Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Auswitz kérdés. Lehetett ez így?

Auswitz kérdés. Lehetett ez így?

Figyelt kérdés

Sokan belekötnek a holokauszttagadók közül abba, hogy miért Zyklon-B-vel töltött dobozokat találtak(amik tetvek irtására használtak) a Németek mustárgáza vagy egyéb mérges gázok helyett. Egy könyvben olvastam még régebben, hogy nyíltan nem lehetett mérges gázt igényelni, hiszen sok kérdést vetett volna fel, és a kémeken keresztül egy ilyen információval elég nagy hátrányba került volna Németország(az elhurcoltak, tudván azt, hogy nem csak munkába mennek, hanem a halálba, bizonyára fellázadnak).


Tehát lehetséges, hogy azért használtak Zyklon-B-t, mert:

1, Könnyen szállítható és nem instabil/veszélyes

2, Egy koncentrációs tábornak szüksége van rá, és a számokat könnyebb hamisítani mint a szer nevét és származási helyét


Mivel a könyvben nem voltak hiteles források, ezért kérdezem meg inkább itt, hátha valaki többet tud. Egyébként szerintem teljesen logikus érvelés.


[link]


2012. márc. 3. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért lett ez a méreg ,mert nagyon gyorsan ölt, és kevés kellet egy embernek a halálhoz.
2012. márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A harmdik birodalomnak nem voltak mérges gázai, Hitler ugyanis minden ilyen kutatást eleve megtiltott. Az első világháborúban ő is majdnem belehalt egy gáztámadásba és onnantól úgy vélekedett, hogy ez a gyávák fegyvere.


Zyklon B -t azért használtak, mert nem mérges gázként tartották nyilván, hanem tetűirtóként. Minden feltűnés nélkül rendelhették tonnaszám, mer ugye a háborúban sok a tetű, sok ideiglenes szállást kell kezelni, a hadsereg eleve tonnaszám használta, senkinek sem tűnt föl, hogy mondjuk hirtelen tíz százalékkal megnőtt a kereslet. A wikipedia oldala szerint még az USA is használta a háború előtt, mondjuk ők rendeltetésszerűen, rovarirtásra, így minden gyanú felett állt. ( [link]


Ezen kívül olcsó volt és viszonylag egyszerűen haszálható, ráadásul volt rá megfelelő gyártókapacitás.

2012. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A harmdik birodalomnak nem voltak mérges gázai, Hitler ugyanis minden ilyen kutatást eleve megtiltott. Az első világháborúban ő is majdnem belehalt egy gáztámadásba és onnantól úgy vélekedett, hogy ez a gyávák fegyvere."

Ez nem így van. Az IG Farben sokezer tonna(!) tabunnal és szarinnal töltött lövedéket gyártott, amit a szövetségesek Németország lerohanása után meg is találtak a raktárakban.

2012. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ez nem így van. Az IG Farben sokezer tonna(!) tabunnal és szarinnal töltött lövedéket gyártott, amit a szövetségesek Németország lerohanása után meg is találtak a raktárakban."


Tudnál erre forrást is mutatni? Csak mert akkor végképp nem értem, miért nem vetették ezeket be?

2012. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egy könyvben olvastam még régebben, hogy nyíltan nem lehetett mérges gázt igényelni, hiszen sok kérdést vetett volna fel"


Ja, hogyne. Kérdést vetett volna fel :))) Elképzelem, hogy a kisebbségvédelmi ombudsman interpellál a Reichstagban.


A Zyklon-B-t azért használták, mert olcsó volt, rengeteg készült belőle, kézenfekvőbb megoldás nem is volt nála.

2012. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

21:37


"A harmdik birodalomnak nem voltak mérges gázai, Hitler ugyanis minden ilyen kutatást eleve megtiltott"


Hazugság. Több ezer tonna tabunt gyártottak.


[link]

2012. márc. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Csak mert akkor végképp nem értem, miért nem vetették ezeket be?"

Ezt már megtárgyaltuk ezen a fórumon:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..

2012. márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
No, megint tanultam valamit. Köszönöm!
2012. márc. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!