Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A bölcsész tényleg nem teremt...

A bölcsész tényleg nem teremt értéket?

Figyelt kérdés

[link]


Nyilván egy bölcsész nem fog olyan tárgyi értéket létrehozni, mint egy híd vagy egy processzor, de tényleg nincs szükség bölcsészekre?

Egyáltalán, az összes bölcsészt hogy lehet egy kalap alá venni? A nyelvszakosokra sincs szükség? A tanárokra? Vagy akik a kultúrát kutatják, régészek, antropológusok? Történelme a műszaki tudományoknak is van, aminek pedig ott van a társadalomtörténeti háttere is, az abszolút nem fontos? És a jelen társadalmával foglalkozó tudományok? Magyarországon épp elég társadalmi probléma van.



2013. jún. 14. 16:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Még egy megjegyzés: én nyelvészetet tanulok, a nyelvelsajátítás érdekel. Nem mindenki ért egyet ezzel, de én hiszek abban, hogy a nyelv megtanulása befolyásolja a többi készségünket, és ha nem tudjuk az anyanyelvünket jól elsajátítani, akkor az informatika vagy a matematika nyelvét sem értjük majd eléggé. Hangsúlyoznám: a jó alatt nem azt értem, hogy nyelvtannáciskodunk, meg leszóljuk a nyelvjárási beszélőt, de elő tud fordulni, hogy valakinek szűk a szókincse, vagy úgy 2nyelvű, hogy a kettőt nem tudja elkülöníteni. Abban is hsizek, hogy az anyanyelv megmutatja a világlátást és világszemléletét egy népnek. (Ne értse senki félre, ez sem jelenti, hogy bármelyik nép jobb lenne, vagy ilyesmi.) de a nyelvelsajátítást érdemes kutatni, a mai napig nem tudjuk, hogy az ember hogy képes megtanulni egy anyanyelvet, hogy ez vele született-e vagy csak részben stb. ha megtudnánk, az az etológiának is hasznos lenne, valamint a diszlexiásokon is segítene, a későn beszélni kezdő gyerekeken, szerintem a tehetséges gyerekek felismerésében is, az idegen nyelvek tanításában (vita folyik, hogy fontos-e a nyelvtant így bemagoltatni, illetve hogy hány éves korig lehet vagy hasznos ezt megtenni) stb.
2015. okt. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
0%
Sokaknak sajnos, ez valóban csak egy alibi diploma. Máshova nem tudnak felvételt nyerni a kevés pontszámaik miatt.
2018. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Amikor én jelentkeztem, épphogy a "kamuszakokra" kellett magas pontszám.

Pszichológiára maximum, társadalomtudományi karra is..

Míg a műegyetemen egész alacsony volt. Azt mondják bekerülni könnyű, bent maradni nehéz. Btk-n meg lehet fordítva van.

Könnyű szakra sokan jelentkeznek kell szűrni, nehézre meg alig. Mondjuk úgy tudom az orvosin is magas pont kell. Na de hogy szabad bölcsészetre is olyan nehéz bejutni, mint orvosira?

2018. jan. 17. 21:34
 24/24 anonim válasza:

Kedves nyelvész hozzászóló!



A számból vetted ki a szót. Még annyit tennék hozzá, hogy Magyarországon nagyon félreértik a nyelvészetet. A nyelvről való filozofálásnak hiszik, amikor ez kőkemény logika és bizony nem teljesen humán tudomány! A felsorolásodat azzal egészíteném ki, hogy a nyelvész az orvos mellett is dolgozhat példáu afáziás betegeknél, ami annyit tesz, hogy balesete volt, és kiesett neki vagy az anyanyelvének a nyelvtana, vagy az anyanyelvének a szókincse. Erről még filmet is néztünk, elég borzalmas volt szegényt hallgatni, senkinek nem kívánom! Bizony a nyelvészeknek is kell tudni matematikát, fizikát, anatómiát. Én BA nyelvészetet tanulok (igaz, hogy nem Magyarországon), emiatt féltem is jelentkezni, mert hiába van logikám, nem vlt gimiben jó matektanárom. De szerencsére nagyon segítőkészek velem. Bizony itt az, hogy "bemagolással átmész a vizsgán" egyáltalán nem igaz, sőt! Ha látják, hogy magolsz, nem mész át. Sok mindent, amit felsoroltál, szeretnék is kutatni, egyébként meg magam is vak vagyok. Remélem, tudok majd értéket teremteni azzal, hogy teszek valamit a nyelvoktatásért és a beszédfejlesztésért.

2018. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!