Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen szép, egészséges...

Miért ilyen szép, egészséges az ázsiai (koreai, kínai, japán) lányok haja?

Figyelt kérdés

Szeretem a Japán és Koreai zenét, ez tény... videoklipekben olyan gyönyörű a hajuk, meg úgy magukban!

Nem töredezett, van esésük, fénylik, nem kócos és nem szálkás. Miért van ez? A táplálkozásuk miatt? Vagy ilyen az ázsiaiak haja?


Érdekelne. :/ Meg ha valaki tud tippet, akkor érdekelne, hogy nekem hogy lehet ilyen hajam! :D


2011. nov. 19. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért mert megrendezett videoklipp amire egy egész profi stáb odafigyel.
2011. nov. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most nem is az, hogy a videoklip és a stáb... voltam külföldön, Párizsi koncerten amiben az SNSD meg a többi fiúbanda is fellépett. Szünidőben voltam kint, és ott is, élőben is ilyen egészséges hajuk volt.:/
2011. nov. 19. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Én utcán szoktam megfigyelni ezt.

Szerintem félig táplálkozás(inkább a halak miatt úgy gondolom) félig genetika.

2011. nov. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aha, az utcán is vannak emberek, akiknek nagyon szép hajuk van. :o Erre én is gondoltam, hogy a hal , meg hasonlók evése..
2011. nov. 19. 23:09
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Van benne genetika persze, a négereknek meg csimbókokban áll a hajuk. Valószínű jobban kezelhető egyenes hajtípus az elterjedt a távol-keleten, de ne nyamvadt videoklippek alapján általánosítsatok már, a tévében mindenki szép.
2011. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Az ismert emberek megjelenésére nagyon odaügyelnek. Profi fodrászok, sminkesek, stylistek segítenek nekik, és nem tudom hogy vagy vele, de én amit látok a zenei világból onnan el nem tudom képzelni, hogy ők határoznák meg hogy akarnak kinézni. Néha úgy érzem a fiúbandákból is bohócokat csinálnak szinte. De nagyon odaügyelnek, hogy emellett full makulátlan legyen a bandatagok bőre, szép a haja, meg minden. Ha látsz olyan képeket, videókat, ahol azt mutatják milyen volt még a zenei iparba kerülése előtt egy énekes, és utána, óriási a különbség. Még a rút kiskacsákból is bombázó lesz.
2011. nov. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Nos, a valóságban is szép hajuk/bőrük van átlagban, bár a töredezettség itt is előfordul esetenként.

Na de a szép haj/ bőr okai a következők:

Nagyrészben szerepet játszik a genetika, de ez is csak egy közrejátszó tényező.


Amióta kiköltöztem ide (japán), azóta az én hajam is sokkal könnyebben kezelhető, kevésbé gubancolódik, puha és fényes.


Ezért szeretném veletek megosztani a nem genetikai tényezőket is.

1. Az étkezési szokásaik: alga, hínár, hal hallal. A tengeri moszatok, és a hal, tele vannak antioxidánsokkal és a szervezetnek fontos anyagokkal. 2. A másik fontos tényező, hogy nem kemény a vízük. Nem tudom kinél hogy van, de spec nekünk a magyar lakásunkban olyan kemény volt a víz, hogy hiába mostam hajat, sokszor ugyanúgy csomókban állt, mintha zsíros lenne.

3. Az itteni samponok (még ha olcsó is) kímélőbbek, mint az otthoniak. És ezt elsősorban nem a hajamon vettem észre elsősorban, hanem sikerült már az első héten a szemembe kenni és nem csípett annyira, mint az otthoni sampon.

4. Puha törölköző használata. Ezt csak a napokban vettem észre, hogy a japán párom törölközői sokkal puhábbak, mint az enyém, feltételezem ez is közrejátszik.

5. Kevesebb a stressz. Híresek arról, hogy sokat dolgoznak, emiatt kissé hihetetlennek hangzik, mert ugye munkában mindenki stresszel. DE. Itt az utcán senki nem köt bele a másikba, a boltosok nem úgy néznek rád és nem úgy beszélnek veled, mintha egy szardarab lennél (otthon velem jó párszor megtörtént), és nem menő a bunkó stílus, ami persze otthon még munkahelyen kívül is rossz, stresszes közérzetet okoz.



Összegezve, hogy hogyan javíthatsz a hajad állapotán:

1. Vegyél zuhanyszűrőt és lágy vízzel moss hajat, arcot

2. Egyél sok halat, zöldséget, gyümölcsöt, igyál rengeteg vizet.

3. Próbálj meg minél kímélőbb sampont használni

4. Vegyél/használj nagyon puha törölközőt

5. Kerüld a stresszhelyzeket

6. NE kenj rá mindent, csak mert állítólag jót tesz a hajnak. A természetes pakolások a legjobbak.


Én ezeket tudtam összeszedni, remélem segíteni fog valamennyit.:)

2016. dec. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!