Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Televízió hatása a családokban...

Televízió hatása a családokban témában ismer valaki irodalmat szakdogához?

Figyelt kérdés

Lehet akár angol nyelven is, bármilyen cikk, esetleg aki már írt hasonló témában bármi megfelelne.

Akár angolul vagy németül is.

Előre is köszönöm.



2013. aug. 15. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Pléh Csaba és Boros Ottilia szerkesztésében jelent meg 2004-ben az Osiris Kiadónál: Bevezetés a pszichológiába c. könyv. Abban van egy tanulmány Eysenck H. és Eysenck M. szerzőktől, Szex, erőszak és a média címmel. Az egy nagyon jó kiindulópont. Ismerteti az első kutatásokat, jelentéseket.
2013. aug. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tannenbaum, P.M., A televíziózás szociálpszichológiája. Budapest, Tömegkommunikációs Kutatóközpont, 1985.


Vetró, Á. – Csapó, Á., A televízió és a gyermek. Budapest, Animula Egyesület, 1991.


Werner, A., A tévé-kor gyermekei. Budapest, Nemzeti Tankönyvkiadó, 1998.


A Pedagógiai Szemle 2004-es cikke:

[link]

(így könnyebb a nyomtatott verziót elérni)


Jostein Gripsrud: Médiakultúra, médiatársadalom. Budapest, Új Mandátum, 2007

2013. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


J. Alison Bryant: Television and the American Family,

ez google books-on is elérhető valahogy

Talán: books.google.hu/books?isbn=1410600173


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Én nem szakdolit írtam belőle, csak évfolyamdolgozatot, de ezek azért jó alapok.

2013. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, remek válaszokat kaptam.
2013. aug. 16. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!