Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Őszintén; szerintetek mi a...

Őszintén; szerintetek mi a lét értelme?

Figyelt kérdés

Igen kicsit depressziós vagyok, mert nincs akaraterőm lefogyni, mert nem merek megtenni dolgokat amikre régóta vágyok, és igen, mert reménytelenül szerelmes vagyok.


Szerintetek mi az élet értelme? Bulizzuk szét az agyunk, éljünk a mának, vagy egész életünkben éljünk visszahúzódottan, de sokat tanulva, vagy mi a helyes?


2012. márc. 3. 22:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
18%
Én úgy látom, az élet értelme az a tudat, hogy jól nevelted fel a gyerekeid, nem nélkülöztek és sok boldog emlékük van. Ha ez így lesz, akkor megérte élni.
2012. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
27%
Hogy szerethessek valakit, aki ezáltal nem lesz egyedül, és viszont. Enélkül nincs értelme az életnek, és további életek létrehozásának sem. A további életnek (gyerek) pedig példát kell mutatni, hogy hogyan szeressünk másokat, és nemcsak anyagilag eltartani...
2012. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
21%

Az, h mindig a lehetosegekhez kepest probaljuk meg jol erezni magunk es hasznara valni a tarsadalomnak.

Tehat lehet italozni meg bulizni, de mertekkel hiszen kesobb ebbol lehet baj.

2012. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nincs értelme, egyszerűen megszülettünk, majd meghalunk. Szaporodunk, mint egy hangyaboly, ennyi. Viszont élhetünk úgy, hogy saját létünkben legyen értelme. Próbáljunk úgy élni, hogy ha meghalunk, akkor valami maradandót hagyjunk magunk után. Ilyen pl. a szeretetünk a gyermekeink, rokonaink, barátaink szívében, vagy lehet egy művészeti alkotás, ami gyönyörködtetheti a következő generációkat, vagy netán valami új találmány. Ha segítesz a bajbajutottaknak, akkor ők is hálával gondolnak majd rád, nem éltél hiába, ilyenek. :-)

Legalábbis én valami maradandót szeretnék itthagyni a világnak, ami csak én voltam, valami pozitív dolgot :-) Akkor már volt értelme megszületni! Mert szerintem utána már nem semmi, meghalunk és ennyi volt.

2012. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
63%
Amint láthatod, az, hogy mi az életed értelme, a korodtól és a tapasztalataidtól függ. :)
2012. márc. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
60%
Egyik kedvenc idevágó mondásom valami olyasmi hogy nem a cél a lényeg, hanem az út maga. Mindenki azt kezd az életével amit akar, szenvedést okozol másoknak, vagy illúziókban ringatod magad, vagy megpróbálsz minél több jót tenni, beállsz valami eszme mögé esetleg. De nyilván a genetikának is köze van az egészhez, létezhetnek olyan célok, amik számodra nehezebben elérhetőek, vagy lehetetlenek. Ha ilyen célokat választasz, az boldogtalanságot okozhat neked, vagy nagy örömöt, ha mégis sikerül elérned őket. Attól függ, hogy állsz hozzá az ilyen dolgokhoz. Vannak célok, amikről érdemes lemondani, vannak, amikért érdemes harcolni, és vannak olyan célok, amikről nehéz eldönteni hogy feladd vagy ne, ilyesmivel sokszor szembesül az ember. Meg lehetnek az életben olyan szakaszok, amikor nem tudsz kitalálni célokat, ami motiválna. Ez elég furcsa érzés, elbizonytalanítja az embert. És ilyenkor minden tevékenység, meg maga az élet is értelmetlennek tűnik. De ez csak átmeneti állapot, és ha jó a hozzáállásod, akkor elfogadod a helyzetet, és vársz arra a lehetőségre, amivel kilendülhetsz ebből.
2012. márc. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

Erre a kérdésre addig nem lehet válaszolni, amíg meg nem határozod pontosan, mit értesz "lét" és "értelem" alatt.


A "lét" egy vitatott téma, nincs is rá nagyon egységes meghatározás, úgy tudom. Azonkívül kinek az életéről van szó? Más a válasz, ha a lét egy hal léte, ha a tied, ha az enyém, ha az emberiségé.


Az "értelem" legalább ennyire megfoghatatlan. Ok, cél? Mi az, hogy cél? Kinek a szempontjából? Pl. annak van értelme nálad, hogy egy sas megeszik egy nyulat?

2012. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 dellfil ***** válasza:
45%

A TE léted értelme az, amit TE találsz neki. :)


dellfil

2012. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
35%

Hmm én már voltam reménytelenül szerelmes, de az más mint a depresszió. A depresszió az inkább üresség, céltalanság.

Bár lehet hogy a kettő egyszerre van jelen benned, de nem hiszem, hogy lenne összefüggés közöttük.


Ne kérdezz másokat, hogy mit csinálj, inkább figyeld meg magad, ismerd meg magad, és jöjj rá, hogy milyen dolgok érdekelnek.


Amiket írtál azok nem zárják ki egymást. Úgy is elmehet valaki minden hétvégén bulizni, hogy állandóan tanul. Barátságokat kötni és azokat megtartani egy képesség, amit el lehet sajátítani.


Néha vegyél erőt magadon, hogy kitörj abból a kalickából, amibe zártad magad. Nem egyből, hanem szépen lépésenként.

2012. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
33%

"Mindenki azt kezd az életével amit akar" - sajnos nincs így. Nagyon sok embert a körülményei, gondolatai, képességei mozgatnak. Vannak irányzatok, amelyek azt mondják, hogy konkrétan senkinek nincs szabad akarata, mindenki a körülményei és képességei alapján cselekszik.

A kérdező például nem tud lefogyni, nem tudja a depresszióját és a szerelem érzését sem kezelni.

2012. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!