Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha szembejön velem az utcán...

Ha szembejön velem az utcán egy ázsiai, hogyan lehet külső alapján megállapítani, hogy kínai, japán vagy koreai? Mik a legfontosabb különbségek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha vágott szeme van, na akkor az kínai, japán, vagy koreai.
2011. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Pl. a Japánok fehérek, a Kínaiak sárgák.
2011. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:))
2011. dec. 15. 17:06
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Az első válaszolónak van igaza. :) Egyébként, amennyire én tudom, a japánok és a koreaiak közelebb állnak egymáshoz embertanilag, a kínaiak más alrassz. Sok embertani jegy alapján különböztetik meg őket: koponya hosszúság, -szélesség, -magasság, mongolredő mennyire kifejezett, átlagos testmagasság, arcszőrzet erőssége, egyenes, vagy hullámos haj, testalkat (gracilis, vagy zömök ), stb. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy óriási területekről, ill. népességről beszélünk, tehát különbség van az észak- és dél-kínaiak között, északi és déli japán népesség között. Úgyhogy egy antropológus esetleg meg tudja mondani, hogy az illető ferdeszemű nagyjából hová valósi, de egy átlag magyarnak ez kb. olyan nehéz, mint egy kínainak ránézésre megmondani, hogy magyar, vagy mondjuk szlovák manust lát-e.
2011. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez érdekes!
2011. dec. 15. 18:51
 6/12 Winnike válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha az illető megszólal az anya nyelvén. Amennyiben mégsem, általában a bőrszínből érdemes kiindulni. Világostól a sötétig: japán-korea-kína-vietnam.

Aztán következik az arc berendezés: talán a kínaiaknak van a "legdurvább" arcuk,utána korea, vietnam, és a legfinomabb arccsontozat a japánoké, nem véletlenül néz úgy ki némelyik fiú, mintha lány lenne. :)

Aztán még ott van a homlok, ajkak nagysága, szem vágottsága, stb. ezek már kisebb, finomabb különbségek. Remélem így már könnyebb lesz a beazonosítás. :)

2011. dec. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
78%

A koreaiakat a legjobban a szemükről lehet felismerni, nagyon jellegzetes.

Ha kicsit sötétebb a bőre az egyénnek, akkor valószínűleg déli( Tájföld, Szingapúr, Vietnám, Malajzia).

A japánokat a legkönnyebb felismerni, nekik kerekebb a szemük, és nagyon jellegzetes az öltözködési stílusuk. Kínaiaknak nagyon lapos az arcuk és az orruk.

2011. dec. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Koreai: valószínűleg magasabb a többieknél, sötétebb a bőre, barna a haja, a vágott szempár jobban hasonlít egy európai ember szemére, mint a többieké


Japán: világosabb a bőre, sötétbarna vagy fekete, erős, vastag szálú haja van, kerekebb a szeme és állandóan hajolgat, vékony törékeny az alkata (sok esetben)


Kínai: laposabb az arca, neki van a "legtipikusabb vágott szeme", sárgásabb a bőre, ő is alacsony, de nem annyira mint a japán


Remélem segíthettem :)

2012. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kovacs pistajózsi válasza:
61%

Kedves kerdezo

szerintem is ha az anyanyelven megszolal akkor mar siman el lehet donteni..

na de kinaiak altalaban eleg alacsonyak.. ismerek tobbet is es szinte mindegyik akkora mint en es en alacsony termetu vagyok..

na meg nekik van a leghuzottabb szemuk es tenyleg kicsit sargas a boruk..

japanoknak <3 inkabb kerek szemuk van..es latszik a felso szemhelyanal egy gyonyoruszep vagas :) a borszin valtozo..lanyoknal altalaban feher mivel ugy sminkelik magukat hogy porcelan babakra hasonlitsanak..legvilagosabb alapozo,muszempilla,kontaktlencse es pici pirosito..es a szemuk alatti resz ahol az also szempillak vannak az eleg vekony es kituremkedo.

a kakkoi fiuknak eleg nagy hajuk van de oket fel lehet konnyen ismerni..de a tobbieknek is olyan jellegzetes japanos..hidd el ha sokszor nezed oket akkor meg tudod kulonboztetni..

koreaiaknak pedig a szemhelyuk elegge telt..mintha meg lenne duzzadva..es az arcberendezesuk is olyan egyedi..

a vietnamiaknak meg sotetebb a bore es oket onnan tudom megkulonboztetni hogy itt magyarorszagon rengeteg van..itt lakok az azsia center mellett es szinte mar az osszeset ismerem ><

hat remelem tudtam valamennyit segiteni de nem tudom hogy szoktal e kpop-ot jpop-ot v kinai zenet hallgatni..mert ha nap mint nap latod oket akkor egyszeruen megy majd :)

en szemely szerint imadom oket..kedvenceim a japanok s most tanulok is japanul de nagy kpop fan vagyok,onnan pedig a BigBang fiubandaert vagyok oda..de vannak nagyon sokan :) es mind arra van hogyfelfedezzuk oket..

2012. máj. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
44%
Sok hülyeség olyan emberektöl, akik életükben nem láttak 10-nél több ázsiait.
2013. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!