Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Honnan tudhatom meg, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudhatom meg, hogy a kiválasztott szombati dátum munkanap lesz-e?

Figyelt kérdés

2014. májusában szeretnénk összeházasodni. Mivel május 1. csütörtökre esik, ezért valószínűleg megadják a pénteket és lesz egy 4 napos hosszú hétvége. Azon a hétvégén nem szeretnénk házasodni, mert akkor vannak a ballagások a középiskolában.

Így 2014. május 10-én vagy 17-én szeretnénk összeházasodni. De honnan tudjuk, hogy melyik lesz munkanap és melyik rendes szombat?

Nálatok volt probléma a munkanap-szombat miatt?


2013. ápr. 23. 07:28
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Ballagásos hétvége után esküvő? Öööö hogy is mondjam, lesz lagzi is menyasszony tánccal?
2013. ápr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

[link]


Szerintem ha ezt átböngészed, biztosan találsz olyan időpontot, ami jó lesz!

2013. ápr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem lesz lagzi és menyasszonytánc, s csak közeli rokonokat barátokat hívunk. Egy családban lesz akkor ballagás csupán.


A google-n már kerestem én is, de eddig pontosat még nem találtam.


Viszont május 19. pünkösdhétfő, tehát munkaszüneti nap. Akkor gondolom az első hétvége lesz a hosszú hétvége, a második hétvégén szombat munkanap és a 3. hétvége ismét hosszú hétvége, nem?

2013. ápr. 23. 07:44
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

A 2014-es munkanap áthelyezéseket csak 2013 végén teszik közzé.

Az biztos, hogy ha egy ünnepnap csütörtökre, vagy keddre esik, akkor munkanap áthelyezéssel kiadják a pénteket, illetve a hétfőt. De azt, hogy az így kiadott napot mikor kell bedolgozni (melyik szombaton) csak év vége felé határozzák meg. Nincs rá kötelező szabály, hogy előtte, vagy utána szombat lesz munkanap, több mindent figyelembe véve döntenek.

Idén pl. kiadják december 24-et és 27-et is, és dec. 7-én, ill. 21-én kell bedolgozni: [link]

2013. ápr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor esélyünk sincs novemberben lefoglalni időpontot az anyakönyvvezetőhöz (mert ugye 6 hónappal előtte lehet). Remélem azért mások sem mernek majd így foglalni májusra és megmarad a kiválasztott időpont nekünk.
2013. ápr. 23. 08:08
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Az meg egy ev, ha nem lesz nagy lagzi, akkor szerintem raertek addig.

Tehat aki kozeli ugyis tudja, hogy lesz elmondjatok hogy abban honapban, de meg nem tudjatok az unnepnapok alakulasa miatt.

Szerintem ez ertheto.

Biztos hogy jovore is akkor lesznek az erettsegik/ ballagasok?

Nekunk 2006 ban az utana levo hetvegen volt 6-an, elotte valo evekbn pedig 8-9-10 en mikor hogy....

Amikor meghatarozzak mindenhova felteszik amugy, es cikkeznek is rola....

De az meg par honap...

2013. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kései Sirató ***** válasza:
8%

Innen:


[link]

2013. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kései Sirató: Sajnos a link, amit küldtél, nem tartalmazza a 2014-es szombati munkanapokat, csak a munkaszünetieket.


Úgy veszem észre, hogy a májusi időpontok felénk elég népszerűek, minden májusi szombaton 2-3-4 esküvő van a városunkban. Ezért lenne jó minél előbb foglalni éttermet és időpontot. De hát úgy néz ki, ki kell várni, még nyilvánosságra hozzák a szombati munkanapok dátumát.

2013. ápr. 23. 08:41
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Egy fontos dolog ...



Eloszor az anyakonyvezetonel kellene fixalni az idopontot, mert hiaba foglalsz ettermet, zeneszt.....stb... Ha ott elbukod, azt pedig csak fel evvel elotte lehet hivatalosan ( pontosan fel evvel elotte mar reggel fel 8 kor erdemes ottlenni (vofely ismeros mondta, h neki volt olyan par, aki mar este letaborozott a hely elott, ez igy viiccesen hangzik, pedig tok komoly, mert annyira nepszeru idopontban es helyen akartak.)

Amugy altalaban jo penzert vagy ha ismeros szivessegbol mar hamarabb is ceruzaval beirjak, de akkor is ott kell lenni idoben..

Ahhoz kepest, hogy csokkken a hazassagok szama, eleg nagy harcok folynak az idopontokert...


(En ezert szetnek szezonon kivul, de azert nem telen, egyreszt ocsobb, masresz nem "doglok ,eg" a melegtol.. Raadasul az osz a kedvenc evszakom....:))


Sok boldogsagot...


(Amugy falun eselyesebb, hogy cerkaval beirnak!)

2013. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kései Sirató ***** válasza:

Bocsi, rosszul emlékeztem, valóban az nincs benne 2014-re vonatkozóan.

Az eddigi tapasztalatok alapján nagy eséllyel vagy április utolsó szombatja, vagy május második szombatja lesz munkanak. (Az ilyen szombati munkanapokon általában az ország 80 %-a nem dolgozik, vagy csak max. délig.)Ha délután tartjátok, és nem jönnek távoli városokból vendégek, szinte semmilyen jelentősége sincs, hiszen másnap mindenképpen vasárnap van - munkaszüneti nap - , bulizhattok egész éjjel akár. De ha messziről jönnek vendégek, akkor jobb, ha munkaszüneti nap van.

2013. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!