Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől van az orrnyeregnél az...

Mitől van az orrnyeregnél az a kellemetlen érzés, amikor közelítenek valamit az ember arcához vagy valaki túl közel hajol?

Figyelt kérdés
2008. júl. 21. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert látókörön kívül esik (legalábbis erősen a szélén van), de a szemhez viszonylag közel, és az agyunk szerint ez igen vélyes (tegyük hozzá igaza van), mert nem tudunk reagálni egy esetleges szándékos, vagy véletlen támadásra. Ez más állatoknál is megvan, főleg amiknek nem előre áll a szemük, pl a ló, ha nem ismer, nem bízik benned, akkor kifejezetten elhúzza a fejét, ha a szeme között akarod megérinteni az orrát.
2008. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de akkor miért szokott akkor is előfordulni hogy ha csukva van a szemem? Vagy akkor is ugyanúgy érzékeli az agy?
2008. júl. 21. 19:53
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, én nemértem a kérdést...:S Milyen kellemetlen érzés? Tényleg kíváncsi vagyok...
2008. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Másképp sajnos nemtudom elmagyarázni, és nem mindig fordul elő, főleg ha magadnak akarod csinálni. Kérj meg valakit hogy hirtelen valami tárgyat közelítsen az orrod felé, de úgy h ne érjen hozzá és akkor lehet érezni fogod.
2008. júl. 21. 21:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Csukott szemnél is hasonló a gond, a szem érzékeny és védeni kell. Lehet érzékelni is, hiszen a bőrben is vannak receptorok, akár a légáramot is lehet érzékelni, de magaa tudat is elegendő, hogy van ott valami. De ha nem tud róla az agy akkor nem is zavarja, legálábbis így logikus, de ki még nem próbáltam...
2008. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ:).
2008. júl. 21. 21:55
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
ez csak akkor van, ha te közelítesz! kérj meg valakit, hogy mikor neked be van csukva a szemed, közelítsen az orrod felé! nem fogod észrevenni
2008. júl. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, mert csukva volt a szemem és egyik ismerősöm nagyon közel hajolt az arcomhoz:), és akkor is éreztem.
2008. júl. 21. 23:06
 9/13 anonim ***** válasza:
A kérdés feltevőjének igaza van! Ez velem is elő szokott fordulni:D És igen akkor is ha 1 idegen csinálja becsukott szemnél. ÉS ott van az a fura nyomás az orrunkon:D Lehet különös képességünk van csak nem tudunk róla?
2008. júl. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ahhha..... Már kezdem érteni, csak most épp egyedül nincs senki akit megkérjek. Majd du. Ugyhogy asszem már értem. Emberi refleksz. Kicsit talán más dolog: ha valaki bámul minket azt is megérezzük. Amikor valaki tekintete érzed, hogy a hátadban van...:S
2008. júl. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!