Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A nők utálják a háborút...

A nők utálják a háborút állítólag De miért szeretik a katonákat?

Figyelt kérdés

Nem értem hogy nagyon sok nő miért van oda a katonákért?

Sok csajjal beszélgettem akik utálják a fegyvereket a háborút és a harcokat ennek ellenére mindnek volt katona pasasa. A szomszédom is hivatásos katona volt maga megmondja ,hogy életébe nem csinált semmit nem hogy harcolt volna mégis rengeteg nőt szedett fel pusztán azzal hogy ő katona. Hogy van ez?

Mer a tűoltókat még megértem a buszsofőröket és postásokat megértem mert ők sok ember között mozognak és sok emberrel tudnak beszélgetni. De a katona?!



#gijoe
2012. jún. 5. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Bátornak tartják őket,és a katonák általában kigyúrtak..nem értem miért szeretik a kigyúrt hapsikat..
2012. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát akiket én ismerek még csak nem is kigyúrtak..
2012. jún. 5. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Díjazom az iróniát ami a témában van :))


Az emberek fantáziáját megmozgatja az egyenruha. Lásd akár a nővérkék a pasiknak. És ugye a nővérkék nagy része sem olyan csinos mint a "képzeletben"!

És itt is ugyan az érvényesül mint sok más esetben. Egy ruhának, tisztségnek eleve bizonyos tulajdonságokat tulajdonítunk! A katonához meg a bátorságot, önfeláldozást stb.

Mint ahogy az orvosoknak az életmentést.


A nőket is befolyásolják ezek az elképzelések mint ahogy a pasikat!

Röviden ennyi.

2012. jún. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A katonák az átlagnál jobb fizikai állapotúak (eleve nem akárki megy katonának, nem akárkit vesznek fel, és a kiképzés során is erősödnek). Ez vonzó a nők számára. Másrészt nem nagyon vonzó, hiszen a katonák ma nem keresnek sokat és elég kényelmetlen az életük a kötöttségek miatt. Tehát pl. egy banki középvezető sokkal vonzóbb egy katonánál. De mondjuk egy tanárnál vagy egy nagyon elhízott mérnöknél / lúdtalpas rendszergazdánál azért még így is vonzóbbak.
2012. jún. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
szerintem azért ez elég jól magyarázható evolúciópszichológiai alapokkal. a nők genetikusan úgy vannak programozva, hogy vonzódnak az alfa hímekhez, akik meg tudják védeni a az utódokat, családot, a törzset stb. évezredeken keresztül az emberi társadalmakban a katonák voltak az erő megtestesítői és bárhogy is változik a közízlés, a nők még most sem tudnak ellenállni az ösztöneiknek (mint ahogy a férfiak is nagyátlagban jobban vonzódnak a nagymellű nőkhöz, ami mindig is a termékenységet szimbolizálta)
2012. jún. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nők genetikusan úgy vannak programozva, hogy vonzódnak az alfa hímekhez"


Persze, de ma már a katona maximum béta vagy gamma hím. Még mindig jobb, mintha zéta vagy ómega hím lenne, de már nem alfa.

2012. jún. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!