdéseket érti meg az itt válaszolók java, mint:

"Hogyan foggyak le 2 hét alatt?"

"Mit főzzek ma két banánból?"

"Miért gonosz az anyám?"

"Mit jelent, ha azt álmodtam, hogy viziló?"

"A tampont ki kell húzni pisiléshez? 18/L"

...

Ugye nem kell tovább sorolni?! Mindenki találkozott már éppen elegendő hasonlóval.

2011. dec. 6. 20:30
 16/22 anonim ***** válasza:

"A GyK nem azért van témákra bontva, hogy a moderátoroknak legyen dolguk."


Ez így van, de az ember néha hibázik, és a moderátorok figyelnek erre, javítanak, ha kell.


"Hallottál már valaha a szarkazmus és az irónia nevezetű retorikai fogásról?"


Igen, és ennek is megvan a megfelelő helye és módja, hogy milyen céllal használod és kire/mire irányítod stb. Nem csak úgy vaktában ironizálni! :)


"(Igen: a valószínűleg hosszú ű-vel van.)"


Elnézést, ezen a billentyűzeten még előfordul, hogy felcserélem az ékezetes betűket. De köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet, elég igényes vagyok az ilyesmire, ezentúl figyelni fogok. (Alázatos kérésed ezzel teljesítve; megbocsátottam.) :))


"Mondd kérlek!? Te szakavatott vagy a kultúra terjesztésében? Hiszen megmondtad, hogy amit teszek az helytelen módja annak."


Te szakavatott vagy az agyműtétben? Feltételezem, nem (hacsak nem pont egy agysebésszel állok szemben), ettől függetlenül meg tudod állapítani, ha valakinek egy fejszével trancsírozzák a koponyáját, az nem éppen a megfelelő mód. És azt is feltételezem, ilyenkor közbelépsz, ha van benned empátia (bár a páciensnek már úgyis mindegy). :D


"De milyen jellemre vall, indulattal felszólítani bárkit is egy széles közönség előtt nyitott honlap elhagyására?"


Ilyenre én ugyan nem szólítottalak fel.


"Ugye nem kell tovább sorolni?! Mindenki találkozott már éppen elegendő hasonlóval."


Valóban, a kérdések zöme hasonló, mint amiket példának felsoroltál, de nem szabad lenézni vagy kigúnyolni az ilyen embereket se, csak mert kevésbé mély gondolkodásúak vagy műveletlenek. Elég, ha magadban megállapítod, hogy az nem a te társaságod, és továbbállsz.


"A kérdés viszont továbbra is ugyanaz: Minden amit Babits összefoglal az _Esti Kérdés_ című verse zárósoraival. "


Na, ez már egy jó indítás lett volna. Mindenféle szarkazmus nélkül (le Dr. House-szal!), egyenesen beszélni. :))) Az már rég baj, ha egy vers azt váltja ki belőled, hogy "na, most megyek provokálni". (Lehet, hogy nem így volt, de hát te említetted a szarkazmust.) Egy versnek a belső világodat kell gazdagítania, nem arra való, hogy kérkedjünk vele. Ha majd igazán megérint egy olvasmány, legyen az regény, novella, vers stb, abból fogod észrevenni, hogy nem érzel késztetést, hogy világgá kürtöld. Ez olyan "intim" dolog, mint a szerelem is, de csak akkor, ha tényleg megérint. De hogy ne csak prédikáljak, hanem példát is mutassak: beismerem, hogy figyelnem kellett volna a megadott kulcsszóra, mielőtt válaszolok - tehát, hibáztam. :) Együgyű válaszom egy együgyű kérdésnek szólt (miután lélekben fel vagyok készülve a legbugyutább témákra is, amik itt általában dívnak, ahogy te is írtad). De most, hogy tisztáztuk a dolgokat, minden rendben, legalábbis remélem, én beláttam a hibáimat, remélem, te is megteszed majd (nem kell itt nyilvánosan, az is elég, ha magadban), mert eddig csak reflexszerűen hárítottál.

2011. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
29%
Most látom, az előtted lévő válaszoló volt az, aki azt írta, hogy húzzál el, amit kifogásoltál. Nos, én némi cinizmust vélek felfedezni az írásában, szerintem csak a bunkóbb (elnézést) embereket figurázta ki. Látod, használni akarod az iróniát, de a másét már nem ismered fel...
2011. dec. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
59%

Kedves kérdező!

Ne dühöngj már!


Habár nemigen nyertél választ arra, amit igazából kérdeztél, az elmúlt napokban hárman is felszólítottak rá, hogy máshol tevékenykedj tovább.

Ebből igazán leszűrhettél volna valamit. Ha a fősodrású médiából idézel, azt itt is megértik. De ehhez már mást is kell olvasni a fészbukon kívül.

Sajnálattal közlöm, de ezen a weboldalon jószerivel ilyen, és ehhez hasonló műveltséggel bírnak csak az emberek. Mint látod,van aki nem restell oldalakat írni, de csak avval törődik, hogy bizonygassa igazát és megpróbáljon jól kioktatni.

Egymás írásában keresitek a fogást. Előrébb viszi ez, az eredeti a kérdést?

Sem te kedves kérdező, sem pedig a kedves válaszadód nem fogadta meg a legnagyobb tanító beszédét. Pedig bizonyára mindegyikőtök hallott már arról a szálkáról és gerendáról, ugye?

(Ha nem, akkor itt egy kis támpont: Mt 7,3 és Lk 6,41)


Most pedig a kérdésre válaszolnék. Így feltehetőleg az "együgyűbbeknek" is megjön az ihletük.


Jómagam élőhitű vagyok. Isten (a tudatos rendező erő) akaratának tartom a minket körülvevő világ minden piciny "füszálát". (mielőtt kijavítasz, tudom, hogy mostan hosszú ű)

Szerintem Babits is erre az eszmélésre jutott, hogy kell lennie célnak. Hiszen ennyi szépség és gyönyör nem bukkan fel az ürességből, a semmi hatására.

És hogy mi a célja?

Abban, amiben gyönyörködsz, annak pont az, hogy örömödre legyen. Hogy hírül vigye a Teremtő szavát. De nem ám egy régen íródott könyvben kell keresni mindazt amit Isten üzen. Hanem magában az életben! Az írott szó az halott! Babits az élő Istent tapasztalta meg a világ szépségeiben. Nekem a vers ezt mondja.


Azért nő a "fü", mert élet lakozik benne.

2011. dec. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, én két dolog miatt is nyilvánosan elnézést kértem, amit a kérdező felrótt nekem, úgyhogy a szálka-gerenda hasonlatod teljesen alaptalan. Amit pedig itt bizonygattam, az nem az én igazam, hanem egy általános erkölcsi elv, miszerint az "alattunk lévőket" nem még mélyebbre kell taszítani, hanem felemelni (már ha valaki küldetésének érzi és méltó rá), tehát csak szerényen, a legnagyobb alázattal, hátsó szándékoktól mentesen. Ha a szándék nem patyolat tiszta, akkor a fene megette az egészet, lehet védekezni meg magyarázkodni. És igen, oldalakat írtam, bár ne éreztem volna szükségét. Ha most én is támpontokat írnék ide a Bibliából, azzal egy újabb oldal "telne be". De most már leszállok a döglött lóról, amondó vagyok, hogy mindenki hallgasson a lelkiismeretére, vagy legalábbis próbálja ébresztgetni azt.
2011. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már feltették többen is.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Ott is csak idióta válaszok érkeztek, na de ennyi egoista, debil hozzászólás csak itt van.


Jókat röhöhtem rajta.


Utolsónak üzenem: Most már tökéletes vagy! Mindenki más hülye!

2011. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!