Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pedagógia szakon, iskolához...

Pedagógia szakon, iskolához kapcsolódóan, milyen érdekes témát javasoltok? Az általam preferált jó?

Figyelt kérdés

Amit kézenfekvőnek találok,az valami olyasmi lenne,hogy "szenvedélybetegségek az iskolában". Ez az,ami érdekelne és élvezettel osztanám meg a saját véleményemet a témát illetően,viszont erre vonatkozó tudományos kutatásokat még nem sikerült találnom a neten.

S mivel tudományos íráskészségre kell 5 oldalas "szemináriumi dolgozatot" írni az általunk iskolán belül választott témáról,így csak olyat választhatok,amiben forrásokra hivatkozhatok,tehát van tudományos alapja/múltja.


Ha tudtok a témában linkeljetek légyszi,vagy segítsetek találni valami hasonlót.Köszönöm!



2012. okt. 28. 09:37
 1/10 shoona:D ***** válasza:
hát nem pont tudományos de írhatnál az iskolai hierarchia pszichológiájáról...arra gondolok hogy mitől lesz vki vezető egyéniség vagy visszahúzódóbb az iskolában ,hogy miért vannak kiközösítve egyes gyerekek,írhatnál a mobbing-ról,vagy a klikkekről,vagy hogy miért nem szeretik a kisiskolások az ellenkező neműeket :) de a te téma ötleted is király :D sok sikert a dolihoz
2012. okt. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,hogy válaszoltál!:)

Már annyira nem írt Senki,hogy maradtam az eredeti elképzelésemnél,s ma mélyebben beleástam a témába.Lesz egy két statisztika és pár mondat,amit erről lehet találni,de például az kompetensebbek is azt mondják,hogy:

"A fiatalkori szenvedélybetegség felismerése és kezelése a gyakorló orvosok egyik legnagyobb kihívásának tekinthető" ->konkrétan a kevés adat és kevés szakmai tapasztalat miatt.( [link] nem csak Én érzem ezt...Viszont rájöttem,hogy úgy kell keresgélnem,hogy különszedem adott betegségekre a témát.

Szóval ha akár a drogról,alkoholról dohányzásról találnál valamit,ami az iskolás korosztályt vagy magát az intézményt illeti,akkor azt megköszönöm.

2012. okt. 28. 18:48
 3/10 shoona:D ***** válasza:
húú a drogokról sok minden van mert a tesómmal sokat jártunk drogprevenciós előadásokra úgyhogy majd elküldöm privátba ha tudom :D
2012. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja és az lemaradt,pedig mindenképpen meg akartam jegyezni,hogy király a Te témaötleted is!;)


Egyébként a témám kiválasztása után kérdést kell feltennem a témában,amit kifejtek.Tehát eddig a témám: "Iskolás kor veszélyei" Kérdésem: "...?" Még passzolom...

Ezekben az alap dolgokban is örülnék a segítségednek.:)

Köszönöm!

2012. okt. 28. 19:06
 5/10 A kérdező kommentje:

Nahát,az előbb még nem látszott,hogy írtál,bocsi.:)


Pont az az a téma,ami felé terelném az egészet,ugyanis úgy érzem az a legfenyegetőbb és a legveszélyesebb a mai világban...


Tehát a kérdésemnél is affelé próbálnám terelni a témát...

2012. okt. 28. 19:10
 6/10 A kérdező kommentje:

"Iskolás kor veszélyei" témából kérdés: -> "Iskolás korosztály legnagyobb veszélye a kábítószer?"

Ez így nem gagyi? Nekem annak tűnik...próbálom a kérdést megfogalmazni...

Tehát pont ebben a témában gondolkodtam.:)Köszi mindent!

2012. okt. 28. 19:14
 7/10 shoona:D ***** válasza:

egy-két ötlet:

Iskolás kor veszélyei:

1:Mekkora veszélyt jelent a kábítószer a fiatalságra?

2:Miért nyúlnak droghoz az iskolások?

3:A drog veszély vagy segítség?

4:Felismerhetünk egy környezetünkben élő drogost?

de nekem ez a kedvencem:5:Milyen hatással van a drog az iskolások személyiségfejlődésére?

válogass csak vagy kombinálj :)ahogy tetszik

2012. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 shoona:D ***** válasza:

drogokról: [link]


[link]


[link]

2012. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a segítséget!:)

Már a témám neve is lehet,hogy más lesz,mégpedig "szenvedélybetegek az iskolapadban" (vissza az első gondolathoz) mert az iskolás kornak több veszélye is van ezeken kívül és abba már nem mennék bele... Így is tényleg nem tudom,hogy világítsak rá arra a kérdéssel,hogy a kábszer a legveszélyesebb és azért akarok arra kitérni.

De majd csak összehozzuk itt az induló löketem!:)

Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. nov. 1. 13:15
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az 1-es kérdésed jó is ehhez és már kezdhetem is azzal a beszámolót,hogy "a legnagyobbat az összes közül..."! Csak ezt tudjam is alátámasztani hivatalos forrásból!??
2012. nov. 1. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!