BTK Anglisztika suicid?

Figyelt kérdés

Úgy alakult nemrég, hogy a mostani szakomat nem tudom folytatni (informatika), így maradt az angol szak mentőövnek, ha nem akarok éhbérért már most futószalagok mellett robotolni, vagy hamburgert sütni dagadt családok dagadt gyerekeinek tizenhat órában.

Sok ötletem van mi mindenre jó lenne, de konkrétan mire mennek a hallgatók ezzel a végzettségel, ha mennek bármire is ha nem tönkre?

Tolmács, műfordító, vagy legalábbis évekig nem rabszolga robotot művelő akarok lenni.



2012. dec. 24. 00:04
 1/7 anonim válasza:
82%

hát nem akarlak elkeseríteni, de tényleg szuicid:D

ilyen isztikákat már csak úgy kezdj ha utána tanárnak mész.

ma már mindenki ezekbe a szakokba menekül, angollal meg némettel az élen aztán tolmácsnak meg ilyesmiknek mert csak a nyelvbe tudnak kapaszkodni.. totál telítettség. ráadásul az érdemesebb szakok pontszámai az egekben, egy eltés bölcsésszel sem fognak érted kapkodni az tuti:/


milyen ötleteid vannak? mire lenne ez szerinted jó?

2012. dec. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
37%

Valakinek pedig dolgozni is kell(ene) ebben az országban...

Nézd a jobb oldalát: angol tudással külföldieknek is tudsz hamburgert eladni.

2012. dec. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Rendszergazda szak nem érdekel? Informatika a másik oldalról. Mellette még kódolhatsz is.
2012. dec. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

én anglisztikán vagyok (ELTE) és tanárnak készülök, számomra abszolút nem szuicid, tudom, hogy jó vagyok és elég talpraesett hogy feltaláljam magam (egyáltlaán nem egóból mondom, tényleg. sajnos a tapasztalat az, hogy minimális vagy esetenként több önbizalom nélkül nincs esélyed ezzel a szakkal elhelyezkedni)


én ajánlom, hogy próbáld meg, könnyű elvégezni, nyilván minél jobb vagy, annél több kapu nyílik meg előtted. Az előzőeknek igazuk van, az isztikák telítettek, de van munka azért, csak rátermettnek kell lenni :) az infó egyébként nem rossz, kár otthagynod

2012. dec. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendszergazda... hm... cégnél esetleg, a mi szomorú iskolai rendszergazdánk nem egy John Carmack, vagy torrentezik vagy WoWozik egész nap, azt nem nevezném karriernek. Az info legfőbb meggátlója a matematika, amiből nem vagyok erős.

Az a sok ötletem valójában kimerült a tolmácsban meg a műfordítóban... :D Gáz. Az egyik hasonló kérdésben volt egy link, meg is keresem, amiben azt írják, hogy elvileg a bölcsészet egy olyan intuitív ingyenélő szakma, amivel logisztikai menedzser is lehet az ember. :D Na azt én se értettem az hogy jön ide.

Sajnos nagyon képlékeny a felvételi...

2012. dec. 26. 00:25
 6/7 A kérdező kommentje:
2012. dec. 26. 00:38
 7/7 A kérdező kommentje:

személyi asszisztens

logisztikai szervező

call centeres

ügyfélszolgálati munkatárs

HR-asszisztens, személyzeti tanácsadó, fejvadász

ingatlantanácsadó (sőt, OKJ-s képzéssel tuningolva a bölcsészdiplomát szinte bármilyen területen sanszos a siker)

értékesítő

tolmács

fordító

tanár (elég hozzá a tanárképzést is elvégezni az egyetemen)

pályázati tanácsadó

újságíró

szerkesztő

honlap tartalmi szerkesztője

rendezvényszervező

marketinges

PR-os


Annyira nem állnak távol tőlem ezek a dolgok, legalábbis több is érdekel a felsoroltakból, de mint írtam a csodálatos kormány meg a csodálatos közoktatása a vergődő, pánikkeltő emberekkel nem könnyíti meg a dolgom.


A válaszokat utólag is köszönöm!

2012. dec. 26. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!