Buktam matematikából. A vizsgáztató tanárom felkészíthet engem a nyáron? Lehet ő a magántanárom ha ő vizsgáztat?

Figyelt kérdés
Lehet nem jó témába írtam de nem tudtam máshová
2009. jún. 12. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem lehet. Érettségin is a saját tanáraid fognak levizsgáztatni. Talán még örül is, hogy megkéred, és látja rajta majd a szorgalmat.
2009. jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre nem etikus. Pl. azért, mert a saját munkáját is -mennyire volt képes felkészíteni téged- ő fogja értékelni. Itt pedig felvetődik a részrehajlás kérdése.
2009. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
szerintem jobb, ha másik tanárt keresel. Ha el is vállalna téged, és kiderül, nagyon rosszul sülhet el. Bárki más, aki matekot tanít ugyanúgy fel tud készíteni, én már csak tudom :)
2009. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A te szempontodból jó, mert az ő fejével tanít meg godolkodni. A tanár szempontjából kétséges (fentiek miatt), de egyáltalán nem ritka megoldás.
2009. jún. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

De általánostól diplomáig szinte egyfolytában a minket tanított tanároknak adunk számot a megszerzett tudásunkról.

Akkor ez a helyzet miért kivételes?

2009. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magántanárnak te fizetsz. Egyéb esetben az állam (most eltekintve a magániskoláktól). Itt meg keveredik a kettő. Lefordítva: kifizeti, hogy levizsgázhasson. Ami ugye elég visszás helyzet.
2009. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


de lenne még egy kérdésem :

mit tegyek ha senki nem tud felkészíteni?? nincs egy olyan ismerősöm se, idegen tanárt nem fogadhatok nincs pénzünk arra.HELP :'( és még csak oylan barátom sincs aki tudna segiteni

2009. jún. 12. 17:58
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
De, akkor meg mi van a fizetős sulikkal? Azért fizetsz, hogy a végén vizsgázhass, és ha jól megy, hát átengednek.
2009. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit tenni, ha vállalja a felkészítésed, és nincs más, aki ezt megtehetné, akkor kérd meg!
2009. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

18:38

Ennyire nem lehetsz értetlen. Ott ugyan fizetsz, de az intézménynek, nem pedig személy szerint a tanár zsebébe adod a pénzt (amivel lekötelezetté válna).

2009. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!