Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok? Lehet 2 naggyab...

Mit gondoltok? Lehet 2 naggyaból egyforma nyelvet tanulni egyszerre?

Figyelt kérdés
Már úgy értem, hogy pl. az egyikben a melléknévragozást veszem, és utána a másikkal is ugyan ezt. De pl. szavakat is. Az egyikben meg tanulom a házat, és a másikban rögtön ugyanazt.
2011. okt. 31. 16:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehetni mindent lehet, amíg el nem kezded keverni a kettőt. Mert az odáig oké, hogy a ház két külön szó, de amikor a melléknévragozást veszed, ami esetleg nem megy egyből a fejedbe, akkor könnyen lehet, hogy bezavar a másik, és inkább csak károd lesz belőle. Én inkább egyszerre egy dolgot csinálnék. Gyorsabban haladsz szerintem, ha egy dolgot egyszer megtanulsz és utána mész a következőre (a nyelvek ilyen módon egymást erősítik), mintha két dolgot csinálnál egyszerre és úgy megoszlik a figyelmed, hogy végül se egyiket, se másikat nem tudod tanulni. Ha főznöd is kellene meg matekleckét is kellene írni, akkor egyszerre csinálnád a kettőt, vagy inkább egymás után? Ha egyszerre csinálnád, akkor az lenne a vége, hogy kaja is odaégne és a lecke is rossz lenne.
2011. okt. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 raynie ***** válasza:
Én külföldi suliba járok és a kötelező angol mellett még három mád nyelvet is tanulok. Mivel elég nehéz megjegyezni hogy mi hova tartozik az én válaszom az hogy: kivitelezhető de ugyan akkor teljes embert kíván ezért szerintem egyszerűbb ha egyszerre csak egy nyelvet kezdesz. De hogy igazat adjak az első válaszolónak ettől még kivitelezhető.
2011. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Annak, aki a kérdésében azt írja: NAGYJÁBÓL, - símán lehet. Másnak még NAGGYÁBÓL sem.:-) (Ne kapd fel a vizet, nem bántalak - de helyesírás más nyelveken is létezik. Kérlek, ne kezeld "nagyvonalúan").
2011. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mi lenne az a két nyelv, ha szabad kérdeznem?
2011. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nyugott embernek ismernek akik ismernek, ezért szinte semmire nem leszek dühös. Azért kérdeztem, mert nekem sikerült hárommal is egyszerre, kíváncsi voltam kinek mennyire megy. (Márha próbálkozott.) Véletlenek pedig szerintem vannak. (NAGGYÁBÓL)
2011. okt. 31. 20:24
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nyugott embernek ismernek akik ismernek, ezért szinte semmire nem leszek dühös."


Még szerencse, ugyanis épp most foglak kioktatni: nem nyugott, hanem nyugodt.


Tényleg megtanultál három nyelvet? Valahogy kétlem.

2011. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hány barátod van? Nem sokan szerethetnek, ha állandóan csak oktatsz. (Ha körülnézel az Interneten alig van olyan ember, aki ne hibázna gépelésnél. Sok a gomb egymás mellett szorosan, és néha mellé nyom, refleXből tesz dolgokat. Én úgy szintén.) De ha tényleg kevés barátod van, tudok pár olyan embert, aki szívesen barátkozna veled. Főként olyan hm.. emberek, mint amilyen te lehetsz.

(Egy régi osztálytársam is ilyen volt. Ki lett közösítve, és... A lényeg, hogy voltak vele bajok.) Ne légy ilyen. Nem bántásból, de a legtöbb ember nem kedveli az ilyen stílust.

2011. okt. 31. 21:42
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hány barátod van? Nem sokan szerethetnek, ha állandóan csak oktatsz."


Nem állandóan oktatok. Egyetlen hozzászólásban oktattam.


"(Ha körülnézel az Interneten alig van olyan ember, aki ne hibázna gépelésnél. Sok a gomb egymás mellett szorosan, és néha mellé nyom, refleXből tesz dolgokat. Én úgy szintén.)"


Ha gépelési hiba lenne, akkor mondjuk azt írtad volna, hogy "nyugotz". Gépelési hibákat akkor vétünk, amikor egy másik betűt nyomunk le, ahelyett, amit kellene, esetleg lehagyunk egy betűt, rossz billentyűt nyomunk le, rossz sorrendben nyomjuk le a billentyűket a kapkodás miatt. Nálad nem ez van. Ezek helyesírási hibák, és az "úgy szintén", valamint a kérdésben a "meg tanulom" szintén engem igazol. Gondolom most majd jössz azzal, hogy kapkodva írtál és véletlenül benyomtad a SPACE-t. Az, hogy nem ismered a mássalhangzótörvényeket, meg különválasztod az igekötőket nem a reflexből adódó hiba, ez azt jelzi, hogy magukkal a helyesírási szabályokkal nem vagy tisztában, valószínűleg ha kézzel írnál, akkor is elkövetnéd ezeket a hibákat. Vagyis amit te írtál, az egy üres, hazug kifogás.


"De ha tényleg kevés barátod van, tudok pár olyan embert, aki szívesen barátkozna veled. Főként olyan hm.. emberek, mint amilyen te lehetsz.

(Egy régi osztálytársam is ilyen volt. Ki lett közösítve, és... A lényeg, hogy voltak vele bajok.) Ne légy ilyen. Nem bántásból, de a legtöbb ember nem kedveli az ilyen stílust."


Egymás magánéletéhez semmi közünk. Elég vicces, hogy egy hozzászólásból próbálsz képet alkotni a személyiségemről, meg terápiákat állítasz fel nekem. Fiatal lehetsz.

2011. okt. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

szerintem először magyarul tanulj meg... de most komolyan, nem piszkálni akarlak. minden munkaadónál előny az idegennyelv-tudás, de ha meglátják, hogy magyarul sem tudsz helyesen írni, akkor eláshatod magad...


egyébként attól függ, melyik két nyelv az. pl. németet, hollandot lehet, nagyon hasonlítanak. de mondjuk franciát, oroszt már nem.

2011. okt. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
"Öntudatos" ifjú kérdező: kérlek, hogy nézd meg raynie válaszát. Magyarként angol iskolába jár, tanul még három nyelvet - és a helyesírása még most is kifogástalan. Berzenkedés helyett inkább légy igényes: csak te nyersz vele, nem más. Hátha még időben vagyunk a figyelmeztetéssel..gondold meg. Divat ma roncsolni az anyanyelvet; te ne állj be a sorba. Sok sikert!
2011. nov. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!