Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi lesz (lenne) a világgal,...

Mi lesz (lenne) a világgal, ha megszűnik az internet, és/vagy megszűnne egy csapásra a kábítószer-utánpótlás?

Figyelt kérdés
Vajon meddig bírják ki a társadalmak?
2012. nov. 5. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:

bár nem értem hogy lehet a két dolgot egy napon említeni, de azért leírom a véleményem.


Az internet megszűnése azért lenne nagyon rossz, mert a legtöbb információ interneten van közzétéve, ott hozzáférhető. Az iskolák építenek az intertnet meglétére (ld. neptun, levelezőlisták). Hírforrás azoknak, akik nem fizetnek elő tv-re és nem járatnak újságot. Sok albérletes egyetemista ilyen szerintem. Borzasztó lassú lenne az élet, nem ehhez van adaptálódva a világ. Az elveszett adatokat lehetetlen lenne pótolni, így senkinek nem érne semmit az eddig elvégzett egyeteme, mivel már nem leckekönyv van. Az internetes ügyintézés megszűnésével megint sorok kígyóznának a bankoknál, megint utazgatni kéne ha valami mondjuk csak egy másik városban megvásárolható, mert nem tudod megrendelni - mert nem is tudsz róla hogy van.


Drog - egy csomó megkattant ember járkálna hónapokig az utcákon, de aztán újból elkezdenék termelni a drogot. Vagy ha ez nem egy opció, akkor pár év után mindenki tiszta lenne, vagy egy nagy részük öngyilkos lenne.

2012. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az internetet visszaépítenék, bár az kérdés, hogy elvesznek-e az adatok. Mostanában tér át az ELTE a Neptunra, korábban az ETR-t használta, úgyhogy most nincs elektronikus tanulmányi rendszer, és nem tudnak iskolalátogatási igazolást kiadni. Megoldanák valahogy; szerencsére megvannak a papíros indexek is. Visszatérne a parafatáblás, feliratkozásos jelentkezési rendszer. A diplomák nem vesznének el, mire való az oklevélmelléklet?
2012. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ez kicsit olyan, mintha neked a drogok és a net jelentenék a világot :D De megnyugodhatsz. egycsapásra semmi sem tűnik el. Máshogy is lehet kommunikálni nem csak az interneten keresztül. Mindenki találna más szórakozást magának.
2012. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Annak aki fölöttem van kettővel! Az adatok nem az interneten vannak tárolva hanem szervergépeken. Maga az internet is kapcsolat számítógépek milliói között. Szóval nem kérdés az h elvesznének-e mert a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz. Azzal hogy megszűnik az internet, csak a kapcsolat szűnik meg a milliónyi számítógép között
2012. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nais314 válasza:

Mindkét esetben borítékolható az öngyilkosságok megugrása.


Ha megszűnne az internet a hétköznapi ügyintézés is nagy nehézség lenne. Legsúlyosabb az lenne, hogy tartani kéne a munkatempót a megszokott ütemben -> Dugók, tülekedés - a civilizált viselkedés leépülése.

Volt már ilyen, nem is oly rég - ahonnan ide feljöttünk.

((Ha jó volt úgy ha nem, már nem lehet károsodás nélkül visszatérni oda - ez az időutazásnak is a legfőbb problémája.))

((( Egyéb tekintetben a Die Hard 4.0 az irányadó :)))


-----------------------------------------------------


Megszűnne a kábszer utánpótlás? Melyik fajta? Szex, narkó, cigi, ital, hatalom, pénz, kín?

Amíg nem mind, addig helyettesíthető - szerintem.



Ha kb 1/10-ére lassulna az élet, semmi gond nem lenne :) Sőt.

2012. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Adapter007 válasza:

Ez a kérdés néhanapján foglalkoztat engem is.

Ha a "világot" azaz a Földi lakosságot nézem, s azt, hogy a föld lakosságának max. 10% él az internet csodájával, akkor a válaszom, az hogy semmi. De ez bonyolultabb, mert az a felső 10% működteti a rendszereit ily módon.

Mivel az internet is hozzájárult a "világunk" felgyorsulásához, az információ áradathoz, lelassulna minden. (mondjuk, ha megszűnne a net, akkor vele együtt a TV, rádió, GPS, telefon is... nem?) Mondjuk egy erős napkitörés kiüthetné az összes tranzformátort és elektromos berendezést - a Discoveryn láttam, hogy az USÁ-nak kb 3 évre lenne szüksége, hogy az elektromos hálózatát megjavítsa, újjáépítse) szóval addig is sok minden extra eltűnne az életünkből.


De nem csak negatív kihatása lenne. A pozitívok szerintem:

Lassabb világ, lassabb gazdaság, lassabb termelés - mivel a fogyasztói társadalomban sok "szart" gyártunk feleslegesen, ezeknek egy része eltűnne. Több munkahely lenne. Az emberek beszélgetnének, jobban odafigyelnének egymásra.

Kialakulna egy régebbi típusú értékrend.

Lehet eleinte összeomlana minden, káosz lenne, lázadás, éhezés, háború stb. De utána alkalmazkodnánk az új világhoz.


Drog? Kikopnának azok az emberek egy emberöltő alatt, aztán mint ha soha nem lett volna. Vagy lennének más drogok a mostaniak helyett.

2012. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 10 % internethasználat elgondolkodtatott. Ez eszembe sem jutott.
2012. nov. 10. 09:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Ennyire fiatalok írtak mind ide? :) ;)

1993/94-ben hazánkban még nem is nagyon volt az otthonokban net... ÉS hivatalokban sem volt jellemző, csak az egyetemeken, kutató intézetekben, és alig máshol... 1990-ig nyugaton is ez volt a helyzet...

2012. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, de valaminek a bevezetése nem jár akkora megrázkódtatással, mint ugyanannak hirtelen elvonása. Ma mindkettő a tömegek lenyugtatására van. (feltételezem) Amíg valaki narkózik, vagy netfüggő, addig nem gondolkodik, illetve max. megmarad a gondolkodásnál a netes esetében. (ez is csak fikció, nem tudom, más mit gondol erről?)
2012. nov. 18. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!