Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi volt a neve annak a lengyel...

Mi volt a neve annak a lengyel városnak, amit '39. szeptember 1-én megtámadtak a németek, és kirobbantották a világháborút?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

"A Lengyelország elleni német támadásra a közvetlen indokot egy átlátszó provokáció, a Gleiwitzi (ma: Gliwice) rádióadó elleni támadás szolgáltatta, amikor lengyel egyenruhába öltözött németek elfoglalták a határ menti kisváros rádióállomását".

[link]

2012. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te Danzig vagy Gdansk városára gondolsz, ezt követelték vissza a németek.
2012. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Glivice volt a határváros, ahová 1939. szeptember 1-én betörtek a németek.
2012. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mustafa33 ***** válasza:

4 ó 40p. légi támadás Wieliń (1200 halott civil)

4 ó. 45 p. Schlswig-Holstein hadihajó lövi a lengyel pozíciókat Westerplatten Gdanskban.

8 ó. 00 p. támadják Mokra várost.


Délről a Szlovák állam hadserege (Bernolák hs.) 50 000 katonával támad 5 ó. 00 p. Javorina, Nowy Targ.


1939. szeptember 17. Szovjet támadás - Bialystok, Brest Litosk - Belorusz front vezeti M. Kovalov

ukrán front - Lwóv (lemberg), Sanok - vezeti S. Timosenko.

2012. nov. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mustafa33 ***** válasza:
Gliwicét szokták az első megtámadott lenmgyel városnak tartani, csak az a baj, hogy akkor Gliwice németország területén feküdt. A Gliwice melletti rádió retlanszációs adó (adás továbbító torony) elleni megjátszott támadást a német SD szervezte, 1939 szeptember 31.-én este 20 órakor a gestapo ügynökei lengyel katonai egyenruhákban megtámadták a német rádióadót provokatív céllal, mintegy ürügyet szolgáltatni a német támadásra Lengyelország ellen. Eredetileg Hitler terve a támadásra augusztus 26. volt, ezért 25.-én csapatösszevonásokat hajtottak végre a németek a határnál, de ugyan az nap írták alá a brittek a garanciát Lengyelország megvédésére, ezért a terv el lett halasztva. Mint első elhamarkodott, "idő előtti" támadás megtörtént a Jablukowi incidens. A Lengyelek általános mozgósítást rendeltek el augusztus 30.-án, de ezt brit nyomásra visszavonták. Másodjára a támadás időpontját Hitler 1939 szeptember 1.-re tüzte ki. Erre szolgált ♀9rügyként a Gliwicei eset. A további események úgy folytak le ahogy azt előző válaszomban megírtam.
2012. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!