Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Újabb 'Mi az élet értelme? '...

Újabb 'Mi az élet értelme? ' kérdés. (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval, eddig életem során nagyon vallásos voltam (talán a vallásos nem jó szó rá, mert nem jártam templomba, de hittem), viszont egy idő után úgy éreztem az egész csak hazugság, így elkezdtem igencsak érdeklődni a tudományok iránt. Most viszont átestem a ló túlsó oldalára. Az még hagyján hogy ha egyszer meghalunk akkor számunkra THE END van, de a tudomány jelenlegi állása szerint egyszer minden el fog pusztulni, és nyoma sem fog maradni annak hogy valaha léteztünk, vagy AKÁRMI is létezett. Tudom jól hogy egyetemes érvényű értelme nincs az életnek, hisz csak véletlenül vagyunk itt, de mégis kíváncsi vagyok hogy nektek személyesen miért éri meg élni, küzdeni és alkotni, ha egyszer ennek úgyis nyoma fog veszni. Mi a saját hitvallásotok e téren?
2012. máj. 7. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Nincs hitvallásom ezen a téren. Azért dolgozom, küzdök, hogy boldog legyek :) A továbbadásról pedig a gyerekeim gondoskodnak majd, amíg lehetséges. Persze extraként nem bánnám, ha sikerülne olyat alkotni, ami bőven túlélne engem, de ha nem, akkor bőven megelégedek egy boldog, nyugodt élettel :)


Egyszerűen nem izgat a jövő ilyen téren. Tudomásul veszem, hogy egyszer meghalok (ahogy mindenki más is). A barátnőm, szüleim halála sokkalta jobban aggaszt, mint az enyém, bár igazából az is önzőség, hiszen a saját érzelmeimet féltem. A saját halálom meg csak annyiból érdekel, hogy nekik rossz lesz. De ez ellen nem tudok tenni, így nem is zaklatom magam a problémával, inkább megpróbálom kiélvezni azt, ami van, azokkal, akik vannak körülöttem :)

2012. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Először is : Örökké élni szerintem, nem jó mert : Ha mindent kipróbálnánk (Tegyük fel : 100 év alatt mindent kipróbálsz többször is ) akkor utána halálra unnánk magunkat és inkább a halált kivánnánk..

Még az Istenek is irigyelnek minket (ha léteznek egyáltalán)mi felfogtuk emberek hogy múló az élet,és egyszer meghalunk.

2.Mi van ha valójában van lélekvándorlás?Én erre azt válaszolnám : Ha van Isten,akkor van lélekvándorlás is,mert igazságtalanság lenne Isten szeméből hogy valaki 1x állatként születik és úgy is hal meg.Na de lélek+test=ember,lélek=ember-test. MI VAN HA NINCS LELKÜNK?Hanem csak az evolúció során kialakitott öntudatunk az amint a lelkünknek hiszünk?

3.Bocsi hogy kicsit eltértem a kérdésedtől.

Én azért akarok sikeres lenni az életben,mert nem hiszek Istenbe! Ezzel megcáfolom azt amit fölötte írtam.(lélekvándorlást stb..)Én úgy vagyok hogy 1x él az ember,és ezt kiszeretném használni maximálisan!A gyerekeimet majd úgy akarom felnevelni őket,hogy sikeresek legyenek.

2012. máj. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"mégis kíváncsi vagyok hogy nektek személyesen miért éri meg élni, küzdeni és alkotni, ha egyszer ennek úgyis nyoma fog veszni"


Hát küzdeni pl. akar a fene, de nekem azért éri meg élni, mert egy jó zene jobb a semminél, egy jó könyv jobb a semminél, egy jó nő jobb a semminél, egy jó buli jobb a semminél stb. És mivel az élet ezeket (is) nyújtja, ezért megéri élni. Nem kell bonyolult gondolatsorokat felépíteni ennek belátásához.


Aközött meg, hogy megsemmisül-e a világegyetem, és aközött, hogy ízlik-e egy jó étel vagy élvezek-e egy jó beszélgetést, semmiféle összefüggés nincs, nem is egészen értem, hogy kerül a csizma az asztalra.

2012. máj. 8. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

15:53


"Örökké élni szerintem, nem jó mert : Ha mindent kipróbálnánk (Tegyük fel : 100 év alatt mindent kipróbálsz"


Vazze, én most össze tudnék állítani magamnak 3000 évre elegendő olvasnivalót. És az még csak az olvasás :)))


Persze hogy jó lenne örökké élni.

2012. máj. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De az olvasást is megunnád..

Második vagyok.

2012. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"De az olvasást is megunnád"


Ezt tudod vagy csak feltételezed?

2012. máj. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azért éri meg nekem valamiért küzdenem, hogy elérhessem amit akarok. És azért akarok valamit, mert az nekem jó/hasznos. És azért jó/hasznos, mert boldogsághormont termel. A boldogsághormonért élek, hogy újra és újra átérezhessem mikor boldog vagyok. Azért is élek mert nem akarok meghalni, nem szerem az ismeretlent, nem tudok róla semmit, és nem kockáztatom meg, hogy jobb lenne, mint élni. Ha valaki vizsonylag boldogan él, ezért nem lesz öngyilkos, és hogyha valaki nagyon depressziós akkor meg ponthogy öngyilkosságba menekül (azt ítéli jobbnak látatlanba).
2012. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a te feltételezésed szerint úgyis a semmibe veszünk,akkor legalább a jelenünk legyen jó.Az értelme,hogy élvezd.-ez az amit hallani akarsz.


Ez az amit mondok. Élvezd,mert csak az biztos,hogy elrohadsz egy koporsóba,de ne légy rossz ember,mert nincs kizárva a mennyország sem.Arany középút.

2014. júl. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!