Lehet egyszerre 4 nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Angolból középfok és felsőfok között vagyok, tehát az nagyon megy. Olasz 2 éve tanulom igen keményen, kb alapfokon állok.

1hónapja tanulok spanyolt és kérdésem az , hogy szerintetek a franciát elkezdeni (illetve folytatni mert egy ideig tanultam azt, csak a külön tanárom visszaköltözött Kanadába :/ ) hülyeség? Nyelvérzékem igen jó mert elmondanak 1x 2x valamit és megjegyzem. Csak sokan azt mondják, hogy lehetetlen, meg nyelvet tanulni is nehéz stb... idegenforgalomban szeretnék majd elhelyezkedni, ahol a nyelvtudás nem hátrány. köszi előre is a válaszokat!!:)


2011. dec. 31. 13:44
 1/6 selender ***** válasza:

Hát ha van hozzá agyad, már pedig úgy néz ki, hogy van, meg elszántság és időd rá, akkor biztos meg lehet oldani...

hány éves vagy? a nyelvre való fogékonyság függ azért a kortól is

2011. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
16. van hozzá könyvem meg unokatestvér, aki tud spanyolul és franciául is tehát segítség az van!:) és köszi a kommentet!:)
2011. dec. 31. 14:35
 3/6 delusion ***** válasza:

Nem kötöszködés, de az angol az nem közép- és felsőfok között megy nagyon... :)


Ha releváns személyek azt mondják, hogy jó a nyelvérzéked, és te magad is így érzed, valamint szeretsz is nyelveket tanulni, akkor már csak az "idő" nevű függvény dönt arról, hogy mennyire jól fog menni a dolog. :) Bár hozzátenném, hogy lehet érdemesebb lenne egyenként egy nagyon erős szintre felhúzni őket, nem egyszerre.


Nem vagyok lingvisztikai szakember, de úgy tudom, hogy órákban is meg lehet határozni, hogy mennyi idő alatt érsz el egy korrekt szintet egy nyelvből, átlagos képességekkel. Egy átlagos angol anyanyelvű (!) embernek - a nyelv hasonlósága, vagy hasonló eszközei miatt - 500-600 órára van szüksége olasz,spanyol,francia nyelvek esetén (magyar esetén ez már olyan 1100 óra, arab esetén pedig 2000-2200 egyébként). De a magyarnak lényegesen több kellene, mert a mi nyelvtanunk összességében eléggé "magányos" Európában. :)

Ez elég teoretikus, és csak személyes saccolás, de ha az angolt felsőfokra akarod hozni, a másik hármat meg mondjuk valahol középfokra, vagy kicsivel tovább, akkor ez olyan 3 000 - 3 500 óra nyelvtanulást jelent. Ez olyan 120-150 nap folyamatos tanulás. Ez ugye még kicsit "enyhébben" adagolva is lehetetlen. Nem a kedvedet akarom elvenni, csak felkészíteni téged arra, hogy ez nem egy fél éves terv lesz... :) Hajrá, én megpróbálnám!

2011. dec. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem először érd el hogy legyen valamid abból a 3 nyelvből amit most tanulsz. Angol felsőfok és olasz-spanyol közép(vagy ah akarod azokból is felsőfok). Csak utána álj neki egy 4. nyelvnek.

Am. németet nem akarsz tanulni?

2011. dec. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Lehet de nem érdemes.

Célszerűbb egyszerre csak egy nyelvet tanúlni. Mág Lomb Kató szerint is.

2012. jan. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen, felsőfokra szeretném az angolt felhozni!:) és köszönöm a válaszokat!:)

erről az órásról még sosem halottam, de nagyon igaz!:) hát tudom hogy nem féléves terv ;)


németet még nem...apum Ausztriában dolgozik, és egyetem után kimennék hozzá nyelvet tanulni. úgy több értelmét látom a német nyelvtanulásnak!:)

2012. jan. 3. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!