Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az szerintetek 'ciki' ha 14...

Az szerintetek 'ciki' ha 14 évesen elkezdtem a Bibliát olvasni, miért?

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis ciki, inkább annak lehet valami agyi defektje, aki lenéz emiatt... az jó dolog, ha van az embernek hite, csak arra vigyázz, nehogy fanatizmusba csapjon át. Tudod, az arany középút üdvözít :)
2013. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Egyáltalán nem az!Én nem vagyok nagy hívő de olvastam a Bibliából példázatokat illetve zsoltárokat és szerintem sok olyan tanácsot tartalmaznak amit érdemes megfogadni.Afféle örök igazságokról van szó.
2013. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én várnék 18 éves koromig.

Még nem eléggé kialakult a lelked, könnyen behálózhatnak.

2013. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mi ebben ciki? Mondjuk gondolom nem szünetekbe, vagy a buszon olvasod
2013. febr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem ciki, de nagy részét valószínűleg nem fogod érteni. Olyasmit kellene olvasnod, ahol magyarázzák is.
2013. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 mustafa33 ***** válasza:
66%

Csak azt ne! A magyarázzók belédmagya rázzák a szektájukat is.

Amúgy nem ciki, az általános műveltséghez tartozik ismerni, de azért olvashatsz hasznosabb dolgokat is, krodhoz valókat.

2013. febr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nyilván neked se magyarázta el senki, kb annyit is érthetsz belőle.


Egyébként nem csak a szekták magyarázzák, hanem ezt teszi minden vasárnap a katolikus meg a református pap is, meg a rabbi a zsinagógában. (Ja persze az szombaton)

2013. febr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 mustafa33 ***** válasza:
A pap tudja mit magyarázz. De te aki egész nap kecskét legetetsz, este elmégy a társaddal bibliát magyarázni, marhára értesz hozzá. Mert ugye az őrtoronyból tudós leszel. ☺
2013. febr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Te elmebeteg vagy. Én semmilyen felekezetbe nem járok és nem magyarázok senkinek semmit. De én se úgy értettem meg a bibliai írásokat, hogy leültem és elkezdtem olvasni, hanem hogy hallottam hozzá magyarázatokat is.


Egyébként nem hiszem, hogy a nagy részét a különféle felekezetek annyira másképp tudnák magyarázni.

2013. febr. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

De, teljesen másképp is tudják magyarázni. 4000 keresztény felekezet van, vajon miért?


Viszont ez a könyv nem annyira fontos, hogy nagyon magyarázni kelljen. A többi mesekönyvet sem kell magyarázni ahhoz, hogy tanulhass belőlük.

Az életet pedig ne ebből tanuld. Akkor már inkább olvasd el a Gyűrűk Urát, azzal jobban jársz.

2013. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!