Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Szent István utáni trónviszá...

A Szent István utáni trónviszályokról szóló könyvet tudtok-e mondani?

Figyelt kérdés
Volt nekem egy ilyen vékonyabb, kisméretű, fehér füzetem, de sajnos nem emlékszem a címére. Kiváló történelmi, történészi munka volt. Nem emlékszik rá valamelyikőtök?

2013. aug. 7. 10:37
 1/5 N.Balu ***** válasza:

W. Shakespeare egész munkássága a lábad előtt hever, haver... Nem írtad, hol történtek azok a trónviszályok, arra is éppen'csak utaltál, hogy mikor.


Nem tudok segíteni abban, amire gondoltál, de arra nagyon szépen megkérlek, a Természet nevében, hogy ezentúl kérdezz pontosabban. - Csak egy természettudós. Informatikus, vegyész, még az is lehet, hogy egy kicsit őrült is vagyok. Aki legalább szóba áll Veled.

2013. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mit is mondhatnék? Hogy nem kötelező hozzászólni, ha nem tudsz segíteni? Vajon a kérdésben megfogalmazott "Szent István utáni" kritérium nem lehet-e egyszerre időnek és helynek is változója, php-hegesztőkém? Fogadjunk, hogy rajtad kívül a nem autista közönség 95%-a érti a kérdést, és nem a 3450 utáni Ófeltasmánia történelmére gondol.
2013. aug. 10. 10:43
 3/5 anonim válasza:

Nem tudom, hogy pontosan milyen munkára gondolsz, de tudok ajánlani pár interneten is elérhető írást a témában.

Ha a korszak hadtörténelméről szeretnél átfogó anyagot, akkor Bánlaky József művéből ajánlanám ezt a fejezetekre felosztott részletet:


[link]


Ha csak röviden, átfogóan szeretnél olvasni a korról, akkor ajánlanám ez a kis cirkát...


[link]


...vagy Szilágyi Sándor munkájából az alábbi részleteket:

1) [link]

2) [link]


Ha esetleg szépirodalmat szeretnél olvasni a korról, akkor ezt a három művet tudom felhozni:


Gáspár Gyula: Árva nép

Herczeg Ferenc: Pogányok

Karczag György: A trónon harmadik


Remélem tudtam segíteni!

2013. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Börcsök Mária: Kettészakadt Magyarország című könyvecskéjében is van ilyesmiről szó.
2013. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2018. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!