Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hitler miért utálta a zsidókat?

Hitler miért utálta a zsidókat?

Figyelt kérdés

Bárhol keresem, nem találom meg rá a választ. Hiába kérdeztem a töri tanárom, ő azt mondta, hogy nem is utálta őket. De utálat nélkül nem lehet kiirtani ennyi embert.

Köszönöm a válaszokat.


2008. jún. 19. 11:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
70%

A töri tanárom anno ezt mondta:

Hitler nagyon szeretett festeni. Közepes tehetségű volt, de ő ezt nem tudta magáról, azt hitte zseni! :D

Felvételizett a müncheni festőakadémiára, de nem vették fel, sőt megalázták és kinevették....stb A bizottság elnöke zsidó volt és még jó páran a bizottságból. Mivel Hitler amúgy is egy beteg ember volt, idegileg labilis stb..ez egy életre szóló lelki sérülést okozott benne...úgy érezte a zsidók tönkretették az életét, ezért meggyűlölte az összes zsidót!

Persze, ez lehet csal afféle legenda, mint az, hogy miért nincs matematikai Nobel-díj...:)

De én ezt hallottam a tanáromtól! ;)

Remélem segítettem!

2008. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Ez az egyik, a másik meg hogy hitler dolgozott egy zsidó családnak amikor le volt égve. (minden féle házimunkákat) és valszeg ott is kapott rendesen. :)
2008. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

A kersztény európai kultúrában eléggé melyen gyökeredzik a zsidók utálata. Egyrészről maga az egyház is sokáig úgy tekintett rájuk, mint Jézus gyilkosaira, ráadásul amúgy sem voltak túl toleránsok a más vallásokkal és sem elhanyagolható szempont, hogy míg a keresztény egyház tiltotta a kölcsönökre a kamat számítását, addig a zsidó vallás nem, így nekik megérte, így mindenki nekik tartozott és persze gazdagok voltak.

Ezért aztán egy-egy járvány idején simán meg lehetett vádolni őket azzal, hogy az ő istentelenségük miatt van és szó szerint rendezni lehetett velük az adósságot.


Azt eléggé nehéz megitélni, hogy Hitler személyesen miként vélekedett róluk. Az biztos, hogy amikor szárnyait bontogatta, akkor hatalmas gazdasági válságban volt németország, többek között a vesztes háború és a kirótt kártárités miatt, nameg amúgy is jól meg lettek taposva, nem csak azzal, hogy elvesztették a háborút, hanem azzal ahogy a békeszerződés korlátozta őket.

A zsidók meg ott voltak, kereskedtek, gyarapodtak, jól elvoltak.

Viszonylag kézenfekvő volt a "belső problémákat, külső ellenséggel kell lekűzdeni" elv alkalmazása rájuk olyan módon, hogy vagyunk mi a nagyszerűek és vannak ők a mocskok és minekünk most csak azért rossz, mert ők ezt csinálják velünk.


Egyébként bőven kivitelezhető a dolog utálat nélkül.

Pont az a félelmetes a náci ideológiában, mármint az igazi náci ideológiában, nem pedig az uccai hordószónokoknak szánt beszédekben, hogy nem kifejezetten utálja a zsidókat.

Úgy tekintette őket, mint kertész a gyomot. Ha szép kertet akarok, akkor a gyomnak mennie kell és kész.

Az emberek szintjén minden bizonnyal munkált a gyűlölet, az utálat, de a gépezet maga mechanikasan érzelemmentesen végezte a dolgát.

2008. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
88%
Hitler a Mein Kampf-ban leírja, hogy "ha zsidók nem lennének, ki kellene őket találni". Tehát szerinte az az "egészséges", ha van kit utálni, ha van ellenségünk. Szerinte a "fajoknak" 3 típusa van: a kultúrateremtők (természetesen a németek, esetleg germán népek), a kultúrahordozók (pl. magyarok), és a kultúrarombolók. Na, ők voltak a zsidók.
2008. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:
44%
hitler azert utalta a zsidokat mert azok letelepedtek nemetorszagban.meggazdagodtak a nemetek boren,es uralni akatak az orszagot.okosan tettek a nemetetek amit tettek veluk{habar 1 kicsit durvak voltak).ezt kene tegye minden orszag.vedeni ami az ovek
2008. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:
50%
Én azon a szemléleten vagyok, h nem is utálta őket, csak kellett egy indok, és a zsidók ott voltak
2008. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 tade ***** válasza:
70%
SZia. Az elso hozzaszolonak uzenem, hogy nem csak legenda, hanem igaz. Mivel tanultam muveszettortenelmet, a tanarunk itt-ott mondott erdekes toreneteket, amik a valosagon alapulnak. Tobbek kozott ezt is. Arra mar nem emlekszem, hogy a vizsgabizottsag tagjai kozott volt-e zsido, de azt tudom, hogy Hitler felvetelizett a kepzomuveszeti akademiara, majd nem vettek fel. En lattam Hitlertol festmenyeket (nem magat az eredetit, tanarunk muatott), ahhoz kepest hogy nem volt profi be kell vallanom eleg jol festett. DE ez a lenyegen mar nem valtoztat. KI tudja, lehet a gondok mar gyerekkorara vezethetok vissza....soha nme fogjuk megtudni
2008. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
28%
Volt egy olyan változat is, miszerint Hitler anyja zsidó volt, ergo maga Hitler is!
2008. jún. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó válaszolónak: Hitler anyai nagyanyja egy gazdag zsidó háznál volt szolgáló, egészen addig, amíg gyanús körülmények között teherbe nem esett. Hogy kitől, olyannyira nem tudni, hogy amikor a nácik hivatalból átvizsgálták Hitler családfáját (kétszer is a harmincas években) esetleges zsidó ősök után kutatva, a vizsgálat eredménye az volt, hogy nem volt eredménye... :P A nagymami ugyanis soha senkinek nem árulta el, kitől van a gyereke, aki később Hitler anyja lett. Lehet tovább találgatni. :)
2008. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
49%

Hitler nem csak a zsidokat utalta. A ciganyok, melegek es a szellemileg, testileg visszamaradottak is oda tartoztak. Unom mar ezt a szegeny zsidok vajon miert utaltak oket dumat.

A Jo Isten tudja miert. Valoszinu mert sokuk gatlastalan mint ahogy mar elottem leirtak egy paran.

Viszont azzal, hogy nem lennenek hagyomany tisztelok, na azzal nem ertek egyet es azzal sem, hogy ne tamogatnanak nemes celokat - itt nem a palesztina elleni haborurol irok.

A zsidok rengeteg penzt adtak es adnak korhazaknak, iskolaknak, szinhazaknak es meg sorolhatnam. Ez az a reteg akik szenved a sajat fajtajatol.

Van a masik fajta aki gyuloletre neveli a kolyket sabeszol agyba-fobe uvoltve es jajgatva minden penteken, tetves raszta szakallat hord, nem furdik es szaporodik mint a nyul. K. jol megel a nemetek altal kifizetett karteritesbol pedig a nagyapjat hurcoltak el es a kisoreg miutan tulelte a dolgot orult, hogy lyuk van a seggen, nemhogy meg verje is magat....ja es a tovabbi bevetel jon a szaporulatbol, ha valamelyik kis csotannyal tortenik valami azonnal perelnek es milliokat kapnak...szoval erdemes tojniuk ahogy az egyik koreai osztalytarsam mondta aki mellesleg korhazban dolgozik.

Lehet Hitler ezt unta meg. A gatlastalan pofatlansagot. A szerencsetlen Radnoti Miklos meg pont zsido anyatol szuletett, hat nem volt szerencseje. - Mellesleg rendesen sajnalom a pasit mert szerintem fantasztikus.

En dolgoztam mar zsidoknak...vannak zsido barataim.

2008. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!