Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ITK-s Rigó utcai középfokú...

Az ITK-s Rigó utcai középfokú vizsga mennyire használható tudást mér?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak angolból voltam ott középfokon (eddig), abszolút használható tudás, ha egy angol nyelvtannáci egy kést nyom a torkodnak, és hülyeségeket kérdez. Illetve az ott feltett kérdések kb. 50%-ára akkor lesz szükséged az életben, mikor egy asztalosnak a római császárok névsorára a principátus korából. Viszont azt nagyon beléd veri, és szótár nélkül tudsz nehezebb angol irodalmi szöveget is olvasni.

A BME jobb. Emberibb, és értelmesebbek a kérdések is, ahogy én hallottam. De ott nem találkozik az ember harmadfokú feltételes műveltetőben a past perfect continuus-szal, ami pedig egy kihagyhatatlan élmény.

De lehet, hogy azóta megváltozott a követelmény, elég régen voltam.

2012. febr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben használható tudást. Középfokon nagyon nyelvtancentrikus az írásbeli vizsga. Ez helyes, hiszen a középfokon a lényeg az, hogy az ember tudja az egész nyelvtant, amire aztán később építhet tetszése szerint nagyobb szókincset és gyakorlottságot. A szóbeli nyelvvizsga elég könnyű, ebben az értelemben nem túl "használható tudást" mér, mert rosszul beszélők is átmennek. Viszont amikor a valóságban használsz egy nyelvet, az sosem olyan erőltetett és modvacsinált, mint egy nyelvvizsgaszituáció, tehát várható, hogy ügyesebb vagy az életben, mint a nyelvvizsgán. Ebből kiindulva azt lehet mondani, hogy talán a szóbeli vizsga sem túl könnyű.
2012. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 borcsi02 válasza:

Egyet értek az előző válasszal,a Rigó utcában tényleg a nyelvtan az,amire középfokon rámennek nagyon az írásbelin,és ha ebből jól felkészülsz,utána nagyon jó alap lehet pl a felsőfokhoz is,ahol azért ezt a tudást jóval nagyobb szókinccsel kell kiegészíteni.

A középfokú szóbelik szerintem mindenhol nagyon erőltetettek,már ami megadott témaköröket illeti,de a vizsgázón múlik,menyire tud azoktól kicsit elvonatkoztatni,spontán társalogni akár.

Nem ismerem a BME-s követelményeket,hogy ott mennyire emberközeli a szóbeli,de a kommunikációs készségre adható pontok a Rigóban is jó nagy részét teszik ki a szóbeli pontjainak(jóval többet mint pl a nyelvtani helyesség).

Ez szerintem gyakran a jobb beszélőkéjű emberkéknek kedvez,de a lényeg mindig az,ha kicsit hibásan is,de beszélni-beszélni,nem lefagyni.:)

2012. febr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nagyontamas válasza:
0%

Pont arra elég, hogy kimenj vele anyanyelvi közegbe, és ott egy-két év alatt tűrhetően megtanuld a nyelvet.

Különben meg csak egy papír, ami arra jó, ha kérik, megmutathatod.

2012. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

09:25


A BME kicsit informálisabb, lazább stílusú, mint a Rigó, de döntő, lényegi különbség nincs a kettő között. Nem is lehet, hiszen mindkettő ugyanazokat a követelményeket támasztja mint akkreditált vizsgahelyek.

2012. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!