Minden pszichológus tud hipnotizálni?

Figyelt kérdés
Mennyire pontosan tudnak már elfeledett emlékképeket előhívni? Mennyire másítja meg az agy ezeket?
2013. máj. 17. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Pszichológusok közül kevés tud hipnotizálni. De akkor is csak nagyon indokolt esetben hipnotizál.
2013. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

1. Nem minden pszichológus tud hipnotizálni; sőt, a döntő többségük egyáltalán nem foglalkozik ezzel.

2. Ez az, amit soha nem lehet pontosan megállapítani, mérni, mivel nincs viszonyítási alap.

3. Az agy érdekes dolgokra képes az emlékekkel kapcsolatban: nem csak "kitörölheti", de például kiegészítheti, vagy teljesen meg is másíthatja azokat.

De még csak az észlelés, értelmezés sem teljesen megbízható; például egy-egy esemény szemtanúinak beszámolói között nem ritka az ellentmondás, azaz különböző leírásokat adnak személyekről vagy eseményekről. Egy egyetemi oktató végzett egyszer egy kísérletet a hallgatóival, ott is ez lett az eredmény.


Ez pedig még érdekesebb:

[link]

2013. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"3. Az agy érdekes dolgokra képes az emlékekkel kapcsolatban: nem csak "kitörölheti", de például kiegészítheti, vagy teljesen meg is másíthatja azokat. "


Nem csak h megteheti, folyamatosan ezt csinalja az agyunk. Nap-mint-Nap.

2013. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

"Nem csak h megteheti, folyamatosan ezt csinalja az agyunk. Nap-mint-Nap."


Igen, de NEM mindig mindennel. Jól is néznénk ki, ha soha semmit nem tudnánk pontosan megjegyezni, és mindig mindenre rosszul emlékeznénk... :D

Maradjunk annyiban, hogy nap mint nap előfordulHAT ez is és az is. :)

2013. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit asd bele jobban magad a kognitiv tudomanyok legfrissebb eredmenyeibe...sokkal tobbszor fordul elo, mint hinned.
2013. máj. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg félreértetted, amit írtam. Úgyhogy le is zárhatjuk. :)
2013. máj. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet h felre ertettem. tisztaznad kerlek? Szeretnem megerteni es tanulni belole, ha van ra lehetosegem.
2013. máj. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Ebből nem fogsz tanulni, mert egyszerűen csak értelmezésbeli különbségről van szó. Nézzük sorban az állításokat, talán így jobban látszik:


BW: Az agy érdekes dolgokra képes az emlékekkel kapcsolatban: nem csak "kitörölheti", de például kiegészítheti, vagy teljesen meg is másíthatja azokat."


N: Nem csak h megteheti, folyamatosan ezt csinalja az agyunk. Nap-mint-Nap.


BW: Igen, de NEM mindig mindennel. Jól is néznénk ki, ha soha semmit nem tudnánk pontosan megjegyezni, és mindig mindenre rosszul emlékeznénk... :D

Maradjunk annyiban, hogy nap mint nap előfordulHAT ez is és az is. :)


N: Szerintem kicsit asd bele jobban magad a kognitiv tudomanyok legfrissebb eredmenyeibe...sokkal tobbszor fordul elo, mint hinned.


1. Tehát szerintem ez egy LEHETŐSÉG: az agy az emlékeket kitörölHETI/kiegészítHETI/megmásítHATJA, de nem teszi ezt minden egyes emlékkel.

2. Te azt állítottad, hogy az emlékek kitörlése/kiegészítése/megmásítása folyamatos, mindennapos jelenség.

3. Ezt én elismertem, de azzal, hogy evidensen NEM minden emlékre vonatkozik; azaz vannak tisztán, pontosan megmaradó emlékeink is, és vannak "manipuláltak" is. Mindkét állítás evidens, nem is tagadható.

4. Te sem tagadtad vagy cáfoltad, hogy lennének pontos emlékeink; csak azt állítottad, hogy a manipuláció gyakrabban fordul elő, mint én azt gondolnám.


De könyörgöm, ha egyszer szerintem is nap mint nap "manipulál" az agy, meg szerinted is, akkor most mi a probléma? :D


Mivel akár napi többezer/többtízezer (nem tudom pontosan, mennyi) emléknyomról van szó, persze, hogy egy része azonnal és véglegesen törlődik, egy másik része "megy a Lomtárba", egy harmadik részt "vágunk" és/vagy "photoshopolunk", és a negyedik részt simán és gond nélkül "lementjük" valamelyik mappába... :D

Mielőtt belekötnél: ezek a részek (vehetjük halmazoknak is) nem egyenlő számosságúak, tehát nem állítom, hogy mindegyik típusból darabra ugyanannyi van. Plusz a "szerkesztett" és a "tiszta" emlékek is bekerülhetnek később a Lomtárba, vagy akár végleges törlésre is. Vagy később akár "vírusok" is megtámadhatják a tiszta emlékeket, ezzel további galibát okozva.


Remélem, így már világos. :)

2013. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!