Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hitler miért utálta a zsidókat?

Hitler miért utálta a zsidókat?

Figyelt kérdés

Bárhol keresem, nem találom meg rá a választ. Hiába kérdeztem a töri tanárom, ő azt mondta, hogy nem is utálta őket. De utálat nélkül nem lehet kiirtani ennyi embert.

Köszönöm a válaszokat.


2008. jún. 19. 11:19
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Azért a zsidókat kérdeztem, mert a melegekre megtaláltam a választ, a betegekre is, a cigányokat meg én is utálom, szóval ők nem érdekelnek.
2008. jún. 19. 20:53
 12/36 anonim ***** válasza:
57%

Erről szól a fajelmélet:

a különböző emberfajok, népek, nemzetek értékbeli különbözöségét, fölé- és alárendeltségét hirdető reakciós, áltudományos elmélet. A fajelmélet azt állítja, hogy vannak olyan emberi fajok, amelyek átlagon felüli tulajdonságaiknál fogva eleve uralkodásra termettek, míg mások csak szolgaságra képesek. A fajelmélet elméletileg igazolni akarja a kizsákmányolást, a nemzeti és osztályelnyomást, az imperialista politikát. A fajelmélet, mint kidolgozott rendszer, először a gyarmatosítás kezdetén jelent meg, azt hirdetve, hogy a felsőbbrendű "fehér faj" törvényszerűen uralkodik a primitív, alacsonyabb rendű színes bőrűek felett. A fajelmélet az impenalizmus viszonyai között különösképpen eldurvult, legszélsőségesebb formái a fasiszta rendszerekben alakultak ki. A hitleri fasizmus rémtetteinek nagyrészt a fajelmélet az ideológiai alapja. Magában foglalja a zsidóüldözést (antiszemitizmus) és az angol-amerikai fajelméletből eredő négerüldözést. A II. világháború alatt ennek az elméletnek a jegyében milliószámra írtották az európai zsidókat, szlávokat. cigányokat. A fajelmélet a Dél-afrikai Köztársaságban ma is elfogadott állami ideológia

2008. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
50%

"A zsidok rengeteg penzt adtak es adnak korhazaknak, iskolaknak, szinhazaknak es meg sorolhatnam. Ez az a reteg akik szenved a sajat fajtajatol. "


Azt tudtad, hogy zsidók pénzelték Hitlert is? Pontosan tudták, mit csinálnak.


"Azért a zsidókat kérdeztem, mert a melegekre megtaláltam a választ, a betegekre is, a cigányokat meg én is utálom, szóval ők nem érdekelnek."

:D

Szerinted különb vagy Hitlernél?


"A II. világháború alatt ennek az elméletnek a jegyében milliószámra írtották az európai zsidókat, szlávokat. cigányokat."

Persze. Milliószámra. :)


Egyébként ha nagyon érdekel a dolog, olvasd el a Mein Kampfot. Érdekes könyv, sokmindent megtudhatsz belőle Hitlerről és mozgalmáról. Ha elolvastad, nevetni fogsz a válaszokon.

Az előttem szóló pedig olvasson még el egy-két fajelméletről szóló művet. Aztán lehet írkálni.

2008. jún. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
46%
Nos nemtudom, hogy te tudod e mi történik palesztínában. nézz utána! Európai tv-k ben nem fogsz semmitse találni. Arab adókon folyamatosan megy. Aztán, te hogy fogadnád, hogy átmennek a gyerekeden tankkal és az ősi földed ahol atyáid életk elfoglalják, mert az ő istenük aztmondta, hogy az övék az a te dolgod. Szerezsd a zsidókat majd tanulsz a hibádból.
2008. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
37%
Ez a buziholokauszt mikor került elő? (A cigánnyal együtt) Ugyanis roppantul érdekes módon, a nyolcvanas években még nem tanították az iskolában a cigány- és buziholokausztot.
2008. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim válasza:
79%
Mi úgy tanultuk, hogy a zsidók vallási előírásaik miatt nem dolgozhatnak akármit és ezért már régóta a pénzügyletekkel foglalkoztak. Ebből meggazdagodtak és Hitler ezért szemelte ki őket.
2008. jún. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
82%

az akkori időben nagyon sok zsidó lakta Németoszágot, akik gazdagok voltak... nem pontosan a fajjal volt baj, hanem azzal, h Hitlernek volt egy rögeszméje, miszerint Németországot csak a németek, a tiszta árják kell lakják, akik szerinte egy felsőbrendű nép volt a többihez kepest...

ezért volt tiltva pl. a németek és más nemzetiségűek között a ázasság... a Mein Kampf c. könyvében, részletesen leirta, hogy fog es hogy akarna a zsidóktól megszabadulni, megsemmisiteni őket

2008. júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
78%

"Mein Kampf c. könyvében, részletesen leirta, hogy fog es hogy akarna a zsidóktól megszabadulni, megsemmisiteni őket"


Mert olvastad? Tegnap fejeztem be, de pl. nincs benne az, hogy "küldjük a rohadt mocskokat az összeset a gázgamrába!"


Az van benne, hogy azokat semmirekellőket, akik a háború alatt elárulték az országot, el kellett volna gázositani. Pont úgy, mint ahogy a katonákat is gázositották a harcmezőn.

Mellesleg a harci gázokkal egy zsidó fiatalember kisérletezgetett.

2008. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
84%

Olvastál már a talmudból?

"A gójok legjobbikát öld meg!" (Tov sebagojim harog. Aboda Zara 26b. Tosephot. Ven. Soph. 13c.) Raschi

(Ad Exod. 14. Am. 7. kiad. a kel. kiadásban: "Az eretnekek már minden hímezés nélkül nevén nevezi a gyereket: "A keresztények legjobbikát meg kell fojtani."


"Aki egy darabot tagad a zsidó hitből, az eretnek és epikureus és az ember köteles őt gyűlölni, megvetni, kiirtani." (Abarbanel ros. 9a.; Majm. ad Sanhedrin 21b.)


Sok zsiósmerősöm van, és elég jelentős részük a talmudot tartja hitük egyik alappillérének. Ha a konkrétan Hitler magyarázata érdekel, olvasd el a Mein Kampfot.


idézek belőle:

Linzben nagyon kevés zsidó élt. Az évszázadok folyamán külsejük európaivá és emberivé vált, úgy, hogy képes voltam õket németeknek tartani. E felfogásom lehetetlen voltát nem vettem észre, mert annakidején csak a vallásbeli különbséget láttam, azt hittem, hogy vallásukért üldözik õket, ami az ellenük tanúsított szidalmazó kifejezésekkel szembeni ellenszenvemet csaknem undorrá fokozta.(...)

Amikor egy alkalommal éppen a belvárosban barangoltam, hirtelen hosszú, kaftános, fekete hajtincses jelenségre lettem figyelmes. Az elsõ pillanatban azt kérdeztem magamtól: "Hát ez is egy zsidó?"

Linzben természetesen nem így néztek ki a zsidók. Lopva, óvatosan figyeltem meg ezt az embert, és minél inkább szemügyre vettem minden arcvonását, annál inkább kezdett átalakulni bennem az elsõ kérdés a második kérdéssé: "Vajon ez is német?"

Ezúttal is, mint mindig ilyen esetekben, a könyveket hívtam segítségül.(...)

Különösen a belvárosban és a Dunacsatornától északra fekvõ kerületekben hemzsegtek e nép tagjai, akik már külsejükben is teljesen elütöttek a németektõl.

De ha mégis kételkedtem volna, akkor bizonytalanságomat magának a zsidóság egy részének az állásfoglalása véglegesen eloszlatta.

A zsidóság körében megindított és Bécsben is nagyszámú követõvel rendelkezõ cionizmus erõsen síkraszállott ugyanis a zsidóság népi, faji jellegének a kidomborításáért. A felületes szemlélõ azt hihette, hogy ezt a mozgalmat a zsidóságnak csak egy töredéke helyesli, a többség azonban elítéli és elveti. Azonban közelebbrõl szemügyre véve a dolgot, ez a tisztára célszerûségi okokból kezdeményezett magyarázkodás, hogy ne mondjuk hazugság teremtette látszat csakhamar szertefoszlott. Mert az úgynevezett liberális zsidóság csak azért utasította vissza a cionistákat, mert zsidóságukat hangsúlyozó kiállásukat ügyetlennek, sõt veszedelmesnek tartotta. Belsõ összetartozásukon azonban ez mit sem változtatott.

A liberális és cionista zsidóság közötti látszatharc belsõ undorral töltött el, hiszen ez a harc teljes egészében valótlan, hazug, és így méltatlan volt e népnek állandóan hangoztatott erkölcsi nagyságához és tisztaságához.

E nép erkölcsi és egyéb tisztasága egyebekben is külön fejezetet érdemel. Hogy a víznek nem barátai, azt már a külsejük is elárulja. Errõl az ember, sajnos még csukott szemmel is meggyõzõdhet. Nemegyszer egész rosszul lettem ezeknek a kaftánosoknak bûzétõl. Ehhez járult még mocskos ruházatuk és kevésbé vitézi külsejük.(...)

Semmi sem tudott engem rövid idõ alatt annyi meggondolásra bírni, mint a zsidóság bizonyos területeken való tevékenykedésének alapos megismerése. Nem létezett semmi gazság vagy becstelenség fõleg kulturális téren , amelyben legalább egy zsidó ne lett volna részes. Mihelyt egy ilyen gennyes sebet az ember óvatosan felvágott, mindjárt rábukkant egy zsidócskára, akár a férgekre a rothadó testben.


És NEM vagyok antiszemita. Csak utánaolvastam pár dolognak.

Elnézést ha hosszúra sikeredett.

2008. szept. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:
20%
Az utolsó mondat tök jó volt, csak kár hogy épp most eszek...
2009. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!