Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A munka dicsőség vagy kötelesség?

A munka dicsőség vagy kötelesség?

Figyelt kérdés
Mindkét érvelés érthető. Szerintetek?

2013. máj. 6. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

A munka szükségszerű, ha az ember szeretne megélni valamiből, de kötelességnek nem nevezném. A rendszerváltás óta már nem az dívik, hogy mindenkinek kötelező dolgozni.

Dicsőség-e? Nos, önmagában a munka nem. Viszont akármilyen munkát is végzel, ha azt tényleg jól csinálod, na az a dicsőség!

2013. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Dicsőség, ha jó vagy benne és szereted, kötelesség ha rossz vagy benne és nem szereted.
2013. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
filozófiai, nem hétköznapi értelemben értettem a kérdést. köszi a válaszkákat, de picit mehetünk mélyebbre, ha úgy érzitek:)
2013. máj. 6. 18:28
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Ez milyen édes komment volt már, kérdező. :)

Igazából csak ezért írok, rendes válaszra nem futja. Ugyanis nem igazán bírom a filozófiát. Kb. egyet tudok érteni Albert Einsteinnel: 'When I study philosophical works I feel I am swallowing something which I don't have in my mouth.'

De nehogy megbántódj emiatt. :)


Azért sok szerencsét neked. :)

2013. máj. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Én például fiatalabb koromban büszke voltam mikor malteros, meszes, volt a ruházatom, mert látszott hogy dolgoztam.

A tiszta ruhás embereket lenéztem, lustának tartottam őket. A nyakkendős, öltönyöst meg szerencsétlen kitartottnak gondoltam, aki önmagában éhen halna.

2013. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
A munka olyan kötelessége minden embernek, amit ha jól csinál vagy eredményeket ér el, akkor dicsőségnek is nevezhetünk. Nem hinném hogy önmagában, ha valaki csak dolgozik, az dicsőség lenne, a dicsőség mások elismerésének kivívását jelenti, de az emberek többsége nem tart többre, ha csak a nevedet tudják rólad, és hogy dolgozol.
2013. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

az elvileg egy jó dolog, hogy ha megtermeled azt, ami az életedhez szükséges és nem másnak kell azt megtenni. tehát nem az ő életéből megy el idő, hogy neked legyen.


viszont az, amikor valaki többet kap a munkájáért, mint amit kellene az megint csak az a kategória, hogy más meg kevesebbet. ami nem szép.

2013. máj. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha a kettő közül kell választani, akkor inkább legyen dicsőség! :))
2013. máj. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!